2018 Nissan Qashqai vs. 2018 Opel Crossland X

profil
abcd

06.12.2018 10:18

yorumlarınız benim için önemli şimdiden teşekkür ederim
  • 2018 Nissan Qashqai 1.5 DCi Tekna
  • FiyatSatış Dışı
  • Yakıt Türü Dizel
  • Vites Tipi Düz
  • Motor Hacmi1461 cc
  • Beygir Gücü110 HP
  • Ort. Tüketim3.8 lt
  • 0-100 Hızlanma11.9 sn

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-1884 10.12.2018 20:42

Birçok kaynakta baktığınız zaman Qashqai, 3008, Tucson, Sportage, Kuga gibi araçlarla aynı klasmanda ve segmentine göre biraz ufak olmasının dezavantajlarının yanında, avantajları olan, daha yüksek performanslı, aracın arkasının kolay kolay kopmaması, daha pratik, daha düşük yakıt tüketimi ve daha hesaplı bir araca dönüşmesini sağladı bu biraz daha ufaklık, benzer durum C sedan Focus için denirdi yeni kasa çıkana kadar..
Makyajla beraber Qashqai izolasyon ve sürüş dinamikleri olarak iyileştirildi. Birçok şeyi elden tekrar geçirildi. Crossland'i fazla incelemedim ama B segmenti bir araç olarak geçiyor. Youtuber'lar Qashqai ile Grandland'ı kıyasladı Crossland'ı değil..
Crossland'ın en büyük handikaplarından biri 5 vitesli olması, zaten dizel olan araç 100 km hızdan sonra yüksek devirle beraber kabin içinde baya bir kamyon gürültüsü/havası estirecektir. Bu saatten sonra alacağınız araç 6 vitesli olsun, 5 vitesli Astra'dan 6 vitesli 1.5 dizel Qashqai'ye geçmiş biri olarak çok memnunum.

Misafir-8499 09.12.2018 14:12

Crossland x b segmenti qasqai ise c segmenti.Ancak yinede benzer fiyat aralığında olduğu için mukayese edilebilir.Qashqai c segmenti ancak bu segmentin uygun fiyatlı ancak buna mukabil vasat temsilcilerinden biri.Kronik problemleri olan , çokta iyi yol tutmayan , işçiliği bariz zayıf bir araç.Ses izolasyonunda iyileştirmeler facelift operasyonuyla birlikte yapılmış ancak ben bu haliyle dahi beğenmedim.Frenajda da arka aks , yeterince stabil şekilde durmuyor ve araç hafif öne yığılıyor benim tecrübeme göre.Belki standart 50 km/h hızla a noktasından b noktasına seyahat eden biri için sıkıntı oluşturmaz ancak beklentiyi yükseltirseniz 2.el piyasasındaki satış hızı hariç sizi diğer yönleriyle pek te memnun etmeyebilir.
Crossland x ise b sınıfında yer alan ve bu sınıfın çerçevesinde sürüş dinamikleri ve kullanım alanı sunan bir suv/crossover.Satış adetleri pek yüksek değil zira stonic olsun ecosport olsun kona olsun arona olsun bu piyasaya çok sonra ve araç fiyatları çok yükselmişken girdiler bu vakte kadar piyasanın amiyane tabir ile kaymağını juke ile mokka yedi.Dolayısı ile çok tanınan bir araç olmayan crossland x 2.elde elden çıkarmanın çok kolay olmayacağı bir araç.
Netice itibariyle bu iki araç arasında şehir içinde kullanılacak pratik bir araç isterseniz crossland x i , illa ki aracı kısa zamanda elden çıkaracağım diyorsanız qashqai yi öneririm.Bunlara rağmen kıyasta belirtilmemiß ancak ben bir ihtimal olarak ilave edeceğim ; opel sahibi olmak,kullanmak istiyorum derseniz b +segmentinde yer alan mokka x isimli modele göz atabilirsiniz ki bence genel olarak mokka x , qashqai den daha iyi bir araç ve ikinci eldede değer kaybı yaşatmaz.Eğer c segmenti suv/crossover tercihi yapacağım derseniz de qasqai fiyatının üzerine bir miktar daha ilave ederek daha iyi ve kaliteli bir /suv-crossover alabilirsiniz.

abcd 09.12.2018 16:53

teşekkürler

Yeni Karşılaştırma Ekle