Honda HR-V

Honda HR-V Forum

 • 04.05.2019, Misafir-9402
  Nisan ortası satışa sunulan 2019 makyajlı Hrv 41 adet satıldı.
 • 03.05.2019, Misafir-5170
  Biz geçen yıl Honda Cem' de test sürüşü yaptık ve 2 ay bekleyerek taze taze gemiden inen ilk Hrv' yi aldık. İstanbul içi test sürüşü yapmak isteyen...
 • 02.05.2019, Misafir-8254
  Bu aracın türkiye kontenjanı yılda 1000 adet bayiilere ayda 1 veya 2 arac düşüyor test aracı bu yüzden olmayabilir ama dünya genelinde sınıfında sa...
 • 30.04.2019, Misafir-2252
  showroom'da olması yetmez, hiçbir bayide HRV'nin TEST ARACI YOK arkadaşım. test etmeden siz araç alırmısınız !
 • 29.04.2019, Misafir-1907
  İstanbul'daki satıcılarda araç showroomda var şu an en son Ataşehir damlada gördüm
 • 28.04.2019, Misafir-2168
  Bu aracın test sürüşünü yapan var mı, tüm türkiyeyi taradım,hiçbir galeride bulamadım. Yollardada hiç görmedim bugüne kadar bu aracı, yoksa hayalet...
 • 28.04.2019, Misafir-2985
  1.5 atmosferik şlu anda avrupada da satılıyor, yani avrupada hem 1.5 atmosferik, hem de 1.5 turbo versiyonu satılıyor şu anda.
 • 27.04.2019, Misafir-61
  Bende de 2017 model var çok memnunum.. Avrupa'da Turbo motorlu Sport versiyonu çıktı.. 220nm tork mevcut.. Türkiye'ye yine atmosferik motorlu versi...
 • 26.04.2019, Misafir-1200
  Bu arabaya 173 000 vereceğime ikinci elini alırım o zaman. ikinci el az kullanılmış 10000 km yapmamış araç maksimum 150 000 tl. zaten kasa filan de...
 • 26.04.2019, Misafir-7630
  aracın torku 155 nm. araç yokuşlarda bayılmak şöyle dursun, komaya giriyor. Tork artışı deniliyordu ama olmamış. Donanım falan güzel ama güç hakika...
 • 22.04.2019, Misafir-9882
  Test aracı yok, showroomlarda bile aracı görebilirseniz şanslısınız.
 • 17.04.2019, Misafir-6822
  odd verilerine göre c7 segmentinde bir arabadır. cvt şanzımanın en sorunsuz şanzıman olduğunu hatırlatırım. bu arabanın 7000 ve 8000 deviri kırmızı...
 • 16.04.2019, Misafir-3700
  *** Boyutları b ile c arası bir crossover-suv , hem de atmosferik 155 nm torklu , ana hızlanma değeri iç açıcı değil cvt şanzımanla birlikte ara hı...

HONDA HR-V TANITIM BROŞÜRÜ

Honda HR-V’nin dinamik tasarımı, görenlerin kalp atışlarını hızlandırıyor. Kendine has tasarım çizgileriyle fazlasıyla çekici görünen Honda HR-V, aerodinamik yapısıyla da tüm bakışları üzerine çekiyor. Krom ön ızgarası, şık LED ön farları, göz dolduran arka krom kaplaması ve sportif ön tamponu ile görünümü hem çok zarif, hem de çok güçlü.

Üstelik Honda HR-V, farklı kullanım koşullarına uyum sağlayarak yanınızdan ayrılmazken, yakıt tasarrufuna da katkı sağlıyor. Honda HR-V, yaşam tarzınıza uyum sağlamak için tasarlandı.

Mesela akıllı, konforlu ve ferah iç hacmi, merkezi bir konuma sahip olan yakıt deposu, geniş, büyük bagajı ve çok daha fazlası.. Peki ya zekice uygulanan detaylardan biri olan yenilikçi sihirli koltuklar?

Sihirli koltuklar, 60:40 oranında zahmetsizce katlanırken, arka koltuklar da birçok kombinasyon seçeneği sunuyor. Tek bir hareketle, koltuk başları ile birlikte öne doğru katlanarak zeminde kaybolan arka koltuk sırtları, oldukça geniş hacimli bir kullanım alanı ortaya çıkarıyor.

