Opel Modelleri

Yeni Astra Tasarım Süreci

Yeni Opel Astra modelinin tasarım sürecini bir de yaratıcısının ağzından dinleyin...

Yeni Opel Astra Tanıtıldı

Yeni Opel Astra barındırdığı ilkler ve sonlar ile dikkat çekiyor....

Yeni Opel Grandland

Grandland modelinin asıl yenilikleri dışından çok içinde saklı...

Makyajlı Astra Görücüye Çıktı

Makyajlı Opel Astra tasarım detaylarında herhangi bir değişikliğe gitmeden sadece motor teknolojilerini güncellemiş...

1862 - Adam Opel tarafından Almanya'da dikiş makinaları üretmek amacıyla kuruldu.

1886 – Bisiklet üretimine başlayarak birkaç yıl içinde Avrupa’nın en büyük bisiklet üreticisi haline geldi.

1899 – İkinci jenerasyon Opel ailesi otomobil üretmek için bir fabrika satın aldı ve aynı yıl içinde ilk otomobil modelinin üretimine başlandı.

1916 – İlk 6 silindirli otomobil üretildi. 

1924 – Otomotiv sektöründe ilk kez Opel bayileri standart fiyatlar ile bakım hizmetleri de vermeye başladı.

1929 - Tüketicilere finansman desteği sağlamak amacıyla Almanya'da Opel Bank kuruldu. Aynı yıl Amerikan GM grubu tarafından tüm hisseleri satın alındı.

1935 – Almanya’nın ilk seri üretim aracı olan Olympia modeli tanıtıldı.

1945 - İkinci Dünya savaşına kadar bir çok başarılı model üretimine imza attı. Ancak savaş nedeniyle neredeyse fabrikalarının tamamı yok olan Opel, sağlam kalan tesislerini de savaş tazminatı olarak sökerek müttefik devletlere göndermek zorunda kaldı.

1946 - Savaş sonrası girdiği ekonomik bunalımdan çıkmak ve fabrikalarını yeniden kurmak için  için Frigidaire buzdolaplarının üretimini yapmaya başladı.

1960 – Rekord modeli ile başlayan ve Kadett modeli ile devam eden başarılı üretimleri ile hem satış başarısı yakaladı hem de adını Avrupa pazarında yeniden duyurmaya başladı.

1972 - %20’yi geçen toplam Pazar payı ile en büyük Alman otomobil üreticisi haline geldi.

1981 - Çevreci su bazlı boyayı ilk kez kullanan Opel, kullandığı plastikler için de bir geri dönüşüm zinciri oluşturmayı başardı. Ayrıca aerodinamik tasarım alanında öncü çalışmalar yaptı.

1982 – İspanya’da kurulan tesislerde Corsa modelinin üretimine başlandı.

1988 – Vectra modeli tanıtıldı.

1991 – Astra modeli satışa sunuldu.

2006 – Astra modeline uygulanan panoramik cam tavan bir ilk olarak otomobil tarihine geçti.

2009 - Generel Motors'un iflasını açıklamasının ardından Alman ve ABD hükümetlerinden alınan yardımla üretimine devam etti. 

2017 – Daha önce Chevrolet markasını Avrupa pazarından çektiğini açıklayan GM, ardından markayı Fransız PSA grubuna sattığını duyurdu.

Halen PSA bünyesinde ve 40'dan fazla pazarda faaliyet gösteren Opel'in Almanya, İspanya, Polonya, Avusturya, Macaristan ve İngiltere'de üretim tesisleri bulunmaktadır. Ülkemizde ise 62 yetkili satış ve 65 yetkili servis birimi ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. 

Opel Modelleri sayfamızdan Corsa, Astra, Insignia, Meriva, Mokka X, Zafira, Mokka, Adam, Vectra, Cascada, Omega, Tigra, Antara, Agila, Ascona, Calibra, Combo, Frontera, GT, Kadett, Rekord, Crossland X, Grandland X modelleri fiyatları ve teknik özelliklerine ualaşabilirsiniz.