İnanılmaz Zincirleme Kaza

İnanılmaz Zincirleme Kaza
İngiltere'nin Kent şehri dün sabahın erken saatlerinden başlamak üzere çok yoğun bir gün geçirdi. Buna sebep olansa şehirde yaşanan büyük trafik kazasıydı. 100'den fazla aracın zincirleme olarak birbirine girdiği kazanın nedeni, görüş mesafesini neredeyse sıfıra indiren yoğun sis tabakası olarak belirlendi. Orada bulunan yolcu ve sürücüler neredeyse 10 dakika boyunca peş peşe çarpışma sesleri duyduklarını belirttiler. Tanıkların cep telefonlarına yakalanan görüntülerde hasar gören araçlar ve çeşitli derecelerde yaralanmış halde acil müdahale araçlarını bekleyen kazazedeler kazanın büyüklüğünü gözler önüne serdi. Sisin etkisiyle trafiğin oldukça yavaş seyretmesi olası can kayıplarını engelledi. Polisin açıklamasına göre kazadan yaklaşık 200 kişi etkilendi. Çoğunluk kazayı ciddi bir yara almadan atlatsa da 30 kişinin çeşitli derecelerde yaralanıp hastaneye kaldırıldığı ve 6 kişinin durumunun ciddi olduğu belirtildi. Hastaneye kaldırılanların önemli bir kısmı o sırada köprüde bulunan motosiklet sürücüleri. İtfaiye ekiplerinin de hayati bir rol oynadığı kurtarma çalışmalarında 5 kişi sıkıştıkları araçlardan hidrolik kesicilerle kurtarıldı. A249 numaralı yol güzergahında bulunan Sheppey Köprüsü üstünde yaşanan kaza sonrası şehirde tam bir karmaşa hakim oldu. Köprünün bir yönü kaza yapan araçlarla, diğer yönü kurtarma araçlarıyla doldu. Kazanın meydana geldiği sabah saat 7.15'ten saat 17.00 civarına kadar köprü büyük ölçüde ulaşıma kapandı. Yerel meclis üyesi Gordon Henderson, köprünün ulaşıma açıldığı 2006 yılından beri köprü üstündeki ışıklandırma sisteminin yetersizliğinden endişe duyduğunu ve bu kazayla birlikte endişelenmekte üzücü bir şekilde haklı çıktığını söyledi. Otoyol Ofisi bu iddiayı reddederek ışıklandırma dizaynında bir hata olmadığını savundu.

06.09.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
emre 06.09.2013 16:28

düğün konvoyu mübarek :)

Mert 06.09.2013 12:19

Ahmet aga ne alaka ama güldürdü :D

Ahmet 06.09.2013 11:13

- Temel 60 katlı bir gökdelenden aşağıya düşmüş. 50-40-20-10-5-4-3-2 derken 1.kata geldiğinde aklından şu geçmiş : – Allahım sana şükürler olsun. Bu kata kadar ölmeden geldiysem zaten 1.kattan düşsemde ölmem..

Konuyla alakası yok ama biraz gülelim diye yazdım:)