Yeni Mercedes S Serisi

Yeni Mercedes S Serisi
Mercedes-Benz ve lüks sedan otomobil sınıfının amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek S-Serisi baştan aşağı yenilendi. Dün tanıtılan 2014 S-Serisi'ni geliştiren Mercedes-Benz mühendisleri: “Akıllı Sürüş”, “Verimli Teknoloji” ve “Nitelikli Lüks” felsefelerini modele aktarmayı başarmışlar. Yeni S-Serisi ile otomotiv endüstrisinin çıtayı bir adım yükselteceği biliniyor. Daimler ve Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dieter Zetsche, lansmanda bir açıklama da yaptı: “Yeni S-Serisi'ni tasarlarken güvenlik ya da estetik, güç ya da verimlilik, konfor ya da dinanizm unsurlarından birini seçmeyi hiç düşünmedik. Rahatlıkla söyleyebilirim ki, yeni Mercedes-Benz S-Serisi'ni “En İyisi ya da Hiç” sorusunu sorarak tasarladık.” Eylül ayından itibaren arka çekiş ve 4MATIC 4 tekerlekten çekiş sistemleri ile satışa sunulacak yeni Mercedes-Benz S-Serisi'nin S63 AMG versiyonu ise Kasım ayında satışa çıkacak. Yeni S-Serisi'nin hala geliştirilmekte olan yeni hybrit motorun ise 2014 yılının 3. Çeyreğine yetişmesi bekleniyor. 2005 yılında üretimine başlanan W221 kod adlı bir önceki S-Serisi'nin aksine yeni S-Serisi ilk olarak uzun dingil mesafesi ile üretilecek, ardından ise kısa dingil mesafesine sahip versiyonu satışa sunulacak. Amerika Birleşik Devletleri'nde ise kısa dingil mesafeli S-Serisi, talep düşüklüğü nedeniyle satışa sunulmayacak. Yeni S-Serisi, ön tasarımda boyutu büyüyen krom ızgara, tampon altında konumlandırılan krom şerit, LED farlar ve yeni A ve CLA modellerinden aşina olduğumuz hava yan hava girişleri ile de dikkat çekiyor. Arka tasarımda Bentley Mulsanne benzeri farlar ve Mercedes-Benz'e özgü köşeli hatlardan vazgeçmeyen S-Serisi tasarımcıları, coupe çizgilerini de lüks sedana dahil etmeyi başarmış. Böylelikle aracın aerodinamiği arttırılırken, verimlilik de arttırılmış. 2014 Mercedes-Benz S-Serisi'nin iç tasarımı ise bugüne kadar hiçbir seri üretim otomobilde görmediğimiz kadar büyük ekranlara ev sahipliği yapıyor. Devasa bir multimedya ve bilgi LCD ekranını konsolda barındıran S-Serisi'nin gösterge paneli de multimedya ve bilgi sistemiyle birleşiyor. Tamamen yenilenerek Mercedes-Benz'lerde görmeye pek alışık olmadığımız çift kollu ahşap direksiyon ile füturistik bir görüntü sunan S Serisi'nde,7 renkli LED ambiyans ışıkları da ahşap kaplamanın altına gizlenmiş. Yeni Mercedes-Benz S Serisi'nin teknolojik güvenlik donanımları arasında Aktif Şerit Takip Yardımcısı, Direksiyon Yardımcılı Distronic Plus, Çapraz Trafik Yardımcısı, Ön Güvenlik Freni ve Yaya Algılama gibi özellikler bulunuyor. Opsiyonel olarak satın alınabilen bazı güvenlik ekipmanları ise şöyle: Çevre Görüş Kamera Sistemi, Gelişmiş Gece Görüş Sistemi, Arka Emniyet Kemeri Hava Yastıkları yer alıyor. Önümüzdeki Eylül ayında Mercedes-Benz bayilerindeki yerini alacak yeni S-Serisi'nin fiyatı ise henüz belirsizliğini koruyor.

16.05.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Emre 29.04.2014 03:27

Mercedes kalitesine yakışanı yine en iyi ve en başarılı şekilde yapmış.Bu konuda BMW ve Audi'nin daha çok çalışması lazım.
BMW ve Audi'nin Mercedes'e cevap veremediği tek sınıf lüks sınıf.Bu konuda BMW ve Audi'nin daha çok çalışması gerekiyor.

oktay 30.01.2014 08:59

daha lüks

Beşiktaş 22.05.2013 01:05

Hep tip olarak aynı çıkarıyor bu alman markası

erhn 18.05.2013 00:59

daha spor görünüm kazanmış