Volkswagen Fiyat Listesi

Volkswagen'in Türkiye Planı

Volkswagen Grubu Skoda ve Seat markalarını üretimine devam etmek için Türkiyede bir yatırım yapmayı planladığı söyleniyor....

Yeni Volkswagen T-Cross

Volkswagen T-Cross modeli markanın Polo ile aynı platformda üreteceği küçük bir SUV modeli olacak...

VW Emniyet Kemeri İçin Çağrı Yaptı

Volkswagen grubu araçlarından olan Polo, Ibiza ve Arona modellerinde yaşanan emniyet kemeri arızasının giderilmesi için çağrı yapıldı...

Volkswagen'in Yeni Araba Mezarlığı

Volkswagen dizel motor emisyon skandalının ardından yaşanan geri alınan araçlar için çölde bir toplama kampı oluşturdu...

1933 - Adolf Hitler tarafından Alman halkının kolay otomobil sahibi olabilmesi amacıyla kurduruldu. Projenin başına ise dönemin önemli isimlerinden Ferdinand Porsche getirildi. Almanca'da Halk Arabası anlamına gelen Volkswagen'ın ilk üretimi şimdiki adıyla Beetle olarak bilinen model ile başlamış oldu.

1939 – İkinci dünya savaşı ile birlikte tesisler askeri araç üretimine kaydı. Fabrikalarında binlerce savaş esiri çalıştırıldı. İngiltere’ye fırlatılan V-1 füzelerinin üretimi de Volkswagen tesislerinde gerçekleştirildi.

1945 – Savaşın ardından tesislerinin tamamına yakınını kaybeden Wolfsburg merkezli üretici Volkswagen savaşın hemen ardından Type 2 adı verilen klasik minibüslerinin üretimine başladı.

1949 – Type 1 kodlu, ülkemizde tosbağa olarak da bilinen Beetle üretimine tekrar başlandı. ABD pazarında da satışa sunulan model 6 yılda 1 milyon adetlik satış başarısı yakaladı.

1969 – Auto Union şirketi satın alınarak AUDI ismi ile kendi bünyesinde yeni bir marka yaratıldı.

1971 – Beetle modeli toplam 15 milyon adet satılarak otomotiv tarihinin en çok satılan aracı oldu.

1978 – Markanın efsaneleşen Golf modelinin üretimine ve satışına başlandı. 10 yıl içinde Avrupa’nın en çok satılan modeli oldu.

1998 – Bentley, Bugatti ve Lamborghini markaları satın alınarak şirket bünyesine katıldı.

2003 – Son Beetle modeli Brezilya fabrikasında üretildi. Tüm üretim hayatı boyunca 21 milyonun üzerinde satılarak tarihe geçti.

2009 – Seat ve Skoda gibi markaları da himayesinde barındıran Volkswagen son olarak Porsche markasını da gruba dahil etti.

2015 – Dizel motorlarda tespit edilen emisyon skandalı patlak verdi. Marka dünya pazarından birçok markasını satıştan çekti ve ABD pazarında büyük oranda para cezalarına çarptırıldı.

Ülkemizde 41 şehirde bulunan 66 yetkili satıcı ve 71 yetkili servis ağı ile faaliyetlerini devam ettiren Volkswagen, ayrıca Volkswagen Finans aracılığı ile müşterilerine kredilendirme ve finansman olanakları sunmaya devam etmektedir. Volkswagen fiyat listesi sayfamızdan Polo, Golf, Jetta, Passat, Tiguan, CC, Beetle, Scirocco, Passat Variant, Touareg, Transporter, Caddy, Amarok, Caravelle, Bora, EOS, Lupo, Touran, Vento modelleri geçmiş ve güncel fiyatları ile teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Diğer markalara ait güncel bilgilere araba fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.