Nasa Nissan İle Çalışacak

Nasa Nissan İle Çalışacak
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, sürücüsüz otomobil teknolojileri geliştirmek için Nissan ile birlikte çalışacak. Nissan yaptığı açıklamada, markanın Kuzey Amerika biriminin NASA ile otonom sürüş teknolojileri geliştirmek üzere yapılacak ar-ge çalışmaları partnerliği için 5 yıllığına anlaşmaya vardığını açıkladı. Nissan ile NASA arasında yapılan anlaşma ticari uygulamaları da kapsadığından sadece teknoloji geliştirme değil, üretim aşamasında da beraber çalışma durumunun söz konusu olacağı tahmin ediliyor. Açıklamada hem Japon firmadan hem de NASA'dan seçilen mühendislerden oluşturulacak bir ekibin, NASA'ya ait California'daki Ames Araştırma Merkezinde sıfır emisyonlu bir araç filosu üzerinde testler yapacağı belirtildi. Ekibin tek amacı sadece insan taşıyacak sürücüsüz araçlar geliştirmek değil. Bu çalışma ile kıymetli mal veya eşya taşıyabilecek uzaktan kontrol edilebilen araçların da geliştirilmesi hedefleniyor. Nissan CEO'su Carlos Ghosn, “NASA ve Nissan'ın ortaklığı, uzayı yönetenler ile dünyayı yönetenlerin benzer hedeflerle birleşmesidir. Bu ortaklık Nissan'ın güvenli ve sağlam otonom sürüş teknolojilerini daha hızlı geliştirerek 2016 ile 2020 arasında tüketiciye sunabileceği anlamına geliyor.” dedi. Ames Araştırma Merkezi yöneticisi S.Pete Worden ise NASA'nın, Nissan'ın bu konu üzerinde geliştirdiği yeni elektronik teknolojilerinden faydalanacağını belirtti. Ames Araştırma Merkezi'nde daha önce Mars'a gönderilen aracın yazılımları ve araştırma yapacak otonom robotlar tasarlanmıştı. İki devin ortaklığı ile yapılacak ilk testin yıl sonunu bulması bekleniyor.

15.01.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Tokmak 27.01.2015 11:15

Sn vw, yatırım konusundaki görüşleriniz için teşekkür ederim. En çok satan firmanın yatırımı düşünmesi gerek artık. Toyota'nın artık 1.6 dizele geçmesi ve Honda Civic sedan da da 1.6 dizel sunulması konusunda haklısınız. DSG konusunda ise malesef hala sıkıntılar çıkabiliyor, bu durum da vw'nin imajını zedeledi bence. Evet öncü bir şanzıman ama keşke sunulmadan önce i,yice denenseydi, test edilseydi. Ayrıca vw'nin 1.6 dizeli şu anda güç ve tork olarak zayıftır, rakipleri gibi 300-320 Nm tork sunan bir 1.6 geliştirlmelidir; 250Nm çok zayıf.

vw 26.01.2015 18:59

serdar bey renault motoru kotu bir motor demedim fakat ne kadar performansli olursa olsun mercedes gibi bir firmanin renault motoru kullaniyor olması imajini zedeledi...

vw 26.01.2015 18:51

tokmak bey bir türk olarak vw nin yatirim yapmasini isterim ilerleyen yıllarda boyle bir planlari var diye biliyorum fakat bence daha önemli olan insanların beklentilerine karsilik vermeleri vw talep olan her turlu ürünü ve motor seçeneğini sunuyor beni asil rahatsiz eden honda toyota gibi markalar dizel motor seçeneği bile sunmadan dünya para istiyorlar vw ye sallamak isteyenlerin dsg den başka bildiği yok dsg her sanzumanda olabilecek sorunlardan verdi ve bu sorun büyük ölçüde çözüldü ayrıca dünyada teknik sorunlardan dolayı en çok araci toyota cagirdi...

