İşte Yeni Renault Megane

İşte Yeni Renault Megane

Renault, yeni Talisman ve Espace modellerinden ilham alınarak tasarlanan ve tamamen yenilenen efsane modeli yeni Megane’ı resmi olarak bugün tanıttı. Tepeden tırnağa yenilenen Fransız hatchback, geçtiğimiz aylarda tanıtılan Renault Talisman modelinin ön ve arka tasarımı ile iç dizaynını tamamen kendine uyarlamış.

Tüm modellerinde belli bir tasarım anlayışını kullanarak model ailesi yaratmasına alışık olmadığımız Renault, bu sefer Talisman, Megane ve Espace modellerinde bu yöntemi izleyerek bizleri şaşırtmayı başardı. Fransız üreticinin yeni Renault Talisman modelini muhtemelen Megane sedan yerine konumlandırması bekleniyor.

Ancak yeni Talisman’ın Laguna’nın yerine konulandırılacağı da otomobil kulislerinde öne çıkan görüşler arasında yer alıyor. Örneğin 2002 yılına dönecek olursak, büyük bir bagaj bölümüne sahip olan Renault Megane ile Renault Laguna, tamamen farklı modeller olmasına rağmen aynı segment iki otomobil gibi görünüyordu. Yeni Megane ve Talisman modelleri ile anlıyoruz ki Renault markası artık tamamen farklı bir stratejiyi takip ediyor.

Mevcut modeldeki sıkıcılığından kurtulan yeni Renault Megane, artık daha ciddi bakışları ile kendine bir kez daha baktıracak gibi görünüyor. Agresif ön ve arka tasarımın aksine Clio benzeri daha uslu bir yan profile sahip olan yeni Renault Megane’ın arka tasarımı daha yuvarlak bir hat alsa da, arka koltukta seyahat eden yolcular için yeterli bir baş mesafesi sunması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde internete sızdırılan görsellerin ardından 7 Eylül’de resmi olarak tanıtılan yeni Renault Megane’ın henüz teknik verileri açıklanmasa da, aracın önü mevcut modelden 25 mm daha alçak, 47 mm daha geniş ve arkası da 39 mm daha geniş yaşam alanı sunacak.

08.09.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
ali toprak 08.09.2015 11:50

güzel olmuş.renault talismanda olduğu gibi tüm modellerinde bu tasarım dilini kullanacak gibi duruyor.ama nedense yeni kadjarda olduğu gibi yan taraf arka kapı biraz daha gösterişli olabilirdi.sade duruyor yan taraf.