Ssangyong Modelleri

Ssangyong Korando

SsangYong Korando’nun hikayesi, aslında 1983 yılında başlar. İlk nesil Korando, daha çok bir off-road aracı olarak tanıtıldı ve daha sonra pick-up tarzında bir karoser seçeneği de sunuldu. Bu dönemde Korando, Genişletilmiş Aile Arabası (CEP – Compact Extended People carrier) olarak adlandırıldı. İkinci nesil SsangYong Korando, 2010 yılında tanıtıldı ve bu model SsangYong’un Yeni Dönem Konsepti’ne uygun olarak tasarlandı. Yeni nesil Korando, şehir içi kullanıma daha uygun, modern ve stil sahibi bir tasarıma sahiptir. 2019 yılında, SsangYong Korando’nun elektrikli bir versiyonu tanıtıldı. Bu model, elektrikli motor teknolojisinin SUV segmentindeki yerini güçlendirmek amacıyla geliştirildi.

Ssangyong Musso Grand

SsangYong Musso, ilk olarak 1993 yılında tanıtıldı. Bu model, bir SUV ve bir pick-up kombinasyonu olarak öne çıktı. Geniş iç mekanı ve taşıma kapasitesi ile dikkat çeken Musso, 1997’de birçok revizyon geçirerek genişletildi ve daha güçlü motor seçenekleri sunuldu. SsangYong Musso Grand, 2018 yılında tanıtıldı. Bu model, önceki neslin tasarım öğelerini devraldı ancak daha modern ve şık bir görünüme sahipti. Musso Grand, önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş ve uzun bir dingil mesafesine sahipti.

Ssangyong Torres

İlk olarak 2023 yılında piyasaya sürüldü. Torres, yakıt verimliliği açısından iyi bir performans sergileyen model, şehir içi kullanımda 7,5 litre / 100 km, şehir dışı kullanımda 5,5 litre / 100 km ve karma kullanımda 6,3 litre / 100 km yakıt tüketiyor. 2.2 litrelik motorlu model ise şehir içi kullanımda 7,8 litre / 100 km, şehir dışı kullanımda 6,0 litre / 100 km ve karma kullanımda 6,9 litre / 100 km yakıt tüketiyor.

Ssangyong Tivoli

SsangYong Tivoli, ilk olarak 2015 yılında tanıtıldı. Bu model, SsangYong’un kompakt SUV segmentine giriş yapması ve genç, dinamik bir müşteri kitlesini hedeflemesi amacıyla tasarlandı. 2016 yılında, Tivoli’nin bir uzun versiyonu olan Tivoli XLV tanıtıldı. Bu model, daha geniş bir bagaj alanı ve biraz daha uzun bir gövdeye sahipti. Ayrıca, 2019’da tanıtılan Tivoli EVR adlı bir elektrikli versiyon da mevcuttur.