2020 Mercedes A Serisi A180 D 1.5 AMG

TEKNİK ÖZELLİKLER
 • Silindir Hacmi 1461 cc
 • Maksimum Hız 202 km/s
 • Beygir Gücü 116 HP
 • 0-100 Km Hızlanma 10.5 sn
 • Maksimum Tork 260 Nm
 • Uzunluk 4419 mm
 • Vites Tipi 7 İleri Otomatik
 • Genişlik 1796 mm
 • Yakıt Türü Dizel
 • Yükseklik 1440 mm
 • Şehir İçi Ortalama Tüketim 5.2 lt
 • Boş Ağırlık 1370 kg
 • Şehir Dışı Ortalama Tüketim 4.0 lt
 • Bagaj Hacmi 370 lt
 • Karma Yakıt Tüketimi 4.5 lt
 • Yakıt Deposu 43 lt
2020 YILI FİYAT GRAFİĞİ
YORUM YAZ
Bu araca ilk yorumu siz yapın!

Mercedes A Serisi Tanıtım Broşürü


MBUX - Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi ile Yeni A-Serisi Sedan, hiç olmadığı kadar zeki. Her gün yeni bir şey öğrenir ve sürücüsünü günden güne daha iyi tanır. En sevdiğiniz şarkıyı ve annenizi aradığınız günü aklında tutar. Sonrasında ise otomatik olarak doğru radyo kanalını açar veya annenizi arayacağınız gün size onu aramayı önerir. Tamamen kendiliğinden ve elbette istediğiniz sürece.


Yeni A-Serisi Sedan, eğimli ön kısmıyla hava akımına karşı aerodinamik bir şekilde hareket eder. Bunun arkasında dik konumda duran bir radyatör ızgarası ve alçak konumlandırılmış bir motor kaputu saklıdır. Sağ ve sol tarafta gerçekten öne çıkan iki özellik: İsteğe bağlı MULTIBEAM LED teknolojili farlar, yenilik gücü saçar. Yeni A-Serisi Sedan bu özellikleriyle yola daha yakın bir şekilde durur. Böylece kalplerimizin daha hızlı atmasını sağlar.


Yeni ve daha saf bir A-Serisi tasarımı, Sedan ile zarif bir şekilde tamamlanıyor: İki parçalı arka aydınlatma grubu sayesinde, görsel olarak geniş görünüme sahip olan bir arka kısım ile. Arkasında yer alan yükleme alanı güzel olduğu kadar büyük de bir alana sahip. Üstelik opsiyonel HANDS-FREE-ACCESS, eller serbest bagaj açma fonksiyonu ile dokunmadan açılabilir.


MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi), otomobilin sürüşünü sizden devralmaz ancak bunu mümkün olduğunca rahat bir hale getirir. Sistem, yapay zeka işletim sistemi sayesinde öğrenme yeteneğine sahiptir ve gün geçtikçe sürücü ile daha da uyumlu bir hale gelir. Akıllı sesli komut sistemi LINGUATRONIC ile neredeyse yakın bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi doğal bir şekilde sohbet edebilirsiniz.


MULTIBEAM LED teknolojili farlar, saniyeler içinde görüş koşullarına ve diğer trafik katılımcılarına göre uyarlanır. Örneğin kısmi uzun far, karşıdan gelen araçlardaki sürücülerin gözünü kamaştırmadan yolun daima ideal bir şekilde aydınlatılmasını sağlayarak algılanan trafik katılımcılarını korur.


Yeni A-Serisi Sedan'da akıllı telefonunuzu sadece orta konsola yerleştirerek şarj edebilirsiniz. Near Field Communication (NFC) sayesinde çok sayıda kumanda adımına, kablolara veya sürekli kod girmenize gerek kalmadan akıllı telefonunuz A-Serisi Sedan ile anında bağlanır. İster SMS gönderin, ister kişi listenizde gezinin; hiç sorun değil. USB veya NFC üzerinden bağlanarak akıllı telefonunuzu elinize almadan kullanabilirsiniz. Direksiyonun üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları ile medya ekranındaki neredeyse tüm uygulamaları ve fonksiyonları kontrol edebilirsiniz.


Burada bir bakış, binlerce kelimeden daha fazlasını söyler. Yeni A-Serisi Sedan’ın iç mekanı sıra dışı bir görünüm ile göze çarpar ve böylelikle yeni bakış açıları kazanırsınız. Standart tasarım paketine bağlı olarak, 7 inç ya da 10,25 inç büyüklüğünde iki adet yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Ekranlar bütün seçeneklerde boşlukta süzülüyormuş gibi durur. Direksiyon üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları, dokunmatik kumanda paneli veya dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilen kontroller son derece kolay ve rahattır. 


Yeni A-Serisi Sedan'daki ön camda sanal gösterge paneli ile gözleriniz sadece karşıya bakar. Çünkü hız, hız sınırları veya sürüş bilgileri gibi ilgili tüm bilgiler doğrudan görüş alanınıza yansıtılır. Sanal bir şekilde ve tamamen renkli. Gösterge alanının içerikleri, uyarlanabilir ve hafıza fonksiyonu üzerinden kaydedilebilirdir.


İstediğiniz gibi sürün. DYNAMIC SELECT, tek tuşla örneğin motor, şanzıman, yürüyen aksam veya direksiyon tertibatını önceden ayarlayan farklı sürüş programları sunar. Sport modu ile ağırlıklı olarak dinamik bir şekilde yoldayken, ana program “Comfort” ile oldukça rahat bir yolculuk yaparsınız. Buna karşın “Eco”, yüksek verimliliği temel alarak yakıt ve para tasarrufu sağlar.


“ECO” sürüş programı, CO2 ve zararlı madde emisyonundan kaçınmak istediğinizde sizi oldukça kapsamlı bir şekilde destekler. Koltuk ısıtması ve iklimlendirme bu ayarda daha düşük güç ile çalışır ve böylelikle değerli enerjiden tasarruf edilir. “Individual” sürüş programı ile ilgili parametreyi tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. Böylelikle tahriki sportif olarak ayarlayabilir ve yürüyen aksamı konforlu bir şekilde düzenleyebilirsiniz


Sportif bir güçle dar virajların üstesinden gelirken uzun otoyollarda yüksek konforun tadını çıkarın. Dengeli ve konforlu yürüyen aksam, anında tepki veren süspansiyon rezervleri ve çok iyi sürüş stabilitesinden oluşan bir karışım sunar. 

EMİSYON SINIFI
ÇARPIŞMA TESTİ