Yeni SsangYong Rodius

Yeni SsangYong Rodius
İngiltere'nin köklü üniversitelerinden Royal College of Art Otomotiv Tasarımı Bölümü'nün başkanlık görevini yürüten Ken Greenley tarafından tasarlanan ve Rodius ya da Stavic adı ile satışa sunulacağını haberimizde duyurduğumuz Koreli Ssangyong'un MPV'si Cenevre Otomobil Fuarı'ndan önce ilk defa görüntülendi. 7-17 Mart tarihleri arasında Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenmek üzere İsviçre'ye götürülen Koreli yeni MPV Rodius'un üretim versiyonu da ilk kez Cenevre'de görüntülendi. Önceki haberimizde yayınladığımız konsept görüntüleri ile kötü bir izlenim bırakan Rodius'un çirkin tasarımına yapılan eleştirilerin Cenevre Otomobil Fuarı'nın ardından had safhaya çıkması bekleniyor. Rexton ve Korando modelleri ile de farklı tasarım anlayışını gözler önüne seren Koreli Ssangyong, 90'lı yılların başlarında Alman otomobil devi Mercedes-Benz ile işbirliğine giderek Musso modelini üretmişti. Mevcut Rodius modelinden daha büyük boyutlarıyla da dikkat çeken yeni Rodius'un, yolcu kapasitesi ve devasa boyutlarıyla Mercedes-Benz Viano ve Volkswagen Transporter gibi ticari araçlara rakip olabileceği esprileri yapılıyor. Tartışmalı tasarımı ile şimdiden eleştiri oklarının hedefi haline gelen yeni Rodius'un sahip olduğu, mevcut modeldeki aynı çirkin görüntüye sahip arka camı da aracın çirkin görüntüsünü katlayan bir detay oluyor. Aracın opsiyonel olarak 11 koltuk ile satılacak olması da Rodius'un boyutları hakkında ipucu veriyor. Yenilenerek ferahlayan kokpiti ile daha basit bir görünüme kavuşan ön konsol, standartlardan daha büyük boyutlardaki kontrol tuşlarıyla donatılmış. Ayrıca yeni eklenen dijital hız göstergesi de iç tasarımda göze çarpan detaylar arasında yer alıyor.

06.02.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Selçuk 11.07.2013 14:28

7 kotuklu modelini aldım, tüm kotuklar arasında geniş diz mesafesinden sonra yeterlide bagaj alanı kalıyor. Tüm sıra koltukları kaydırarak mesafeyi ihtiyacınıza göre ayarlayabiliyorsunuz. Vito ve Transporter'in 4x4 modelleri arktık gelmediği için ihtiyacı olanlara tek alternetif.