2020 Mercedes A Serisi A180 1.4 Style

TEKNİK ÖZELLİKLER
 • Silindir Hacmi 1332 cc
 • Maksimum Hız 215 km/s
 • Beygir Gücü 136 HP
 • 0-100 Km Hızlanma 9.2 sn
 • Maksimum Tork 200 Nm
 • Uzunluk 4419 mm
 • Vites Tipi 7 İleri Otomatik
 • Genişlik 1796 mm
 • Yakıt Türü Benzin
 • Yükseklik 1440 mm
 • Şehir İçi Ortalama Tüketim -
 • Boş Ağırlık -
 • Şehir Dışı Ortalama Tüketim -
 • Bagaj Hacmi 370 lt
 • Karma Yakıt Tüketimi 5.6 lt
 • Yakıt Deposu 43 lt
2020 YILI FİYAT GRAFİĞİ
YORUM YAZ
YORUMLAR
Misafir-7469 13.07.2020 07:39

Style da kablosuz şarj ve koltuk ısıtma yok. Ek olarak alınabiliyor. Mercedes in kendi sitesinde konfigurator var, orada tüm ek paketler mevcut. Yakit olarak eğer sakın kullanırsanız yakıtı gerçekten çok başarılı. Ankara şehir içi ortalamam (cok trafik olmayan güzergahta) 5.4. Eğer şehir içi için gayet iyi. Eğer biraz performanslı kullanayım dersem en az 1 litre fark ediyor. Uzun yol yapmadık ama 120 yi geçmezseniz uzun yolda 5 civarinda olacaktır

Misafir-8624 29.06.2020 09:59

Style pakette kablosuz şarj özelliği var mı ? Ek paket alarak koltuk ısıtma, adaptif cruise control gibi özellikler alınabiliyor mu ? Kulanan arkadaşlar, yakıt tüketimini yazabilir mi ?

Misafir-1030 04.05.2020 21:23

Mart ayının sonunda 244500 e aldık. Koltuk ısıtma ve metalik boya ekstralı. Yakıtı iyi görünüyor ama çok az kullandik. Daha uzun süre kullanınca yorum yazarım. Arabayı mutlaka görün. Biz çok beğendik.

Misafir-4615 03.05.2020 22:36

Misafir 5895 bende benzinli hb model düşünüyorum. Nekadara aldınız? Yakıt tüketimi hakkında kullandıkça yorum rica ediyorum.

Misafir-5895 26.04.2020 19:06

Biz özellikle benzinli aldık. Malum mercedes in bakımları pahalı. Dizel bakımı daha da pahalı. Dizel çok avantajlı olmayacak diye düşündük.

Misafir-1406 25.04.2020 15:48

benzinli model ise 6.1 harika, dizeli nasıl acaba ? Arada 20.000 TL fark var, benzinli bu kadar az yakarken, dizele gerek var mı ?

Misafir-6864 16.04.2020 08:41

Bugün ankara içinde 15 km lik bir güzergahta (bol ışıklı rahat trafik) 39 km ortalama hız ile yakit ortalaması 6.1. Klima kapalı ve arabada 3 kişiydik. Sürüş şekli orta.

Misafir-4566 07.04.2020 12:37

benzinli model için yakıt tüketimi beklediğimden az yazmıştım ancak hala dışarı çıkmıyoruz ve ek olarak kullanamadık arabayı. arabayı aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 7 km deydi ve ortalama yakıt 20 küsürdü. şimdi 40 km de ve ortalama o 7 km de dahil 7.1. bu km ankara da düz olmayan bir güzergahta gerçekleşti. sanırım ankara içi ortalamam 6-6,5 civarında olacaktır ama sadece tahmin.

videolarda bende park sıkıntısını dinledim ama nedense hiç farklı bir durum hissetmedim. kendim park ettim. aslında otomatik park etme özelliği var. onu kullanamadım daha. kullandıktan sonra ayrıntılı yorum yazarım.

