Lamborghini'den En Hızlı SUV

Lamborghini'den En Hızlı SUV

Lamborghini CEO’su Stephan Winkelmann, 2018 yılında satışa sunucakları SUV modeli Urus’un SV versiyonu da olacağını belirtti.

Winkelmann: “Urus’un lansmanı gerçekleştirilmeden önce dizel de dahil olmak üzere tüm versiyonları değerlendireceğiz. Eğer müşterilerimizin bir arzusu varsa, biz de bunu karşılamak için çaba göstereceğiz.”

2018 yılında, Avrupa’da yaklaşık €300.000 fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen Urus, tıpkı Bentley Bentayga SUV modeli gibi şasisini Audi Q7’den alacak. Lamborghini’nin yeni Urus SUV modeli ile birlikte finansal açıdan daha güvenli bir noktaya gelmesi bekleniyor.

Urus’un tasarımıyla ilgili de konuşan Lamborghini CEO’su: “Urus modelininde genel olarak konsepte sadık kalacağız. İç tasarımda ise mevcut tasarımın çok daha ilerisine gidip lüksün sınırlarını zorlayan ve kullanım kolaylığı sunan bir tasarım çalışacağız. Lamborghini Urus’un ailelerin yıl boyunca kullanabileceği bir aile otomobili olmasına önem veriyoruz. Bu yüzden sürüş özellikleri, konfor ve alan olarak maksimum verim sunmamız büyük önem taşıyor.”

“Maksimum hız ve performans da tabiiki önemli ancak Urus, Lamborghini duygularını yansıtan bir otomobil olmanın yanısıra günlük olarak hem şehir içinde hem de arazide kullanılacak bir otomobil olacak.”

Yüksek vergiler nedeniyle ilk olarak İtalya dışında üretilmesi düşünülen Urus, İtalyan hükümetinin vergilerde indirime gitmesi ile birlikte Lamborghini Genel Merkezi olan Sant’Agata Bolognese’de üretilecek.

Mevcut fabrikasına yüzlerce milyon euroluk yatırım yapacak Lamborghini, kapasiteyi 2 katına çıkaracak ve 500 yeni işçi alacak.

Lamborghini’nin ilk hedefi, Urus modelinin de Porsche’nin Cayenne modeli gibi Avrupa, Amerika, Çin ve Orta Doğu’da başarılı satış rakamlarına ulaşması.

Yılda 3.000 adet satması beklenen Urus’un, yılda 3.000 otomobil satan Lamborghini’nin satışlarını iki katına çıkarması bekleniyor.

5.2 litrelik V10 motor ile donatılması beklenen Lamborghini Urus, 4 saniyenin altındaki 0-100 km/s hızlanması ve 300 km/s maksimum sürati ile dünyanın en hızlı SUV’si olacak.

24.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Ömer Bayrak 28.07.2015 21:57

Araba ateş ediyor resmen.