Tokmak 26.01.2015 11:42

Sn.vw, bir Türk olarak vw'nin ülkemize 1 kuruş yatırım yapmamasından hiç rahatsız olmuyor musunuz??? Ayrıca bize hiç bir faydası, yatırımı olmayan bir markanın savunuculuğunu yapmanız garip ve saçma değil mi? DSG arızasyüzünden dünya çapında araç toplatmalar hakkındaki kıymetli görüşleriniz neler???

Serdar 26.01.2015 11:22

Sayın vw, mercedes in renault motor kullanmasına mantıklı açıklamanız sadece "mercedes hata yaptı" mı? Neden itiraf etmiyorsunuz bu motorların performanslı,sağlam ve yakıt tüketimi açısından ekonomik olduğunu.Bu motor kötü olsaydı Mercedes kendini riske atarmıydı.Ayrıca Mercedes A,CLA ve GLA serileri çok mu ucuz?

vw 24.01.2015 20:13

katip bey öncelikle avusturyalılar almandır,ilginç bir yorum yapmışsınız ilk buluşu yapanların seri üretime geçmemesi geçemeyeceği anlamına mı geliyor yoksa 1900 lü yıllarda buna gerek mi yoktu, dünyada yenilenebilir enerji kullanımında almanya ilk sıradadır 2050 yılında % 80i bundan elde edilecek yani hibritinde en iyisini vw yapar merak etmeyin güvenlik konusuna gelecek olursak vw nin tüm modelleri testi geçti ...

katip 24.01.2015 16:43

alper bey, ilk hibrid aracı asıl yanlış bilgileri siz veriyorsunuz. bahsettiğiniz porcshe alman değil avusturyalıdır bir. buluşu seri üretimmiş gibi yansıtmayın iki. 1997'den beri 7 milyon hibrit araç satışını yapan beğenmediğiniz o dünyanın en çok satılan aracı toyota yapmıştır. siz asıl ww'in amiral gemisi passat'ın dünyaca ünlü amerikan güvenlik testi iihs'de japonların orta sınıf araçları corolla ve civic karşısında neden madara olduğunu açıklayın.( passat'ın yan hava yastığı neden açılmamış, sürücünün kafası neden ön göğse çarpmıştır. ( bakınız: google: japonlardan almanlara güvenlik dersi.)...

Mehmet Kosova 23.01.2015 21:17

Sn.Katip
siz olayi alman-japon degilde vw-japon cekismesine ilintilendirmissiniz ki vw tek basina tum japonlara rakip olmus.
Eger olayi ilklere yikarsaniz Japonlar kaybeder. ilk motordan tutun ilk arabaya kadar. sizin 2000 de toyotanin kullandigi diz hava yastigi vs yi mercedes volvo coktaan kullaniyor idi.

Alper 23.01.2015 20:11

Katip bey ilk hybrid aracı kimin yaptığını kaynak göstererek veriyorum lütfen artık mesnetsiz yorumlarınızla insanları daha fazla yanıltmayınız. İlk hybrid aracıda malesef ilk diesel ve hava soğutmalı motorların mucidi ve geliştiricisi oldukları gibi Almanlar yapmışlardır. Lütfen gerçekleri saptırmak adına daha fazla bu konuyu zorlamayınız. http://tr.wikipedia.org/wiki/Hibrit_(otomobil)

İstenildiğinde benzinli istenildiğinde elektrik motoruyla ilerleyebilen ilk aracı 27 yaşındayken Ferdinand Porsche yapmıştır. 1902 yılında “Mixte-Wagen” adını verdiği aracı tanıtmıştır. Viyanalı bir fayton üreticisi olan Ludwig Lohner ile birlikte çalışan Porsche 4 silindirli bir Daimler motoruna aküler , bir jeneratör ve elektrik motorları eklemiştir. Bu haliyle Mixte benzinli motor stop edildiğinde bile akülerin çalıştırdığı elektrikli motorla ilerlemeye devam edebilmekteydi.

