Citroen Ami Fiyat Listesi

2024 Citroen Ami One Electric

399.000 TL

Citroen Ami

Citroen Ami Donanım Paketleri


1 One Electric
DONANIM LİSTESİ 1
LED Farlar ve Sinyaller S
Hız Gösterge Paneli S
2 Hız Modlu Ön Silecek Kontrolü S
Akıllı Telefon Tutacağı ve USB S
Isıtma ve Havalandırma S
Manuel El Freni S
Sürüş Mod Seçimi D/N/R S
Sürücü Koltuğu Ayarlama Kolu S
3 Bölmeli Renkli Ön Panel Saklama Alanı S
2 Adet Çizgi Detaylı Kapı Filesi S
1 Adet Ön Konsolu Aşağıdan Ayıran Siyah File S
Renkli Çanta Askısı S
Yan Kapılarda Saklama Gözleri S
2 Adet Renk Detay Çerçeveli Siyah Paspas S
2 Adet Renkli Çizgi Detaylı Kapı Filesi S

İlk olarak 2020 yılında satışa sunulan Citroen Ami, Citroen markasının L segmentinde yer alan mikro elektrikli sınıfı bir modeldir. Özellikle şehir içi kullanım ve çevre dostu ulaşım amacıyla geliştirilmiştir. Citroen Ami, Fas'taki Kenitra fabrikasında ve özel bir elektrikli araç platformunda üretilmeye başlanmıştır.

Otomobil piyasasında "küçük elektrikli şehir aracı" olarak bilinen Citroen Ami, özellikle Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde satış başarısı yakalamıştır. Son olarak 2021 yılında Avrupa pazarında 21,000 adetlik satış gerçekleştirmiştir.

Toplamda tek nesil olan Citroen Ami, son güncellemelerinde kompakt tasarım ve pratik kullanım özellikleriyle dikkat çekmiştir. Yeni motor seçenekleri arasında 5.5 kWh kapasiteli bir batarya ile çalışan elektrik motoru bulunmaktadır. Bu motor, Ami'yi 0’dan 45 km/h hıza 10 saniyede çıkarabilmekte ve maksimum hızı 45 km/s olarak sınırlıdır.

Dış tasarımında minimalizm ve fonksiyonelliği ön plana çıkaran Citroen Ami'nin baz donanım paketi içinde panoramik sunroof, USB şarj girişi ve Bluetooth bağlantılı basit bir ses sistemi gibi yenilikçi donanımlara yer verilmiştir.

Avrupa pazarında 6,000 Euro’dan başlayan fiyat etiketi ile satışa sunulmuş olan Citroen Ami, özellikle ekonomik ve çevreci bir araç arayan kullanıcılar tarafından minimalizmi ve çevre dostu özellikleri nedenleriyle tercih edilmektedir.

Ami Model Kataloğu