Lancia Flavia Cabrio

Lancia Flavia Cabrio

Lancia’nın efsanevi modeli Flavia'nın yeni yüzü ile bu yıl içinde seri üretime alınması beklenirken, 2012 yılı başında Avrupa ülkelerinde satışa sunulması hedefleniyor.

Chysler 200 ve Chrysler 200 Convertible modelleri temel alınarak geliştirilen her iki Lancia konsepti, seri üretime geçildiğinde İtalyan markanın Avrupa kıtasında satışlarını hızla yükseltmesine yardımcı rol oynayacak iki kilit oyuncu olması bakımından önem taşıyor.

2011 yılından itibaren hızlı bir yükselişe imza atmayan hazırlanan Fiat Grubu çatısı altındaki Lancia’nın yenilenen Chrysler 200 modeli temel alınarak geliştirdiği iki yeni konsept aracı, Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen boy gösterecek.

Seri üretime çok yakın olmasıyla diğer fuar yenilikleri arasından sıyrılan orta sınıf lüks bir sedan ile aynı platformda geliştirilen bir cabriodan oluşan konseptler ise Lancia’nın efsanevi Flavia modelinin adını taşıyor.

Lancia Flavia ve Lancia Flavia Cabrio isimli konseptlerin 6 ay içinde seri üretime alınması beklenirken, 2012 yılı başında Avrupa ülkelerinde satışa sunulması hedefleniyor.

Lancia Flavia konseptleri, boyutlar açısından sınıflarının üstünde değerler sergilerken, Lancia logosu ile süslenen yeni belirgin ızgara yapısı ve ön tasarım ilk bakışta dikkatleri üzerine topluyor. Tüm ışık gruplarında LED teknolojisine yer verilirken, Flavia cabrio versiyonunda elektronik kontrollü ve hızlı çalışma prensibine sahip bir soft top tavana yer veriliyor.

Lancia Flavia’nın her iki konfigürasyonu da dünyaca ünlü bir imzaya sahip Lancia kalitesini teyit eden son derece kaliteli derinin kullanıldığı iç mekân ile etkileyici donanımların standart olarak yer aldığı kapsamlı ekipman listesiyle şekillendirilmiş.

Örneğin her iki araçta da Elektronik Denge Kontrolü (ESC), çeşitli hava yastıkları (Çoklu aşamalı ön, yan ve cam hava yastıkları) ve elektronik iz kontrolünden radyo, hız sabitleyici sistem ve cep telefonunun tamamen güvenli bir şekilde idare edilmesi için bütünleşik kumandaları taşıyan direksiyon simidine kadar farklı donanım unsurları yer alıyor.

16.02.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!