DS DS 9 Fiyat Listesi

2024 DS DS 9 Opera E-Tense

4.478.000 TL

DS 9

İlk olarak 2021 yılında satışa sunulan DS 9, DS Automobiles markasının E segmentinde yer alan lüks sedan sınıfı bir modeldir. Özellikle konfor ve üst düzey teknoloji amacıyla geliştirilmiştir. DS 9, Çin'in Shenzhen fabrikasında ve EMP2 platformunda üretilmeye başlanmıştır.

Otomobil piyasasında "zarif ve teknolojik bir lüks sedan" olarak bilinen DS 9, özellikle Avrupa ve Çin ülkelerinde satış başarısı yakalamıştır. Son olarak 2021 yılında Çin pazarında 20,000 adetlik satış gerçekleştirmiştir.

Toplamda tek nesil olan DS 9, son güncellemelerinde ileri teknoloji sürüş destek sistemleri, yüksek kaliteli iç malzemeler ve dinamik dış tasarım gibi yeni özellikler eklenmiştir.

Yeni motor seçenekleri arasında 1.6 litre hacmine sahip 225 beygir güç üreten benzinli motorlar bulunmaktadır. Bu motorlar daha çok sekiz ileri otomatik şanzımanlar ile birlikte kullanılmıştır. Benzinli motora sahip versiyonu 0’dan 100 km hıza 8.3 saniyede ulaşmış ve maksimum hızı ise 235 km/s olarak kaydedilmiştir.

Dış tasarımında modern ve zarif hatlara sahip olduğu bilinen DS 9'un baz donanım paketi içinde büyük dokunmatik ekran, tam LED farlar ve gelişmiş güvenlik sistemleri gibi yenilikçi donanımlara yer verilmiştir.

Son olarak 2021 yılında Euro NCAP çarpışma testlerine katılmış olan DS 9, test sonucunda dört yıldız almayı başarmıştır. Önemli güvenlik donanımları arasında otomatik acil fren sistemi, aktif şerit takip asistanı ve yaya algılama sistemi bulunmaktadır.

Avrupa pazarında 47,700 Euro’dan başlayan fiyat etiketi ile satışa sunulmuş olan DS 9, daha çok lüks ve konfor arayan kullanıcılar tarafından yüksek teknolojisi ve zarif tasarımı nedenleriyle tercih edilmektedir.

DS 9 Model Kataloğu