Dodge Türkiye Piyasasından Çekildi

Dodge Türkiye Piyasasından Çekildi

4X4 modelleri Nitro ve Journey ile Türkiye'de kısa sürede büyük beğeni toplayan ve 700'e yakın yıllık satışa ulaşan Dodge markasının, son 1.5 yıldır Türkiye'de satışları tamamen durmuş durumda.

Otomotiv sektörünün rekor kırdığı 2010 yılında Türkiye'de yanlızca 72 adet araç satan Dodge, 2011 yılında ise stoğundaki 1 tek araçla ilk 7 ayı tamamladı.

Dodge markasını bünyesinde barındıran Chrysler-Jeep Türkiye Genel Müdürü Uğur İrfanoğlu, kasım ayından bu yana Amerika'dan Dodge markalı araç almadıklarını belirterek, “Türkiye'de en çok sattığımız modellerden Nitro'nun üretimi sona erdi.

Journey modeli ise birleşmeden sonra Avrupa'da Fiat Freemont ismiyle satılınca, Dodge Avrupa'ya ve bize araç vermeyi kesti. Tabiki Viper, Challenger gibi spor modelleri isteğe bağlı olarak Türkiye'de satışına devam edeceğiz ama bunlar çok düşük sayıda olacaktır” dedi.

İrfanoğlu, araç satmamalarına rağmen Türkiye'de son 3 yıldır sattıkları 1500'ün üzerinde Dodge için her türlü hizmeti vermeye devam edeceklerini vurguladı. Fiat ve Chrysler'in Dodge markasına ilişkin kararlarının ne olacağını tam olarak bilemediğini ifade eden İrfanoğlu ‘Elimizde ne model ne de araç var.

Şu an elimizde güçlü bir tek Jeep var. Jeep satışıyla ayakta duruyoruz.' şeklinde konuştu. DÜNYADA İtalyan Fiat ile birleşerek dikkatleri üzerine çeken Amerikan Chrysler'in Türkiye'deki durumu da netlik kazanmaya başladı. Chrysler Jeep Türkiye Genel Müdürü Uğur İrfanoğlu, “Tofaş CEO'su Ali Pandır ile sürekli olarak görüşme halindeyiz. Yeni yapılanma ile Mercedes'ten aldığımız servis desteğini Tofaş'tan alacağız. Tofaş'la birleşme ise 15 gün, en geç 1 ay içinde sonuçlanacak” dedi.

08.08.2011 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!