BMW X2 Fiyat Listesi

2024 BMW X2 sDrive20i M Sport

3.364.000 TL

BMW X2

İlk olarak 2018 yılında satışa sunulan BMW X2, BMW markasının J segmentinde yer alan subcompact lüks crossover sınıfı bir modeldir. Özellikle şehir içi kullanım ve sportif performans amacıyla geliştirilmiştir. BMW X2, Almanya'daki fabrikalarda ve UKL2 platformunda üretilmeye başlanmıştır. Şimdiye dek yalnızca SUV gövde tipi ile piyasaya sürülmüştür.

Otomobil piyasasında "dinamik ve sportif crossover" olarak bilinen BMW X2, özellikle Avrupa ve Amerika ülkelerinde satış başarısı yakalamıştır. Son olarak 2020 yılında global pazarında önemli adetlerde satış gerçekleştirmiştir.

Toplamda bir farklı nesil değiştiren BMW X2, son olarak 2018 yılında yenilenmiş ve son güncellemesinde LED farlar, multimedya sistemi ve gelişmiş sürüş destek sistemleri gibi yeni özellikler eklenmiştir.

Yeni motor seçenekleri arasında 2.0 litre hacmine sahip 228 beygir güç üreten benzinli motor bulunmaktadır. Bu motorlar daha çok yedi ileri otomatik şanzımanlar ile birlikte kullanılmıştır. Benzinli motora sahip versiyonu 0’dan 100 km hıza 6.3 saniyede ulaşmış ve maksimum hızı ise 237 km/s olarak kaydedilmiştir.

Dış tasarımında daha çok dinamik ve atletik hatlara sahip olduğu bilinen BMW X2'nin baz donanım paketi içinde otomatik iklim kontrolü, panoramik sunroof ve spor koltuklar gibi yenilikçi donanımlara yer verilmiştir.

Son olarak 2018 yılında Euro NCAP çarpışma testlerine katılmış olan BMW X2, test sonucunda beş yıldız almayı başarmıştır. Önemli güvenlik donanımları arasında çarpışma önleme asistanı, yaya algılama sistemi ve aktif şerit takip asistanı bulunmaktadır.

Avrupa pazarında 34,950 Euro’dan başlayan fiyat etiketi ile satışa sunulmuş olan BMW X2, 2019 yılında tasarım ödüllerine layık görülmüştür.

Servis ve bakım maliyetleri açısından rekabetçi fiyat seviyesinde yer alan BMW X2, daha çok genç ve dinamik kullanıcılar tarafından şehir içi kullanım kolaylığı ve sportif özellikleri nedenleriyle tercih edilmektedir.

X2 Model Kataloğu