| Versiyon Adı | 216d Active Tourer 1.5 Prestige AT |
| Enerji Türü | Dizel |
| Ortalama Menzil | ~ 1275 km |
| Sistem Gücü | 116 HP |
| Sistem Torku | 270 Nm |
| Maksimum Hız | 194 km/s |
| 0-100 Hızlanma | 10.6 sn |
| Vites Tipi | Otomatik |
| Silindir Hacmi | 1496 cc |
| Ortalama Tüketim | ~ 4 lt |
| Yakıt Deposu | 51 lt |
| Bagaj Hacmi | 468 lt |
| Boş Ağırlık | 1470 Kg |
| Uzunluk | 4342 mm |
| Genişlik | 1800 mm |
| Yükseklik | 1586 mm |
| Ay | Fiyat |
|---|---|
| Ocak | 176.700 ₺ |
| Şubat | 176.700 ₺ |
| Mart | 184.000 ₺ |
| Nisan | 184.000 ₺ |
| Mayıs | 190.100 ₺ |
| Haziran | 190.100 ₺ |
| Temmuz | 190.100 ₺ |
| Ağustos | 178.800 ₺ |
| Eylül | 178.800 ₺ |
| Ekim | 181.100 ₺ |
| Kasım | 191.000 ₺ |