Dünya’nın En Pahalı Motosikleti

TT Custom ChoppersA ait Yunan mitolojisinden esinlenerek tasarlanan özel yapım motosiklet, benzin deposunun üstündeki Medusa kabartması ve arka kuyruğa kadar uzanan yılanları ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Üretimi bir yıldan fazla zaman alan Medusa temalı bu çok özel motosiklet, 6 vitesli 1801 cc’lik RevTech V-Twin motoru ile 125 beygir güç üretiyor. 317 kg ağırlığında olan bu motosikletin çerçevesi tamamen altından üretilmiş.

Şirketin sahibi Tarhan Telli Motosikletin fiyatını açıklamaktan kaçınırken, uzmanlar ise yalnızca altın çerçevenin 1 milyon doların üzerinde olduğunu belirtiyor. Öyle ki TT Custom Choppers, Guiness Rekorlar Kitabı’na bu motosikleti “Dünyanın En Pahalı Motosikleti” olarak tescil ettirmek için başvurmuş.

Dünyanın en pahalı motosikleti ünvanını şuanda yalnızca $185.000 değerindeki MTT Turbine Superbike’ın elinde bulunuyor. Üzerinde eskitme teknikleri kullanarak farklı bir estetik anlayışa bürünen motosiklet, Tarhan Telli’nin isteği üzerine altın ve krom parlaklığından arındırılmış.

Endüstriyel görünümlü materyaller kullanılan motosiklette altının parlaklığı başarıyla dengelenirken, selenin etrafındaki püsküller ve gövdedeki yılanlar gibi hoş detaylara yer verilmiş. Her ne kadar dünyanın en pahalı motosikleti olduğunu eski ve paslı görünümü sayesinde gizlemeyi başarsa da Tarhan Telli tarafından üretilen Medusa, şimdiden dünyanın dört bir yanından motosiklet severlerin kıskacına girmiş durumda. Avrupa’da ve Amerika’da hakkında onlarca haber yapılan Tarhan Telli’nin altın kaplama motosikleti, TT Custom Choppers şirketinin de reklamını büyük bir başarıyla gerçekleştirdi.

SON EKLENENLER