Mercedes A Serisi

Mercedes A Serisi Forum

 • 02.09.2019, Misafir-3681
  evet. reno ve nissan'da kullanılan motor. hatta fiat-reno yakınlaşması sonucu, jeep renegade'te de bu motor var.
 • 02.09.2019, Misafir-22
  Motor Mercedes üretimi mi yoksa A180 serisinde olduğu gibi Renault vb. bir firmanın mı? Bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.
 • 31.07.2019, Misafir-972
  araç gayet güzel ancak eski mercedes kaitesinde değil.
 • 17.07.2019, Misafir-4166
  arabalar henüz gemide arkadaşlar.. bir kaç tanesi karaya çıktı. ne zaman içini dışını kontrol edip yorum yapmaya geçtiniz. Ben 20 gündür bayinin ya...
 • 12.07.2019, Misafir-5160
  misaffir 7040 a katılıyorum iç mekan ruh karartıcı. her şey simsiyah nedir. satanist arabası sanki
 • 10.07.2019, Misafir-7040
  iç aksamlar çok kötü. içinde sıkışmış gibi üstelik tavan dahil her nokta siyah.. ürkütücü
 • 05.07.2019, Misafir-9068
  Gerçekten çok güzel olmuş 1.3 / 163 beygir harika Allah hekese nasip etsin kısmetse yıl sonuna ben de düşünüyorumm.
 • 16.06.2019, Misafir-119
  Fiat'ın yeni turbo benzinli motoru kullanılıyor.
 • 15.06.2019, Misafir-7973
  Mercedes A serisine sedan çok yakışmış. 1.3 hacim ile 163 HP süper olmuş. Benzin tüketim fabrikasyon değerleri de düşük. İncelediğim tüm araçlar iç...
 • 14.06.2019, Misafir-316
  Muazzam bir araç.Ama Sayın 4374'ün dediği gibi Fiat Egea gibi bir arabanın torku ve beygiri daha yüksek (Alınmaca yok)260 tork yerine daha yüksek b...
 • 08.06.2019, Misafir-2273
  motor ortalama bir tüketici için yeterli. aslında abartılı performansa sahip motorlar zaten atıl kapasite çalışıyor. 230 km yapan, 0-100 değeri 8 s...
 • 08.06.2019, Misafir-9934
  Sn.4374, A3 sedan'ın dizel motoru da 250Nm. Bu sınıf için normal değerler bunlar. Dizelde 300, 320Nm tork Honda, Fiat ve Renault motorlarında var. ...
 • 08.06.2019, Misafir-3341
  Bu arabanın tek rakibi kasası çok eski olan A3 sedan. Ondan da daha ucuz.

Mercedes A Serisi Tanıtım Broşürü


MBUX - Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi ile Yeni A-Serisi Sedan, hiç olmadığı kadar zeki. Her gün yeni bir şey öğrenir ve sürücüsünü günden güne daha iyi tanır. En sevdiğiniz şarkıyı ve annenizi aradığınız günü aklında tutar. Sonrasında ise otomatik olarak doğru radyo kanalını açar veya annenizi arayacağınız gün size onu aramayı önerir. Tamamen kendiliğinden ve elbette istediğiniz sürece.


Yeni A-Serisi Sedan, eğimli ön kısmıyla hava akımına karşı aerodinamik bir şekilde hareket eder. Bunun arkasında dik konumda duran bir radyatör ızgarası ve alçak konumlandırılmış bir motor kaputu saklıdır. Sağ ve sol tarafta gerçekten öne çıkan iki özellik: İsteğe bağlı MULTIBEAM LED teknolojili farlar, yenilik gücü saçar. Yeni A-Serisi Sedan bu özellikleriyle yola daha yakın bir şekilde durur. Böylece kalplerimizin daha hızlı atmasını sağlar.


Yeni ve daha saf bir A-Serisi tasarımı, Sedan ile zarif bir şekilde tamamlanıyor: İki parçalı arka aydınlatma grubu sayesinde, görsel olarak geniş görünüme sahip olan bir arka kısım ile. Arkasında yer alan yükleme alanı güzel olduğu kadar büyük de bir alana sahip. Üstelik opsiyonel HANDS-FREE-ACCESS, eller serbest bagaj açma fonksiyonu ile dokunmadan açılabilir.


MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi), otomobilin sürüşünü sizden devralmaz ancak bunu mümkün olduğunca rahat bir hale getirir. Sistem, yapay zeka işletim sistemi sayesinde öğrenme yeteneğine sahiptir ve gün geçtikçe sürücü ile daha da uyumlu bir hale gelir. Akıllı sesli komut sistemi LINGUATRONIC ile neredeyse yakın bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi doğal bir şekilde sohbet edebilirsiniz.


MULTIBEAM LED teknolojili farlar, saniyeler içinde görüş koşullarına ve diğer trafik katılımcılarına göre uyarlanır. Örneğin kısmi uzun far, karşıdan gelen araçlardaki sürücülerin gözünü kamaştırmadan yolun daima ideal bir şekilde aydınlatılmasını sağlayarak algılanan trafik katılımcılarını korur.


Yeni A-Serisi Sedan'da akıllı telefonunuzu sadece orta konsola yerleştirerek şarj edebilirsiniz. Near Field Communication (NFC) sayesinde çok sayıda kumanda adımına, kablolara veya sürekli kod girmenize gerek kalmadan akıllı telefonunuz A-Serisi Sedan ile anında bağlanır. İster SMS gönderin, ister kişi listenizde gezinin; hiç sorun değil. USB veya NFC üzerinden bağlanarak akıllı telefonunuzu elinize almadan kullanabilirsiniz. Direksiyonun üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları ile medya ekranındaki neredeyse tüm uygulamaları ve fonksiyonları kontrol edebilirsiniz.


Burada bir bakış, binlerce kelimeden daha fazlasını söyler. Yeni A-Serisi Sedan’ın iç mekanı sıra dışı bir görünüm ile göze çarpar ve böylelikle yeni bakış açıları kazanırsınız. Standart tasarım paketine bağlı olarak, 7 inç ya da 10,25 inç büyüklüğünde iki adet yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Ekranlar bütün seçeneklerde boşlukta süzülüyormuş gibi durur. Direksiyon üzerindeki dokunmatik kontrol tuşları, dokunmatik kumanda paneli veya dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilen kontroller son derece kolay ve rahattır. 


Yeni A-Serisi Sedan'daki ön camda sanal gösterge paneli ile gözleriniz sadece karşıya bakar. Çünkü hız, hız sınırları veya sürüş bilgileri gibi ilgili tüm bilgiler doğrudan görüş alanınıza yansıtılır. Sanal bir şekilde ve tamamen renkli. Gösterge alanının içerikleri, uyarlanabilir ve hafıza fonksiyonu üzerinden kaydedilebilirdir.


İstediğiniz gibi sürün. DYNAMIC SELECT, tek tuşla örneğin motor, şanzıman, yürüyen aksam veya direksiyon tertibatını önceden ayarlayan farklı sürüş programları sunar. Sport modu ile ağırlıklı olarak dinamik bir şekilde yoldayken, ana program “Comfort” ile oldukça rahat bir yolculuk yaparsınız. Buna karşın “Eco”, yüksek verimliliği temel alarak yakıt ve para tasarrufu sağlar.


“ECO” sürüş programı, CO2 ve zararlı madde emisyonundan kaçınmak istediğinizde sizi oldukça kapsamlı bir şekilde destekler. Koltuk ısıtması ve iklimlendirme bu ayarda daha düşük güç ile çalışır ve böylelikle değerli enerjiden tasarruf edilir. “Individual” sürüş programı ile ilgili parametreyi tamamen kendiniz ayarlayabilirsiniz. Böylelikle tahriki sportif olarak ayarlayabilir ve yürüyen aksamı konforlu bir şekilde düzenleyebilirsiniz


Sportif bir güçle dar virajların üstesinden gelirken uzun otoyollarda yüksek konforun tadını çıkarın. Dengeli ve konforlu yürüyen aksam, anında tepki veren süspansiyon rezervleri ve çok iyi sürüş stabilitesinden oluşan bir karışım sunar.