Citroen C5 Aircross

Citroen C5 Aircross


Yeni Citroen C5 Aircross SUV, olağanüstü fonksiyonel kullanım alanıyla son derece rahat ve konforlu bir kullanım sunuyor. Günlük kullanım kolaylığını ve rahat iç mekanın sırrını ise benzersiz Citroen Advanced Comfort® program oluşturuyor.


Kaslı bir profil ve özenle şekillendirilen ayrıntılarıyla Yeni Citroen C5 Aircross SUV sınıfının standartlarını yeniden tanımlıyor. Her bir ayrıntısıyla zarif ve çağdaş bir duruş sergiliyor. Önden bakıldığında markanın karakteristik logosunu da içine alan krom detaylar, aracın dinamizmini ve çekiciliğini artırıyor. C şeklindeki krom cam çerçeveler ve Citroen’e özgü 3D görünümlü arka farlar da aracın dinamik tasarımını tamamlayan unsurlar arasında yer alıyor.


Bir SUV, farklı ve zorlu yol koşullarının üstesinden rahatlıkla gelebilmeli. Yeni Citroen C5 Aircross SUV, Grip Control sayesinde farklı yol koşullarında güvenli bir tutuş ve sürüş sağlıyor. Zekice tasarlanan sistem beş farklı sürüş modu kullanıma sunuyor. Yokuş aşağı inerken güvenlik ve kontrollü bir sürüş için, olası kayma veya istenmeyen hızlanma risklerini en aza indiren Yokuş İniş Destek Sistemi devreye giriyor. 


Yeni Citroen C5 Aircross SUV, 7 farklı gövde rengi ve siyah tavan renk seçeneğiyle zengin bir seçenek yelpazesi sunuyor. Bunun dışında gümüş, beyaz ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk paketi bulunuyor. Bu renk paketleriyle birlikte ön tampon, Airbump® ve tavan barlarında renk uygulamaları devreye giriyor. Ayrıca 2 farklı 19” alaşım jant opsiyonuyla kişiselleştirme yelpazesi daha da genişliyor.


Yeni Citroen C5 Aircross SUV'un hem içinde hem de dışında canlı, samimi ve karakteristik Citroen özellikleri yer alıyor. Son derece geniş iç mekân, çift katmanlı lamine ön camlar sayesinde sakin ve dingin bir ortam sunarken, rüzgar ve yol gürültüsünü de en aza indirgiyor. Ortamda hava kalitesini tespit etmek için tasarlanan yeni "Hava Kalitesi Sistemi (AQS)", kabin içerisine giren ve kabin içinde döndürülen havayı otomatik olarak filtreliyor ve arındırıyor. Böylece araç içerisindeki sağlık ve huzur hissi daha da artıyor. 


Citroen tarafından özel olarak geliştirilen Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon Sistemi (Progressive Hydraulic Cushion®) ile sürüş konforu kavramı yeniden tanımlanıyor. Hem büyük tümsekleri, hem de küçük yüzey bozukluklarını yumuşatan süspansiyon sistemi, Yeni Citroen C5 Aircross SUV'a uçan halı etkisi kazandırıyor. Konfor konusunda iddialı olduğu kadar yol tutuşu ve sürüş dinamiği konusunda da kendinden emin duruş sergiliyor.


Yeni Citroen C5 Aircross SUV'un sunduğu, masaj özelliğine sahip nappa deri koltuklar ile konfor daha da üst seviyelere çıkıyor. 8" dokunmatik ekranı kullanarak bel, sırt ve omuz masajlarını birleştiren 5 programdan biri seçilebiliyor. Elektrik ayarlı, hafızalı sürücü koltuğu, ayarlanabilir koltuk başlıkları ve ideal vücut desteği sunmak üzere şekillendirilen koltuklarıyla, bu gerçekten de rahatlatan ve dinlendiren bir SUV. 


Aynı genişlikte 3 arka koltuğu ile Yeni Citroen C5 Aircross SUV, nerede oturursanız oturun aynı rahatlığı ve konfor seviyesini sunuyor. Sırt eğimi ayarı ve kızaklar üzerinde 150 mm ileri-geri hareket etme kabiliyeti kullanışlı ve konforlu bir oturma alanını beraberinde getiriyor. Büyük nesneleri taşımak için daha geniş bir bagaj gerektiğinde arka koltuklar düz bir zemin oluşturmak üzere katlanabiliyor.


Yeni Citroen C5 Aircross SUV, 580 litrelik bir bagaj hacmine sahip, ancak bu sadece hikâyenin başlangıcı. Kızaklı arka koltukların en ileri konuma getirilmesiyle bu hacim 720 litreye ulaşıyor ve sınıfının en büyük bagaj hacimlerinden biri elde ediliyor. Arka koltukların katlanmasıyla ise 1630 litrelik devasa bir bagaj kullanıma sunuluyor ve akıllı katlama mekanizması sayesinde 2 farklı bagaj zemini yüksekliği ortaya çıkıyor. Tüm bu esnek alana erişmek de oldukça kolay, çünkü ayağınızı arka tamponun altına getirerek açıp kapatabileceğiniz eller serbest elektrikli bagaj kapağı* hayatınızı kolaylaştırıyor.


Otoyol Sürüş Destek Sistemi* yarı otonom sürüşe doğru önemli bir adım olup Yeni Citroen C5 Aircross SUV'a, seyahatin önemli öğelerini yönetmesi için programlama imkânı tanıyor. 30 km/s’den daha yüksek bir hızda; sistem yol çizgilerini izleyerek şerit içinde konumunuzu koruyor. Dur - kalk özelliğine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi* etkinleştirildiğinde, Yeni Citroen C5 Aircross SUV önündeki aracın hareketlerine uyarak durup tekrar harekete geçebiliyor. Aracınız güvenli bir şekilde kontrol edildiği için sürüş esnasında araç hızını ve yönünü yönetmenize gerek kalmıyor. Otoyol Sürüş Destek Sistemi’nin çalışması için ellerinizin her daim direksiyon üzerinde olması gerekiyor. Doğal olarak dilediğiniz zaman kontrolü ele alabiliyorsunuz. 


Yeni Citroen C5 Aircross SUV yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü motorlardan biriyle tercih edilebiliyor. Maksimum sürüş keyfi sağlamak için geliştirilen dizel 130 HP ve benzinli 180 HP gücünde motorlar, aynı zamanda üst düzey performans sağlıyor.

Citroen C5 Aircross Model Yılları