Nissan Modelleri

Yeni Juke Çıtayı Yükseltiyor

Yeni Nissan Juke ikinci nesli ile eksiklerini tamamlamakla kalmamış üzerine teknolojik yenilikler de eklemeyi başarmış...

Nisssan Navara Makyajlanıyor

Yeni Nissan Navara modeli daha fazla yük ve konfor odaklı olarak geliştirilmiş...

Yeni Micra Görücüye Çıktı

Yeni Nissan Micra beşinci nesli ile daha geniş iç hacim ve daha üstün yol tutuş kabliyeti sunuyor....

Navara Geri Döndü

Merakla beklenen Nissan markasının pickup modeli Navara 2 yıl aradan sonra yeniden satışa sunuldu...

1910 yılında 3 ortak tarafından Japonya'da kuruldu. Ortakların soyisim baş harfleri olan DAT şirketi illk aracını 1914 yılında üretti. 1930 yılında İngiliz Austin markası ile yapılan anlaşma çerçevesinde Austin 7 modelinin üretimini üstlendi. 1931'de ise DATSUN modelinin üretimine başlandı. 1934 yılında Nihon Sangyo Ltd. adını alan şirket aynı yıl adını Nissan olarak kısalttı. Nissan adı ile ilk binek otomobili olan Type 15 modelini 1937'de satışa sundu. 1938 yılından itibaren patlak veren ikinci dünya savaşı sebebiyle Japon ordusu için kamyon ve askeri araçlar üretimini üstlendi. 1947 yılında üretilen Tama modeli ile ilk elektrikli araçların temelini attı. 1962 yılında özellikle Avrupa pazarına araç ihracatını başlatan Nissan, uluslararası pazarda tanınır hale geldi.  1989'da Amerikan pazarı için lüks Infiniti markasını üretmeye başladı. 1993 yılında Türkiye pazarına giren Nissan aynı yıl Micra modeli ile yılın otomobili ödülüne layık görüldü. 1999 yılında yaşanan finansal kriz sonrasında Renault ile işbirliği anlaşması imzaladı ve özellikle ortak motor üretimi konusunda halen bu birliktelik devam etmektedir.

Japon otomotiv devi Nissan Türkiye pazarına 1989 yılında Micra, Bluebird ve Maxima modelleri ile merhaba dedi. Halen satışı devam eden Micra modeli o yıllarda da büyük bir ilgiyle karşılandı. Özellikle şehiriçi ulaşım konusunda pratikliği ile öne çıkan model bayan arabası olgusunun oluşmasına da katkı sundu. Ertesi yıl piyasaya sürülen 200 SX adlı spor otomobil ciddi rakipleri karşısında istediği satış başarısını yakalayamadı. 1990 yılına geldiğimizde Nissan Primera adını verdiği model ile neredeyse tüm Türkiye tarafından tanınır oldu. Ciddi satış başarısı yakalayan Nissan Primera markanın Türkiyede kabul görmüş ilk aile sedanı olma özelliği de taşıyor. 1991 yılında daha fazla model ile Türkiye piyasasında temsil edilmeye başlanan Nissan farklı kategorilerde 3 farklı model daha satışa sundu. Primera modelinin bir alt klasmanında yer alan Sunny, SUV temsilcisi Terrano ve yine bir tek kapılı spor model olan NX Coupe bu yıl piyasaya sürüldü. Hiç bir model Primera ile aynı başarıyı yakalamasa da markanın tüm segmentlerde yer almaya başlaması pazardaki algısı daha da yukarıya taşıdı. Dünya çapında da adından söz ettirmeyi başaran Nissan sırasıyla 1995 yılında Almera, 2005 yılında Navara ve 2007 yılında üretiiği Qashqai modelleri ile gerek dünya gerekse Türkiye piyasasında ismini en çok satan modeller listesine yazdırmaya devam etti.

Nissan, Ülkemizde satış, servis ve yedek parça faaliyetlerini sürdürmektedir. Nissan Modelleri sayfamızdan Micra, Juke, Pulsar, Qashqai, X-Trail, Almera, Primera, Navara, Note, 200 SX, Bluebird, Country, Maxima, Murano, NX Coupe, Pathfinder, Patrol, Rally Raid, Skyline GT-R, Skystar, Sunny, Terrano modelleri geçmiş ve güncel fiyatları ile teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.