Skoda Rapid Spaceback

Skoda Rapid Spaceback
Kasım 2012'de satışa sunulan VW Grubu'na bağlı Skoda'nın ufak sedanı Rapid, tıpkı Chevrolet'in Aveo modelinde yaptığı gibi gençlere hitap etmek adına Rapid Spaceback hatchback modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Alışılageldik hatchback tasarımı ile sportif çizgileri bir araya getiren Skoda Rapid Spaceback, yeni Golf'e benzemesiyle de dikkat çekiyor. Skoda'nın bu yeni modelini 2013 sonlarına doğru müşterilerinin beğenisine sunması bekleniyor. 2011 Cenevre Otomotiv Fuarı'nda tanıtılan VisionD konsepti ile benzer dokunuşlarla şekillendirilmiş Skoda Rapid Spaceback, konseptten 2 sene sonra trafiğe çıkacağı günü bekliyor. Sahip olduğu geniş arka cam ile oldukça farklı bir görüntü sunan Skoda Rapid Spaceback modeli, kompakt yapısı ile şehir içi kullanımında pratiklik sağlarken, uzun yol seyahatleri için daha büyük bagaj hacmi ve oturaklı tasarımı ile sedan model dikkat çekiyor. Henüz sadece arka profilden bir fotoğrafı yayınlanan Skoda Rapid Spaceback modelinin hatchback bir otomobil olduğunu ancak profilden bakarak anlamak mümkün. Rapid sedan modeline göre daha düşük bagaj hacmi sunan Rapid Spaceback, 548 litrelik yükleme kapasitesi vaad ediyor. Rapid Spaceback'in iç genişliği ise sedan modelle aynı kalıyor. Genç müşterilerin ilgisini çekmek adına maskülen ve etkileyici iç ve dış tasarıma sahip olan Rapid Spaceback modelinin iç malzeme kalitesi ise göz dolduruyor. Skoda Rapid Spaceback modelinin satış fiyatının ise sedan model ile aynı seviyelerde, yaklaşık 32.000 TL civarında olması bekleniyor.

23.03.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Mehmet 24.03.2013 10:12

Diğer firmalar gibi, bu şık tasarımı fiyatlara aşırı derecede yansıtmazlar umarım.

kuzey 24.03.2013 00:12

servis hizmeti,de çok iyi bence

mehmet ç 23.03.2013 17:29

skoda yaptığı tasarımlarla kendini baya aşmış gözüküryor iç malzeme kalitesini artırırsa, volkswagen almak isteyenler için çok iyi bir alternatif olucaktır, tabi fiyat konusu çok önemli ?

BARIŞ 23.03.2013 15:38

Çok iyi işler çıkıyor artık Skoda..

eren 23.03.2013 12:24

skodanın saygınlığı gitgide artıyor