Opel Fiyat Listesi

İlk Elektrikli Ralli Aracı Corsa Oldu

Opel Corsa-E projesinin bir parçası olan Rally modeli günlük kullanım için fpnksiyonel bir yarış makinesi olarak lanse ediliyor...

Makyajlı Astra Görücüye Çıktı

Makyajlı Opel Astra tasarım detaylarında herhangi bir değişikliğe gitmeden sadece motor teknolojilerini güncellemiş...

Yeni Opel Corsa Tanıtıldı

Yeni nesil Opel Corsa özellikle yeni geliştirilen güçlü elektrikli motoru ile dikkatleri üzerine çekiyor...

Yeni Opel Zafira Life

Yeni Opel Zafira Life bundan sonra Opel markasını MPV yerine Minivan segmentinde temsil edecek....

1862 - Adam Opel tarafından Almanya'da dikiş makinaları üretmek amacıyla kuruldu.

1886 – Bisiklet üretimine başlayarak birkaç yıl içinde Avrupa’nın en büyük bisiklet üreticisi haline geldi.

1899 – İkinci jenerasyon Opel ailesi otomobil üretmek için bir fabrika satın aldı ve aynı yıl içinde ilk otomobil modelinin üretimine başlandı.

1916 – İlk 6 silindirli otomobil üretildi. 

1924 – Otomotiv sektöründe ilk kez Opel bayileri standart fiyatlar ile bakım hizmetleri de vermeye başladı.

1929 - Tüketicilere finansman desteği sağlamak amacıyla Almanya'da Opel Bank kuruldu. Aynı yıl Amerikan GM grubu tarafından tüm hisseleri satın alındı.

1935 – Almanya’nın ilk seri üretim aracı olan Olympia modeli tanıtıldı.

1945 - İkinci Dünya savaşına kadar bir çok başarılı model üretimine imza attı. Ancak savaş nedeniyle neredeyse fabrikalarının tamamı yok olan Opel, sağlam kalan tesislerini de savaş tazminatı olarak sökerek müttefik devletlere göndermek zorunda kaldı.

1946 - Savaş sonrası girdiği ekonomik bunalımdan çıkmak ve fabrikalarını yeniden kurmak için  için Frigidaire buzdolaplarının üretimini yapmaya başladı.

1960 – Rekord modeli ile başlayan ve Kadett modeli ile devam eden başarılı üretimleri ile hem satış başarısı yakaladı hem de adını Avrupa pazarında yeniden duyurmaya başladı.

1972 - %20’yi geçen toplam Pazar payı ile en büyük Alman otomobil üreticisi haline geldi.

1981 - Çevreci su bazlı boyayı ilk kez kullanan Opel, kullandığı plastikler için de bir geri dönüşüm zinciri oluşturmayı başardı. Ayrıca aerodinamik tasarım alanında öncü çalışmalar yaptı.

1982 – İspanya’da kurulan tesislerde Corsa modelinin üretimine başlandı.

1988 – Vectra modeli tanıtıldı.

1991 – Astra modeli satışa sunuldu.

2006 – Astra modeline uygulanan panoramik cam tavan bir ilk olarak otomobil tarihine geçti.

2009 - Generel Motors'un iflasını açıklamasının ardından Alman ve ABD hükümetlerinden alınan yardımla üretimine devam etti. 

2017 – Daha önce Chevrolet markasını Avrupa pazarından çektiğini açıklayan GM, ardından markayı Fransız PSA grubuna sattığını duyurdu.

Halen PSA bünyesinde ve 40'dan fazla pazarda faaliyet gösteren Opel'in Almanya, İspanya, Polonya, Avusturya, Macaristan ve İngiltere'de üretim tesisleri bulunmaktadır. Ülkemizde ise 62 yetkili satış ve 65 yetkili servis birimi ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. 

Opel fiyat listesi sayfamızdan Corsa, Astra, Insignia, Meriva, Mokka X, Zafira, Mokka, Adam, Vectra, Cascada, Omega, Tigra, Antara, Agila, Ascona, Calibra, Combo, Frontera, GT, Kadett, Rekord, Crossland X, Grandland X modelleri fiyatları ve teknik özelliklerine ualaşabilirsiniz.