DFM Yeni Modellerini Tanıttı

DFM Yeni Modellerini Tanıttı

DFM'nin distiribütörü MGY Otomotiv, pazar lideri olduğu ürünlerin yanında geçtiğimiz aylarda Türkiye‘nin ilk ve tek mini çift kabin kamyonetini piyasaya sürmüştü ve araç büyük beğeni toplamıştı.

MGY Otomotiv ürün gamını hızla genişleterek iki yeni ürünü daha pazara sunuyor. Yeni modeller 21 Kasım Cumartesi günü Antalya ‘ da bayi toplantısında bayilere ve basın mensuplarına tanıtıldı.

DFM yine bir ilke imza atıyor ve Türkiye’nin ilk MPV görünümlü CDV sini piyasaya sunuyor. Çin ‘in en büyük otomotiv üreticilerinden olan DFM ‘nin Zhengzhou-Nissan fabrikasında da üretilen CDV nin ismi SUCCE.

MGY Otomotiv yetkilileri bu ismin Türkiye pazarında SÜKSE şeklinde kabul görmesini bekliyorlar. MGY Genel Müdürü Ömer Çardak SUCCE’nin öncelikle 1,6 benzinli motorla pazara gireceğini, LPG li versiyonun opsiyonel olacağını ve kısa bir süre sonra da dizel alternatifinin Türk tüketicisine sunulacağını belirtti. SUCCE Türkiye’de CDV sınıfına yeni bir anlam kazandırıyor. MPV görünümü ve konforu ile tam bir binek araç gibi kullanma imkanı verirken, 4 m3 (4000 lt)yük bölümü hacmi ile sınıfının en büyük yükleme hacmini kullanıcılarına sunuyor ve bu sayede ticari araç olarak da beklentileri fazlası ile karşılıyor.

2010 yılı ilk çeyreğinde tüketiciye sunulacak olan araçlar 20.000-22.000 TL fiyat aralığında satılacak. MGY otomotiv yetkilileri 2010 yılında Sükse modeli için 5,000 adetlik bir satış öngördüklerini ve bu rakamla CDV pazarında %5 pay hedeflediklerini kaydettiler. İkinci yenilik RICH Pick-up. Yine DFM ‘ nin Zhengzhou - Nissan fabrikasında üretilen Rich çift kabin kamyonet Nissan Skystar baz alınarak geliştirilmiş bir araç.

2010 yılı başında satışa sunulacak olan Rich 4x2 ve 4x4 versiyonları, 2.4 ve 3.0 dizel motor seçenekleriyle Türkiye otomotiv pazarında 22.000-26.000 TL aralığında fiyatlarla yerini alacak. Türkiye araç pazarına gireli henüz iki yılını bile doldurmayan MGY Otomotiv, hitap ettiği segmentte liderliği ele geçirmiş durumda. Yeni modelleriyle de Otomotiv Sektöründeki yerini perçinliyor. MGY Otomotiv Genel Müdürü Ömer Çardak, kalite anlayışlarından ve uygun fiyat politikalarından ödün vermeden atılımlarına devam edeceklerini ve Türk tüketicisine çok kısa sürede yeni sürprizler sunacaklarını belirtiyor.

26.11.2009 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!