Skoda'dan Transporter Yorumu

Skoda'dan Transporter Yorumu
1950 yılından bu yana Volkswagen, Transporter serisi ile ticari araç endüstrisini evrimleştirdi. 65 yıl önce başlayan seri üretim van modellerinin ardından Volkswagen, yeni Transporter T6'yı piyasaya sürmeyi planlarken, kardeş marka Skoda ise VW Transporter T6 tabanlı yeni bir ticari araç üzerinde çalışıyor.

VW Grubu'nun 1994 yılında Skoda markasını bünyesine katmasıyla beraber Skoda'nın vatanı Mlada Boleslav ve VW'in vatanı Wolfsburg adeta kardeş oldu. Her iki marka da birebir aynı parçaları kullandığı için Skoda'nın VW Transporter T6 tabanlı bir ticari araç üretiyor olması pek de sürpriz olmadı.

Çek Cumhuriyeti'nde test sürüşleri sırasında görüntülenen Skoda van henüz üretim öncesi aşamada deneniyor.

Yeni Skoda van modeli tamamen kamuflajlı olarak görüntülense de aracın yuvarlak hatlara sahip olacağını söylemek mümkün.

Ön cam, A sütunları, yan aynlar ve tekerlek üzeri çamurluklar ise VW Transporter T6 modelinden tanıdık geliyor. Arka tasarımda ise bagaj kapağının dizaynı ve arka far yerleşimi Transporter T6 Multivan modelinden alınmış.

Trnasporter T6 Multivan üzerine konumlandırılan test aracının panel van mı yoksa 8+1 kişilik oturma düzenine sahip Multivan mı olduğunu anlamak şimdilik güç. Ancak Skoda, farklı ön ve arka farlar, Skoda tasarımı ön ızgara ve çeşitli Skoda logoları ile hafif ticari aracı Transporter'dan farklılaştırmayı başarmış.

Yeni Skoda van modelinde önden çekişli yada 4Motion dört tekerlekten çekiş sistemi, DSG yada manuel şanzıman, adaptif süspansiyon, Şehir güvenliği paketi ve birkaç TDI ve TSI motor seçeneğinin yer alacağını tahmin ediyoruz.


84 beygirden 204 beygire kadar değişen dTDI BiTurbo motor seçenekleri sunulacak yeni Skoda van modelinin benzinli motor seçenekleri ise 150 beygir ve 204 beygir arasında değişecek.

18.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!