Yeni Jazz Meksika'da Üretilecek

Yeni Jazz Meksika'da Üretilecek
Honda 2015 yılında satışa sunmaya hazırlandığı tamamen yenilenen Jazz (Bazı ülkelerde bilinen adıyla Fit) modelinin perdelerini araladı. İlk bakışta güncel modeldeki gibi köşeli sivri hatlara sahip olmadığı gözlenen yeni Jazz modeli, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında aynı kasa ile Japonya'da satılmaya başlanmıştı. Yeni Jazz modeli ile birlikte Honda, Amerika'da Fit ismi altında satışa sunacağı modeli ülkeye yakın yeni bir fabrikasında, yılda 200.000 otomobil üretme kapasitesine sahip Meksika'nın Celaya kentinde üretecek. Güncel modelden daha kısa boyutlara ancak daha uzun aks mesafesine sahip olacak yeni Honda Jazz, arttırılmış yol tutuşu, manevra kabiliyeti ve daha geniş iç mekan vaat edecek. Aracın köşelerine daha yakınlaşan tekerleklerle ile de daha estetik bir görüntü sunacak. Mevcut modele göre daha modernleşen tasarımına rağmen yeni Jazz modeli, özellikle siyah renkle tercih edildiğinde mevcut modelden ayırt etmek bir hayli zorlaşacak. İç tasarımda da yeni modelle birlikte Civic modelinden esinlenilen kokpit dikkat çekerken araçla birlikte yeni teknolojiler de sunulacak. Bunlar arasında çok açılı geri görüş kamerası, panoromik cam tavan, ısıtmalı koltuklar, kör nokta algılayıcısı, 7 inçlik dokunmatik ekran yer alacak. Ayrıca yeni Jazz modeli ile birlikte ilk defa deri koltuk seçeneği de sunulacak. Ayrıca Japon otomobil üreticisinden yapılan açıklamaya göre yeni Jazz modeli NHTSA, IIHS ve EuroNCAP gibi güvenlik testlerinden de başarıyla geçmeyi başararak kendini kanıtlamıştı.

14.01.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Taner 14.01.2014 19:01

zevkler ve renkler tartışılmaz bence dik konsol çok hoş duruyor

Ertan 14.01.2014 15:10

Honda dış ve iç tasarım konusunda Avrupalı ve Güney Koreli rakiplerinden gittikçe uzaklaşıyor. Özellikle iç mekan kaliteleri Çin otomobillerini anımsatıyor. Modernlikten uzak. Çatır çatır sert plastik kullanılmış.Aynı durum Toyota'da da mevcut. Yeni Corolla ve Auris'lerde de dış tasarım çok güzel. İç tasarım berbat. 1980 ve 1990'lı yıllardaki Ford Taunus'lar gibi dik bir konsola sahip. Yazık! Yeni Jazz'I beklemeye gerek yok. Almak iseyenler derhal temiz bir ikinci el JAZZ II alabilirler.

HAKAN 14.01.2014 12:16

artık fiyatı 100bini geçer.