Misafir-5730 06.04.2020 14:23

kullanıcılar benzinli model için yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilirler mi ? Bir de park ederken sıkıntı yaşayan var mı ? Youtube da bu konuda olumsuz bir yorum duymuştum

Misafir-4023 03.04.2020 21:03

Kuru tip değil ve sıkıntısız bir şanzıman. Onun için içiniz rahat olsun. Ayrıca yazmayı unutmuşum. Koltuklar otomatik değil

Misafir-3753 02.04.2020 10:19

şanzımanı ıslak kavrama mı acaba ?

Misafir-5834 01.04.2020 18:50

style paket aldık.

+iç genişliği gayet iyi. hem önde hem de arkada ferah bir alan sunuyor. sınıfının en genişi bence. diğer arabamız volvo s60. arka diz mesafesi neredeyse aynı.
+konforu eskisiyle kıyaslanmayacak kadar başarılı. bence sınıfının en iyisi
+içi açık renk döşemeli aldık. çok daha ferah ve aydınlık duruyor. siyah olan tüm deri ve daha kaliteli duruyor. benim aldığım yarı deri ve daha kullanışlı.
+yakıtı için biraz daha kullanınca yorum yazarım ama beklediğimden az geliyor ortalama.uzun uzun kullanayım daha ayrıntılı yazarım.
+güvenlik ekipmanları çok çok iyi. bmw 1 ile arada kalmıştım. euro ncap testleri de karar vermemde çok etkili oldu. bu araba bu konuda sınıfının en iyisi.
+saklama gözleri de gayet şık ve güzel.

-aynalar otomatik kapanmıyor.
-sytle pakette konuşmuyor. hey mercedes demek çok havalı olabilirdi.
-araba her çalıştığında ayarlar sıfırlanıyor. örneğin şerit takibi sürekli kapatmak mümkün değil. (belki ben bulamadım)
-arabada type c bağlantıları kullanılmış. internetten dünüştürücü siparisi vereceğim. (12 tl) hediye etseler güzel olurdu.

aklıma gelen bunlar :)

Misafir-7850 01.04.2020 05:27

hangi paket aldınız? arabanın iç genişliği konforu nasıl? deneyimlediğiniz kadarını yazabilirmisiniz

Misafir-9297 31.03.2020 21:22

takasa araba da verdik. onun için biraz karışık oldu hesap ama resmi fiyattan indirim yapmadılar. 244.500 e geldi metalik boya ve koltuk ısıtmalı versiyon. sorularınız olursa cevaplayabilirim ancak arabayı pek süremedik karantina nedeniyle :(

Misafir-4569 30.03.2020 09:41

Hayırlı olsun kaça aldınız

Misafir-4116 21.03.2020 13:14

geçen hafta aldık arabamızı. kullandıkça daha ayrıntılı yazabilirim ama ilk izlenimlerim çok iyi :)

Mercedes A Serisi Tanıtım Broşürü


MBUX - Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi ile Yeni A-Serisi Sedan, hiç olmadığı kadar zeki. Her gün yeni bir şey öğrenir ve sürücüsünü günden güne daha iyi tanır. En sevdiğiniz şarkıyı ve annenizi aradığınız günü aklında tutar. Sonrasında ise otomatik olarak doğru radyo kanalını açar veya annenizi arayacağınız gün size onu aramayı önerir. Tamamen kendiliğinden ve elbette istediğiniz sürece.


Yeni A-Serisi Sedan, eğimli ön kısmıyla hava akımına karşı aerodinamik bir şekilde hareket eder. Bunun arkasında dik konumda duran bir radyatör ızgarası ve alçak konumlandırılmış bir motor kaputu saklıdır. Sağ ve sol tarafta gerçekten öne çıkan iki özellik: İsteğe bağlı MULTIBEAM LED teknolojili farlar, yenilik gücü saçar. Yeni A-Serisi Sedan bu özellikleriyle yola daha yakın bir şekilde durur. Böylece kalplerimizin daha hızlı atmasını sağlar.


Yeni ve daha saf bir A-Serisi tasarımı, Sedan ile zarif bir şekilde tamamlanıyor: İki parçalı arka aydınlatma grubu sayesinde, görsel olarak geniş görünüme sahip olan bir arka kısım ile. Arkasında yer alan yükleme alanı güzel olduğu kadar büyük de bir alana sahip. Üstelik opsiyonel HANDS-FREE-ACCESS, eller serbest bagaj açma fonksiyonu ile dokunmadan açılabilir.


MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi), otomobilin sürüşünü sizden devralmaz ancak bunu mümkün olduğunca rahat bir hale getirir. Sistem, yapay zeka işletim sistemi sayesinde öğrenme yeteneğine sahiptir ve gün geçtikçe sürücü ile daha da uyumlu bir hale gelir. Akıllı sesli komut sistemi LINGUATRONIC ile neredeyse yakın bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi doğal bir şekilde sohbet edebilirsiniz.


MULTIBEAM LED teknolojili farlar, saniyeler içinde görüş koşullarına ve diğer trafik katılımcılarına göre uyarlanır. Örneğin kısmi uzun far, karşıdan gelen araçlardaki sürücülerin gözünü kamaştırmadan yolun daima ideal bir şekilde aydınlatılmasını sağlayarak algılanan trafik katılımcılarını korur.


Yeni A-Serisi Sedan'da akıllı telefonunuzu sadece orta konsola yerleştirerek şarj edebilirsiniz. Near Field Communication (NFC) sayesinde çok sayıda kumanda adımına, kablolara veya sürekli kod girmenize gerek kalmadan akıllı telefonunuz A-Serisi Sedan ile anında bağlanır. İster SMS gönderin, ister kişi listenizde gezinin; hiç sorun değil. USB veya NFC üzerinden bağlanarak akıllı telefonunuzu elinize almadan kullanabilirsiniz. Direksiyonun üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları ile medya ekranındaki neredeyse tüm uygulamaları ve fonksiyonları kontrol edebilirsiniz.


Burada bir bakış, binlerce kelimeden daha fazlasını söyler. Yeni A-Serisi Sedan’ın iç mekanı sıra dışı bir görünüm ile göze çarpar ve böylelikle yeni bakış açıları kazanırsınız. Standart tasarım paketine bağlı olarak, 7 inç ya da 10,25 inç büyüklüğünde iki adet yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Ekranlar bütün seçeneklerde boşlukta süzülüyormuş gibi durur. Direksiyon üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları, dokunmatik kumanda paneli veya dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilen kontroller son derece kolay ve rahattır. 


Yeni A-Serisi Sedan'daki ön camda sanal gösterge paneli ile gözleriniz sadece karşıya bakar. Çünkü hız, hız sınırları veya sürüş bilgileri gibi ilgili tüm bilgiler doğrudan görüş alanınıza yansıtılır. Sanal bir şekilde ve tamamen renkli. Gösterge alanının içerikleri, uyarlanabilir ve hafıza fonksiyonu üzerinden kaydedilebilirdir.


İstediğiniz gibi sürün. DYNAMIC SELECT, tek tuşla örneğin motor, şanzıman, yürüyen aksam veya direksiyon tertibatını önceden ayarlayan farklı sürüş programları sunar. Sport modu ile ağırlıklı olarak dinamik bir şekilde yoldayken, ana program “Comfort” ile oldukça rahat bir yolculuk yaparsınız. Buna karşın “Eco”, yüksek verimliliği temel alarak yakıt ve para tasarrufu sağlar.


“ECO” sürüş programı, CO2 ve zararlı madde emisyonundan kaçınmak istediğinizde sizi oldukça kapsamlı bir şekilde destekler. Koltuk ısıtması ve iklimlendirme bu ayarda daha düşük güç ile çalışır ve böylelikle değerli enerjiden tasarruf edilir. “Individual” sürüş programı ile ilgili parametreyi tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. Böylelikle tahriki sportif olarak ayarlayabilir ve yürüyen aksamı konforlu bir şekilde düzenleyebilirsiniz


Sportif bir güçle dar virajların üstesinden gelirken uzun otoyollarda yüksek konforun tadını çıkarın. Dengeli ve konforlu yürüyen aksam, anında tepki veren süspansiyon rezervleri ve çok iyi sürüş stabilitesinden oluşan bir karışım sunar. 

EMİSYON SINIFI
ÇARPIŞMA TESTİ