Kasım 2020 Kampanyaları

Kasım 2020 Kampanyaları

Kasım sonuna göre Türkiye Otomotiv Pazarı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlar %78 oranında artış gösterdi.

Toplam satışlar içinde binek otomobil satışları %73 oranında artarken, hafif ticari araç satışları ise %100 oranında artarak bir rekora imza attı.

Kasım ayı itibari ile pazarın yıllık satışları 588 bin adete ulaştı. Toplam satışların 123 bin adedi ticari, 465 bin adedi ise binek otomobillerden oluştu.

104.526 adet ile en çok satışı Fiat markası gerçekleştiriken, 77.396 adet ile Renault, 67.123 adet ile de Ford en çok satan markalar arasında yer aldı. 592 adet ile Subaru, 145 adet ile Alfa Romeo ve 123 adetlik satışı ile Mazda ise en az satan üreticiler oldular. 

Kasım ayında markaların sunduğu araba kampanyaları ise şu şekilde oluştu.

ModelKrediAyFaiz
BMW 2 Serisi200.000241,09
Citroen Tüm Modeller100.000201,14
Ford Binek60.000240,99
Ford Ticari130.000120,49
Honda Civic60.000120,68
Hyundai i1040.000120,99
Hyundai Tucson100.000150,99
Jeep Renegade50.000121,07
Kia Sportage
Kia Ceed
100.000300,99
Kia Rio
Kia Stonic
50.000180,99
Kia Picanto40.000180,99
Mercedes C Serisi360.000120,69
Mitsubishi S.Star36.000120,99
Mitsubishi E.Cross
Mitsubishi L200
70.000120,99
Nissan Qashqai
Nissan X-Trail
100.000121,09
Nissan Micra60.000121,09
Opel Corsa
Opel Combo
Opel Astra
Opel Crossland X
50.000150,89
Opel Grandland X75.000150
Peugeot 208
Peugeot Rifter
15.000120
Peugeot 308
Peugeot 3008
45.000120
Peugeot 508
Peugeot 5008
40.000120
Peugeot 200820.000120


09.11.2020 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-894 15.12.2020 01:32

Yorum yapsak ne olur ki kim duyuyor hükümet sadece zenginin yanında orta halliyi alt gruubu düşünen yok araç almak hayal oldu dünya lideriyiz pahalilikta

Misafir-8423 06.12.2020 21:35

Daha önce buralar yorumlarla dolardı.. Artık herkes ümidini kesti sıfır arabadan kimse yorum yazmıyor..

Misafir-3113 10.11.2020 13:34

Kasim ekimden aralik kasimdan ocakta aralıktan iyi olacak şaka yapacak ekonomi bakanımız da yok doları istesem dusururum son sakasiydi neden istemedi acaba ülkeler bizi 10 a katlarken 10 asgari ücrete sıfır araç alırken neden bizi kiskaniyorlar 100 bin TL ye sıfır araç alamiyorsun yaziklar olsun bizi bu duruma getirenlere