Suzuki Swift

1.2 DUALJET motor her silindir için çift enjektör içerir. Bu da termal verimliliğinin büyük ölçüde artmasını sağlar. Yanma odasının kompakt hale getirilmesiyle sıkıştırma oranı artırılmış olup, performans artırıcı, su soğutmalı EGR (egzoz gazı devir daim) sistemi gibi çeşitli üniteler ilave edilmiştir. Bu, optimum güç ile düşük yakıt performansı arasındaki ideal dengeyi oluşturan, ideal bir motordur.


Önde ve arkada yer alan yeni tasarlanmış süspansiyon sistemi, hem Yeni Swift'in ünlü lineer direksiyon kontrolünü hem de sağlam ve rahat yolculuk kalitesini artırarak duygularınızı harekete geçirecek bir sürüş deneyimi sunar. Yol performansı ve tepkisi, daha iyi dönüşler ve etkin viraj tutuş performansı için bire birdir. Ayrıca, keyifli bir sürüş deneyimi için Yeni Swift’te düz yol tutuşu daha da iyileştirilmiştir.


Yeni nesil “HEARTECT” platform, kaza durumunda güvenliği artıran, yüksek sağlamlığa sahip bir gövde içerir. Gövdenin mükemmel kıvrımlı şekli ve daha az ek yeri içermesi, çarpışma durumunda darbeden kaynaklı enerjiyi dengeli bir şekilde dağıtır. Kompakt bir yapıya dönüştürülerek daha hafif hale gelen platform ile hafif ve yumuşak çelik kullanımı; sürüş, dönüş. Çabuk ve etkileyici hızlanma ve yoldan çıkmamanızı sağlayan viraj performansı.


Yeni Swift, sürücünün otomobiliyle bütünleşmesini ve tam kontrole sahip olmasını sağlayan bir sürüş deneyiminin ortaya çıkarılması için güç aktarma organlarının ve platformunun her detayına dikkat edilerek yeniden tasarlanmıştır. Özellikle güç aktarma organları ve platform, sürüş deneyiminin vazgeçilmez parçaları olduğundan, bu teknolojiler hiçbir şeyden ödün verilmeden geliştirilmiştir.


Gösterge panelinin ortasında yer alan, gelişmiş 4.2 inç renkli TFT LCD ekran, sürücüye araç davranışı ve çalışması gibi konularda doğru, sezgisel ve anlaşılır veriler sunar. Bu ekranda, g kuvveti, motor gücü ve tork, gaz pedalı ve fren kullanımının yanı sıra, çeşitli bilgiler de grafiksel olarak gösterilir.


Hem yolcular hem de eşyalar için hareket özgürlüğü sağlayan kompakt dış ortam ve ferah iç alan. Araç gövde tasarımının evrimi, Yeni Swift'in her ikisini de isteyen sürücülerin ihtiyaçlarını karşılama doğrultusunda gelişti. Otomobil kullanmak her zaman eğlenceli olmalıdır. Kabin ve bagaj alanında ekstra alana sahip olmak, hobilerinizin peşinden gitmeniz veya sadece anın tadını çıkarmanız için harika bir fırsat sunar. İstediğin insanlarla, istediğin eşyalarla, özgürce seyahat et.


Kolayca kullanılabilen klima ve anlaşılması kolay kontrol ekranı GLX sınıfındaki klima kontrol paneli, kullanılması kolay bir yapıdadır. Yüksek kontrast oranına sahip LCD ekran da, ayarlama yapmayı kolaylaştırır. GL sınıfı, kolayca ayarlanabilmesi için basit kontrollere sahip manuel bir klimayla donatılmıştır.