Renault Salgını Zor Atlatacak

Renault Salgını Zor Atlatacak

Fransa Ekonomi Bakanı Le Maire yaptığı açıklamada Fransız Renault markasının finansman yardımı alamazsa batabileceğini belirtti.

Yaşanan küresel Covid-19 salgını nedeniyle markanın finansman krizi yaşadığını ve Fransız hükümetine 5 milyar Euro değerinde mali destek çağrısı yaptığını açıkladı.

Henüz talep edilen kredi desteğinin onaylanmadığı ancak markanın yaşanan krizi aşması için farklı çözüm önerileri üzerinde çalışıldığını belirtti.

Son olarak Renault'un ortağı konumunda bulunan Nissan ise Avrupa tesislerinde 20 bin işçinin işine son vermeyi planladığı haberleri yayılmıştı. Henüz Renault cephesinden yalanlanmayan haberle ilgili olarak Renault'un çarşamba günü bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

24.05.2020 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-937 26.05.2020 14:12

Adam yeni yeni güzel araçlar yapıyordu bak pejoya estetik jiplerle sıyrıldı birde kadjara bak evlat olsa sevilmez reno dizayn işini birtürlü beceremedi .

tokay ceritoğlu 25.05.2020 15:13

Nissan renault ceo su tutuklandığında firma batacak diye bir beyanatı vardı,demek ki tüm satışlara rağmen dünyada işler iyi gitmiyordu,corona virüs gelince bu da işin tuzu biberi oldu,ekonomi bakanı le maire açıkladığına göre durum vahim ancak sonuçta renault firmasında devletin hissedarlığı var,batıracak halleri yok,bazı modelleri tırpanlar ve sadece çok satan modellere yönelirler,işi çözerler.Aman çözsünler bursa'da ve yan sanayide ekmek yiyen binlerce insanımız var,zaten işsizlik had safhada...

Misafir-832 24.05.2020 17:58

aman batmasın. yoksa binecek araba bulamayız. fiat ve reno ya çok burun kıvırıyoruz ama en çok ta bu markaları kullanıyoruz.