Renault'a da Emisyon İncelemesi

Renault'a da Emisyon İncelemesi
Hepimizin bildiği gibi Amerikan Çevre Koruma Ajansı EPA'nın, 2015 yılında lider bir Alman otomotiv üreticisinin araçlarında tespit ettiği Defeat Device yazılımı ile büyük bir skandal ortaya çıkmıştı. Bu Defeat Device yazılımının araçlarda kullanıldığının tespit edilmesinden hemen sonra, Fransız hükümeti incelemelerde bulunmak üzere bir teknik heyet gönderdi.

Bu bağımsız teknik heyetin görevi ise, aralarında Renault'un da bulunduğu 3 Fransız markanın otomobillerini Defeat Device yazılımı kullanımına karşı incelemekti.

Fransız Uyum Kurumu UTAC tarafından gerçekleştirilen bu testler için 25 adet Renault olmak üzere toplam 100 otomobil alındı. UTAC, 4 'ü Renault olmak üzere toplam 11 Fransız otomobili üzerindeki incelemeyi tamamladığını açıkladı. İnceleme sonucunda bir açıklama yapan Fransız Enerji ve İklim Genel Müdürlüğü, Renault markalı araçlarda Defeat Device yanıltıcı yazılımına rastlanmadığını açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Fransız inceleme kurumu DGCCRF, Renault'un Genel Merkezi, Lardy'de bulunan Teknik Merkezi ve Guyancourt'daki Teknoloji Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Renault tarafından yapılan açıklamada ise, 2015 yılında markanın destekçisi olduğu Paris İklim Konferansı'nın ardından çevreyi korumaya yönelik önlemlerin gün geçtikçe daha da arttırılacağı açıklandı.

Tüm bu sonuçlar ve incelemeler sonucunda Defeat Device yanıltıcı cihaz barındırmadığı anlaşılan modeller ile karbondioksit salınımı iyileştirmesinde Renault, 2013 yılında 1., 2014 yılında 2. sırada yer alırken, karbon izini %10 kadar azaltarak şuanda ilk 3 sıradaki yerini korumakta.

15.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-564 18.01.2016 20:54

Vw bile bile hile yaptı emisyon sonlarında ve bu da suçtur

Misafir-3760 16.01.2016 17:06

bu emisyon olayı aynı mahallenin esnaflığı gibi.herkes kimin ne yaptığını bilir.hepsi bir şeyler yaptılar ve hangi emisyon değerini nasıl yakalayacaklarını hepsi gayet iyi biliyor.birbirilerinden haberdar olmamaları mümkün değil.ilk başta vw nin kellesini almak istediler şimdi sıra renault da.bu işte vw parmağı vardır demek şu açıdan anlamsız.bu emisyon olayının ortaya çıkış sebebi amerikanın dizel motorlara kısıtlama getirmek istemesiydi.o yüzden olayın iki güç cephesi var.birisi avrupa birisi amerika.avrupalı üreticiler bu hususta beraber hareket edeceklerdir.yoksa epa denilen kurumun testine bütün avrupalılar girse yine hepsi sınıfta kalır.olayı marka fanboyluğunun dışına çıkarak değerlendirebilirseniz çok daha iyi anlarsınız ne olduğunu.bizim ülkemizde biz markayı değil marka bizi satın alıyor.herkes babasının oğlu gibi arabasını savunuyor.kimse kimsenin hayrına araba üretmiyor.ne vw umrumdadır ne renault.

Misafir-6726 16.01.2016 16:15

Renault'da inceleme yapılmasına da hileci vw'nin bir komplosu olarak gördünüz ya helal olsun.

Misafir-8633 16.01.2016 13:02

Bu işte VW’nin bir parmağı olabilir. Nede olsa VW dünyaya rezil oldu ve büyük bir güven kaybı. Yaşadı işte bunun içinde suçu başkasına atabilmek için Renault’u suçlamış ve Renault’un araştırılmasını istemiş olabilir. Ancak Renault hisseleri düşmesine rağmen tüm VW’cilere inat “anasının aksütü” gibi temiz çıktı. Renault’nun motorları o kadar başarılı olmasa Renault’nun motorlarını F1’de o kadar takım kullanır mı? Renault o kadar başarılı olmasa bugün Mercedes ve Nissan’a motor üretir mi? VW’ciler Renault sizden temiz siz hiç meraketmeyin

Misafir-9055 16.01.2016 12:39

Merak eden arkadaşlar için söylüyorum. Renault'un araçları temiz çıktı. Merak eden arkadaşlar araştırabilirler. Bu işte VW'nin bir parmağı olabilir. Çünkü VW dünyaya rezil oldu ve büyük bir güven kaybı yaşadı. Bundan dolayı da VW Renault'un da incelemeye alınmasını istemiş ve şikayet etmiş olabilir. Renault'un hisselerinin düşmesine rağmen Renault "anasının aksütü" gibi temiz çıktı. ...

Misafir-4546 15.01.2016 15:31

Bence de. Mercedes ve Nissan'ın da kullandığı dziel motorun hileli çıkma olasılığı çok düşük.

Misafir-9002 15.01.2016 13:58

Fransız hükümetinin " bizim araçlarımız temiz" reklamı bu yoksa durduk yere kendi markalarının açığını arayacaklarini sanmıyorum