Yeni S63 AMG Cabriolet Geliyor

Yeni S63 AMG Cabriolet Geliyor

Alman otomobil üreticisi Mercedes Benz’in uzun zamandır S Serisi Cabriolet üzerinde çalıştığını biliyoruz. Süreci bir hayli uzatan Mercedes Benz, S63 AMG Cabriolet modelinin şehir içi testlerine başlamış gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün görüntülenen test aracının ön tasarımı, coupe versiyonuyla en ince detayına kadar aynı olacağı için açıkta bırakılmış, arka tasarımı ise ustaca gizlenmiş. Tabiki hiç kimse Almanya’da üretilmiş en etkileyici otomobillerden biri olan Mercedes Benz S Serisi’nin Cabriolet versiyonunu görmekten rahatsız olmuyor.

Tamamen kamuflajlı olan arka kısımda da herhangi bir yenilik göze çarpmıyor. Yalnızca, tavan açma mekanizmasının çalışabilmesi için daha düz ve uzun bagaj kapağının, S Coupe modelinden farklı olduğu görünüyor.

Kaputun altında da Mercedes Benz’den bir sürpriz beklenmiyor. S63 AMG Convertible,  S63 AMG Coupe’de kullanılan 5.5 litrelik çift turbolu V8 motordan 585 beygir güç elde etmeye devam edecek gibi duruyor. Hem arkadan itişli hem de 4Matic 4 tekerlekten çekişli olarak tercih edilebilecek S63 AMG Convertible modelinin sağdan direksiyonlu versiyonu ise olmayacak.

Her ne kadar henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmasa da Mercedes Benz’in en güçlü modeli S65 AMG’nin de Convertible versiyonunun satışa sunulması bekleniyor. Tüm opsiyonları ve 6 litrelik V12 devasa motor seçeneği ile Avrupa fiyatı €300.000’yu (869.000 TL) bulacak S65 AMG Convertible, Bentley’e uykusuz geceler yaşatacak.


Tabiki S Serisi Cabriolet’lerin diğer versiyonları da hiç ucuz olmayacak. Örneğin 455 beygir güç üreten 9 vitesli otomatik şanzımana sahip “Giriş Seviyesi” S500, €140.000’dan (405.500 TL) satışa çıkacak. Bugüne kadar pahalı opsiyonları sevmeyen Mercedes Benz sahibine rastlamadığımızı düşünürsek, bu fiyatların çok daha yükseleceği ortada.


Swarovski kristalleri içeren ön farlardan, açık renk deri koltuklara, Mercedes Benz’in opsiyon listesinde limit yok.

Peki yeni S Serisi Convertible modelini alüminyum tavanlı SL Roadster’dan ayıran ne? Dört koltukta da, ortalamanın çok üzerinde konfor deneyimini, sınırsız teknoloji ile sunan bir otomobil olması.

18.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!