Yeni Renault Trafic Van

Yeni Renault Trafic Van
Bu bahardan itibaren Avrupa Birliği'nin satılacak her yeni otomobilin daha çevreci ve daha az yakıt tüketmesini ön gören yasa yürürlüğe girecek. Orta sınıf ticari araç segmentinde ise bu yasa doğrultusunda ilk uygulamalar yeni modeller ile gelmeye başlıyor. Bugün Fransız otomobil üreticisi Renault yeni hafif ticari araç serisi Trafic modelini tanıttı. Renault yeni Trafic modelini Opel ortaklığı ile geliştirdi. Bu yaz satışa sunulacak olan yeni Renault Trafic yeni teknoloji 4 silindirli 1.6 litrelik dCi dizel motora sahip olacak. Bu motor seçeneğinin tek veya çift turbo şarj ile satışa sunulması bekleniyor. Renault'dan yapılan açıklamaya göre “Bu motor seçenekleri daha düşük seyreden tork ile gaz tepkimesini bir hayli arttırıyor. Ayrıca yeni model ile birlikte mevcut 2.0 litrelik 90 ve 115 beygir seçenekleri olan dizel motorun da kullanılmaya devam edilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan 160 beygir güç üretecek çift turbolu dCi dizel motorun da binek otomobillerin anı sıra Trafic hafif ticari modelde de kullanılabileceği konuşuluyor. Daha güçlü ve daha fazla yakıt ekonomisi sunan motorlarının yanında yeni Renault Trafic maksimum yük ile birlikte dahi daha iyi gaz tepkimesi ve yol tutuşu sunacak. Her türlü ticari ihtiyaca cevap vermek üzere tasarlanan yeni Trafic, resmi açıklamaya göre 2 farklı uzunluk, 2 yükseklik, platform kabin, yolcu kabini, panel van ve yolcu taşıma olmak üzere toplam 270 farklı kombinasyon ile satışa sunulacak.

19.03.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
halit 07.04.2014 20:11

Daha çok ford-renault ortaklığın ın ürünü gibi transit custom a çok benziyor

latif 19.03.2014 13:08

1.6 dci 160 lık motorun önce ticari bir araca konulması yol testi için iyi olur. ticarileri kullananların nasıl hor kullandıkları ortada.