Smarta Bir Koltuk Daha

Smarta Bir Koltuk Daha

Mercedes Benz, Smart markası ile ürettiği küçük otomobilin üç koltuklu bir verisyonu için patent başvurusunda bulundu.

Üç kişilik yeni otomobilde 2005 yılından beri üretilen coupe/roadster platformu kullanılacak. Eğer gelen bilgiler doğru ise otomobil sportif bir dizayn ile ekstrem bir esnekliğe sahip olacak.

Arkadan motorlu olarak tasarlanan bu yeni otomobil McLaren F1'e benzeyen bir oturma düzenine sahip olacak. Bu oturma düzeninde sürücü önde yolcular ise arkada yan yana oturuyorlar.

Çizimlerden anlaşıldığı kadarı ile otomobil döner bir koltuğa sahip olacak. koltuklardan biri de kapıya yaklaşarak iniş - binişlerde yolculara kolaylık sağlayacak. Otomobile gücünü ise Smart'ta halen kullanılmakta olan üç silindirli benzinli ve dizel motorlardan alacak.

800 cc'den 1.4 litreye kadar çıkan motor gamında yedi ileri kademeli çift kavramalı bir otomatik şanzıman sunulacak. Şanzımanın en büyük özelliği isteklere çabuk tepki vermesi ve yakıt ekonomisi sunması. Forthree adını taşıması beklenen otomobil büyük bir süpriz olmazsa 2014 yılından önce tanıtılmayacak.

05.08.2009 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!