Tata Yeni Modellerini Tanıttı

Tata Yeni Modellerini Tanıttı

Aylarca otomobil bloglarında yer alan casus fotoğraflarının ardından Hintli otomobil üreticisi Tata, yeni modelleri Tata Bolt hatchback ve Zest kompakt sedanı, eski Formula 1 pilotu Narain Kartikeyan ile birlikte tanıtıldı.

Bu yeni modellerle ilgili ilk haber ise Bolt ve Zest modellerinin, Indigo ve Indica modellerinin yerini almayacağı. Tata şuanda V2, Vista ve Bolt modellerini Indica platformu üzerinde sunarken, Indigo, Manza ve Zest modellerini ise Indigo platformu üzerinde konumlandırıyor.

Tamamı X1 platform mimarisi kullanılarak tasarlanan bu modeller, markanın yeni tasarım anlayışına ve araçlarında sunduğu ekstra özelliklere ev sahipliği yapıyor. Tata'nın Pune fabrikasında üretilmesi planlanan bu iki yeni model, 2014 yılının 2. Yarısından itibaren bayilerdeki yerini alacak.

Mimarisi ile birlikte bileşenleri de değişen Tata'nın yeni modelleri, geliştirilen süspansiyonları, yol tutuşu, konforlu koltukları ile Tata artık dünya çapında bir yarışçı olduğunu kanıtlamak istiyor. Yeni Tata modelleri artık yüksek kaliteli deri koltuk döşemeleri, krom kokpit detayları ile sınıf atlıyor.

Yeni Tata Zest ve Bolt modelleri iç mekandaki vurucu darbeyi ise Harman multimedya bilgi sistemi ile vuruyor. Navigasyon, gelişmiş bluetooth bağlantısı, ses tanıma, SMS okuma ve telefon entegreli navigasyon gibi özellikler, 5 inçlik ekrandan yönetilecek.

Yeni Tata modelleri ile ilgili tek şüphe ise güvenlik standartları. Hindistan'da güvenlik testlerini başarıyla geçen yeni Tata modelleri, henüz EuroNCAP ve NCAP gibi global testler için hazır değil.

04.02.2014 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
kvnç 09.02.2014 21:11

bu arabaları merak ediyorum daha önce tata manza vardı bir yıl içinde türkiyeden çekildi neden tutunamıyorlar anlamadım

mustafa42 07.02.2014 12:41

TC arkadaşımın görüşlerine katılıyorum.yeter artık tenekelere ödediğimiz paralara.

T.C. 06.02.2014 17:13

kibar dille denizaşırı denilen 3.dünya ülkeleri kendi bünyelerine uygun araçları yaptılar ve günbegün geliştirecekler,marka dünyada önde gelen çelik üreticisi zaten,bizim yol haritamızın açıklanması gerek herşeyde kampanya yapılıyor,imzalar toplanıyor bizimde yerli oto için imza kampanyasımı yapmamız gerek.bu yıl oto ithalatına 8.1 milyar dolar para ödediğimizi okudum,bunun emin olun 5 milyar doları b-c ortalamasındaki oto sınıfına ödenmiştir,eğer bir faydası olacağını düşünüyorsanız milli projedir,işe siyaset katmadan sayın site yöneticilerinin düzenleyebilecekleri ' yerli oto' kampanyası başlatalım,adı İMECE olsun varmısınız?

Mustafa 05.02.2014 13:02

Darısı bizim başımızı Allah nasip eder inşallah da %100 yerli otomobilimize bineriz hayatta tek tek istediğim şeydir bu

qwerty 04.02.2014 22:20

malzemesi ister iyi olsun kötü olsun ama adamlar yaptılar kendi otomobillerini ürettiler helal olsun satışları iyi giderse daha yeni kaliteli araçlar üretebilirler bakalım neler olacak ......

zafer 04.02.2014 19:23

yeni modellerden çok umutluyum bende tata kulanıcisıyım çok memmunum diyer markalar isminin yanına fiyatna fiyat koyarak satıyorlar tata nın hem fiyatı uygun hemde kaliteli alğıları kıracak modeller geliyor