Hyundai Modelleri

Hyundai Tucson Yenilendi

Yeni Hyundai Tucson markanın tüm teknolojik gelişmelerini barındıran bir C-SUV modeli olmayı başarmış...

Hyundai'den Parmak İzi Teknolojisi

Hyundai yeni parmak izi teknolojisini ilk olarak Santa Fe modelinde kullanacağını açıkladı....

Hyundai i20 Makyajlandı

Ülkemizin en çok satan B segmenti modellerinden olanHyundai i20, 4 yıl aranın ardından ilk kez bir makyaj operasyonu geçirdi....

Hyundai'den Rekor Garanti Süresi

Hyundai Yeni Elantra modeli ile sunmaya başladığı 7 yıl 80.000 km garanti süresi ile Türkiyede en uzun garanti hizmetini vermeye başladı...

1967 – 20 yıl önce bir inşaat firması olarak kurulan Hyundai, "Otomotiv Şirketi" sıfatı ile ilk kez Güney Kore’de kuruldu.

1968 – Ford patenti ile Cortina modelinin üretimine başlandı.

1976 – Pony modeli ile Kore’nin ilk yerli otomobilinin üretimine başlandı.

1985 – İhracatın başlamasıyla Excel modeli ABD pazarının en çok satılan ithal otomobili oldu.

1989 – Excel modelinin ihracatı 1 milyon adede ulaştı.

1997 – İzmit’te Hyundai Assan fabrikası kuruldu. Halen ülke ve Avrupa pazarı için Hyundai i10 ve i20 modellerinin üretimi bu fabrikada yapılmaktadır.

1998 – Kia Motors şirket bünyesine katıldı.

2003 – Dünyanın ilk otomobiller için hidrojen depolama ünitesi geliştirildi.

2006 – Hyundai dünyanın en büyük 6. otomobil üreticisi haline geldi.

2009 – Genesis modeli ABD pazarında yılın otomobili seçildi.

2012 – Hyundai Motorsporları departmanı kuruldu.

2016 – Araçların birbiriyle iletişimi teknolojisi üzerine Cisco ile ortaklık anlaşmasına varıldı.

Hyundai aynı zamanda global olarak mühendislik, inşaat, gemi yapımı, çelik, petrokimya, makine, havacılık, elektronik ve finans sektörlerinde de faaliyet göstermektedir. Hyundai son yıllarda geliştirdiği i serisi modelleri ile otomotiv pazarında önemli bir yer edinmeye çalışıyor. i10 modeli markanın A segmenti temsilcisi olarak ülkemizde üretiliyor. i20 modeli ise B segmentinde HB karoser yapısı ve modern yüzü ile dikkat çakiyor. B segmentinde yer alan sedan model ise Accent Blue adını taşıyor. Aslen Hyundai Accent olarak 1994 yılından itibaren Türkiye otomobil pazarında yer alan araç 2011 yılından bu yana Accent Blue olarak satılıyor. C segmentinde de gerek HB gerekse sedan modellere yer veren Hyundai, i30 ve Elantra modelleri ile bu ihtiyacı cevaplıyor. Elantra modeli isim olarak i serisinde yer almasa da markanın yeni yüzü ve güncel donanım teknolojilerini barındıran bir otomobil. Diğer yandan i30 modeli ise 2007 yılından bu yana pazarda yer alan ve ülkemizde önemli satış başarılarına imza atan bir başka model olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde 5 Yıl Üretici Firma Mekanik Garantisi sunan ilk marka olan Hyundai, ayrıca 71 yetkili satıcı ve 83 yetkili servis noktası ile satış ve servis hizmetlerine de devam etmektedir. Hyundai Kredi ile farklı finansman ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Hyundai markası, çeşitli vade seçenekleri ve faiz oranları sunarak satış çözümleri de geliştirmektedir. 

Hyundai Modelleri sayfamızdan i10, i20, i30, Accent Blue, Elantra, ix35, Tucson, Santa Fe, Accent, Accent Era, Getz, Atos, iX20, ix55, H100, Coupe, Excel, Galloper, Genesis, Grandeur, i40, Matrix, S-Coupe, Sonata modellerine ait güncel ve geçmiş fiyatları ile teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.