Toplamda 1.533 litre* bagaj alanı sağlanırken, geniş bagaj ağzı ve alçak yükleme eşiği, bagaj erişimini kolaylaştırıyor. Ancak Honda HR-V’de sihirli olan tek şey koltuklar değil. Genellikle daha büyük otomobillerde bulunan diz ve baş mesafesi genişliğine sahip olması da bambaşka bir özellik. Açılabilir panoramik cam tavanı sayesinde içeriye daha fazla ışık ve hava girebiliyor. Böylece içindeyken sunduğu ferahlık hissi daha da artıyor.


Honda HR-V’nin 7 inç büyüklüğündeki renkli-dokunmatik ekrana sahip bilgi ve eğlence sistemi Honda CONNECT ile internet tabanlı müzik servislerine, radyo programlarına, podcast’lere, sesli kitaplara ve sosyal medya hesaplarınıza rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Üstelik, Aha™ * radyo özelliği sayesinde belirlemiş olduğunuz rota için kolaylıkla

sevdiğiniz bir müziği de atayabiliyorsunuz. Bunun dışında internet üzerinden sağlanan müzik servisleri ve dünyanın herhangi bir yerinde haber, hava durumu ve spor yayını yapan radyo programlarını da yine bu sistem üzerinden

dinleyebilirsiniz. Bluetooth™, akıllı telefonunuzu Bluetooth HFT (Telefon Kiti) sistemine bağlayarak sürüş esnasında bile hayatla ve sevdiklerinizle bağlantıda kalmanızı sağlıyor.

Honda HR-V’nin gelişmiş teknolojisi, size keyifli ve yüksek verimlilik seviyesine sahip bir sürüş sunuyor. Performans ile yakıt ekonomisini aynı potada eriten 130 PS gücündeki 1.5L DOHC VTEC & VTC benzinli motor ile 7 ileri kademelendirilmiş CVT otomatik şanzımana sahip otomobili rahat, tam otomatik bir modda sürebilir veya yarış otomobillerinden ilham alınan direksiyona entegre vites değiştirme kulakçıklarını kullanarak, manuel olarak da vites değiştirebilirsiniz.

Honda HR-V’de sunulan Idle Stop (Start&Stop) özelliği, CO2 emisyon değerlerini düşürmeye yardımcı olurken, ECON modu da yakıt ekonomisini artırmayı sağlıyor. ECON modunun etkinleştirilmesiyle motor ve şanzıman yakıt tüketimini düşürmek üzere optimize ediliyor.


ŞERİT TAKİP UYARI SİSTEMİ

Otomobilinizin sinyal lambasının etkinleştirilmeyerek şerit dışına çıktığı durumlarda, sistem görsel ve işitsel olarak otomobilinizi şeritte tutmanız gerektiği uyarısını yapıyor.


TRAFİK İŞARETİ TANIMA SİSTEMİ

Trafik İşareti Tanıma Sistemi, 100 metre uzaklığa kadar olan trafik işaretlerini tespit ediyor ve bu bilgiyi Bilgi Ekranı (MID) üzerinden sürücüye aktarıyor. Sistem, aynı anda iki adet trafik levhasını ekranda gösterebiliyor.


AKTİF UZUN FAR KONTROL SİSTEMİ

Bu sistem, çevrenizdeki sürüş koşullarını değerlendirerek, kısa ve uzun farlar arasındaki geçişi otomatik olarak yapıyor. Karşıdan gelen sürücülerin rahatsız olmasını da engelleyerek sizin için en iyi aydınlatmayı sağlıyor.


ÇARPIŞMA UYARI SİSTEMİ

Sistem, yüksek hızlarda seyir halindeyken, öndeki araç ile aranızdaki mesafeyi denetliyor ve olası bir çarpışma durumunda sizi uyarıyor.

 

AKILLI HIZ LİMİTLEYİCİ

Bu fonksiyon, Trafik İşareti Tanıma Sistemi'nin algıladığı hıza göre, aracınızın hız limitini otomatik olarak ayarlıyor. Sistem aktif haldeyken otomobil normal sürüşünü gerçekleştiriyor. Sürücü sisteme müdahale edene kadar da belirlenen hız limitini aşmıyor.


YOKUŞTA KALKIŞ DESTEĞİ

Bu fonksiyon, yokuşta kalkış yaparken aracınızın geri kaymasını önlüyor. Eğim sensörü verilerini kullanan sistem, ayağınızı fren pedalından çektiğiniz andan itibaren, kontrollü bir şekilde, 1,5 saniye boyunca fren yapmaya devam ediyor.


ACİL DURUM FREN DESTEĞİ

Olası bir acil durumda fren yapmanız halinde devreye giren Acil Durum Fren Desteği, aracınızın mümkün olan en kısa sürede durmasına yardımcı oluyor.