2015 Opel Insignia vs. 2015 Fiat Freemont

profil
kiratli

22.12.2019

Merhabalar,

Birkaç yıldır aracımı değiştirmek niyetindeydim ancak pek vakit ayıramadığımdan ilgilenemiyordum.

Şu anki aracım 1997 Audi A4 1.8T Quattro. Emektarın kilometreside epey bir ilerledi. Yollarda miadı pek yakında dolacak, emekliliğe ayrılması gerekecektir.

Opel Insignia, ülkemizde satışa sunulduğu zamanlardan beri dikkatimi çeken bir otomobil ve günün birinde aracımı değiştirirsem hep aklımda olan birkaç modelden biriydi.

O zamanlardan günümüze araçlarda, araçlardan beklentilerde çok değişti.

Nedendir emin olamadım, yollarda çoğalan suv araclarından mı yoksa geçliğimden kalma hep bir jip kullanma arzusundan mıdır, günümüz ve ileride ailemin ihtiyaçlarını karşılayabilecek aradığım özellikler arasında sedan yada suv-jip kasa, dört tekerden çekiş, 2.0cc'ye kadar turbo dizel tam otomatik vites.

Araştırmalarım sonucunda bütçemede uygun yaklaşık 100-120 bin TL civarında iki farklı araç arasında bir tercih yapacağım.

Karşılaştırma da ki araçlar ihtiyaç ve donanım olarak yeterli düzeydedir. Model olarak 2015 seçili ancak bir iki yaş altı veya üstü de olabilir.

Birkaçını inceleme fırsatı buldum. Tabi görüştüğüm kişiler genelde araçlarını satan kişiler ve edindiğim bilgiler hep olumlu yönde oldu.

Alacağım aracı yaklaşık 15 yıl kadar kullanma niyetindeyim.

Sizlerden ricam bu iki aracı kullanan veya yakınen olumlu-olumsuz bilginizi paylaşabilir misiniz.

Şimdiden Teşekkür ederim.

Toplam Oy Sayısı: {{survey.totalVote}}

  • 2015 Fiat Freemont 2.0 Multijet Lounge
  • FiyatSatış Dışı
  • Yakıt Türü Dizel
  • Vites Tipi 6 İleri Otomatik
  • Motor Hacmi1956 cc
  • Beygir Gücü170 HP
  • Ort. Tüketim7.3 lt
  • 0-100 Hızlanma11.1 sn
Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-2242 25.12.2019 03:50

Her iki araçtada fiatın 2.0 multijet motoru ve ve aynı şanzıman kullanılmaktadır. Freemontun kasası daha ağır olduğundan yakıtı bir miktar daha fazla olacaktır. İnsignia GM Opel, Freemont ise FCA imalatı olup her iki araçta güvenlik testlerinde 5 yıldız almıştır. Şase olarak her iki araçta sağlam diyebiliriz. Kasadan solayı insignianın yol tutusu daha iyi buna karşılık freemontun hafif arazı kabiliyeti daha iyidir. Freemontun bir diğer artısı da 7 koltuklu olması. Donanım olarak ufak tefek farklılıklar olsada günümüz ihtiyaçlarını her iki araçta karşılayacak düzeydedir. Açıkçası zor bir tercih, ihtiyaçlar belirleyici rol oynayacaktır. Son olarak şunu da belirtmek gerekiyor, insignianın sunduğu imkanların hemen hemen tümünü freemont size daha da fazlasını sunar. Kişisel tercihimi freemonttan yana kullanıyorum.

türkçü99 24.12.2019 20:11

bence freemont multijet motorlar zaten piyasada iyi diye biliniyor freemont fiatın daha çok dodge journey temelli yani daha kaliteli tarafı öte yandan euroncapta çocukta hemen hemen aynıyken(freemont %3 daha iyi çıkmış)
yetişkinde insignia baya önde puan almış tercih sizin...

Yeni Karşılaştırma Ekle