Rönocu 23.01.2015 19:42

Mercedes hata mı yaptı??? 130bg/320Nm'lik motor dünyanın en güçlü 1.6 dizelidir. 160bg/380Nm twinturbosu da çıkmıştır (bkz. yeni Espace). 105 bg/250Nm'lik traktörle olmaz bu işler. Mercedes ve Nissan, dünyanın en güçlü 1.6 dizeli olanRenault'u kullanarak çok iyi yapmıştır. Sabit fikirli olmak kötüdür ve 130>105.

vw 23.01.2015 18:01

katip bey siz yazdiginiz yorumlara kendiniz inaniyormusunuz neymiş efendim traktör sesli dizel motormus siz ne kullanıyorsunuz merak etmeyin vw gunun sartlarinda hibrit gerekiyorsa onunda en iyisini yapar siz begenmezseniz gidin toros konsollu tipsiz ,performanssiz corollaya 82 bin verin bunu sadece ben söylemiyorum girin corolla sayfasına bakin yorumlara....

katip 23.01.2015 16:48

piyasada en çok bulunan otomatik araç dsg görüşünü hangi kaynaktan aldınız açıklar mısınız? ikincisi ww, dünya genelinde arıza yapan dsg şanzumanlı 350.000 aracını toplatmıştır. ( bakınız: google: arabalar-şanzuman sorunu araç toplattı)

katip 23.01.2015 14:59

sayın kosova, toyota'nın 1997'de üretime başladığı hibrit motora ww 2012 yılında başlamış. sınıfında ilk diz hava yastığını 2000'li yıllarının başlarında corolla kullanmış.( avensislerde toplamda 9 hava yastığı vardı) ( ww o yıllarda 4 hava yastığını lüks araçlarına koyuyordu) ww'ın en donanımlı aracı toyota'ya göre hala donanım fakiridir. üstaelik japon araçlarının imzası olan çekik farı ww neden son yıllarda taklit etmeye başladı? asıl taklitçi kim yorumu size bırakıyorum.

katip 23.01.2015 11:48

Toyota 1997'den bu yana 7 milyon hibrit motorlu araç satmıştır. ( bakınız Toyota resmi sitesi) günün şartlarına gelecek olursak çevre katili traktör sesli alman dizelleri yerine Toyota çevre dostu ve geleceğin teknolojisi hibrit ve hidrojene yönelmiştir. bundan kaçış yok. bunu anlayan ww, 2012 yılında jetta hibrit tanıtımını yapmıştır. yani Toyota'dan 15 yıl sonra gerçeği ve geleceği görmüştür.

vw 23.01.2015 11:26

serdar bey mercedes maliyeti düşürmek için büyük bir hata yapti,benim bildiğim yağ eksiltme sorunu tsi larda değil d4d 1.4 dizelerde var o sorun ayrica piyasada en çok bulunan otomatik dsgdir bu yüzden oransal olarak her otomatigin verebilecegi arizalar dsg de çokmuş gibi yanlis bir algi olusuyor...

Serdar 23.01.2015 08:24

Sayın vw, Renault motoru küçümsüyorsunuz ama neden mercedes’in bu motoru kullandığına mantıklı bir cevap veremiyorsunuz.Yada çok övdüğünüz vw nin TSI motorunun fazla yağ yaktığını ve DSG şanzıman arızalarına açıklama getiremiyorsunuz.Mercedes Audi Bmw marka araçlara sözüm yok ama vw araçların değerinin çok üstünde satılan sıradan sorunlu araçlar olduğunu kabul edin. Tek espirisi ; araba yok deniyor o yüzden az kilometre yapmış ikinci elleri sıfır fiyatına satılıyor olması. Madem vw marka araçlar çok satılıyor. O zaman neden ihtiyaçlara cevap vermek için başka bir fabrika açılmıyor.Bu kadar büyük bir firmanın parası mı yok. Bu bir pazarlama tekniği.

vw 22.01.2015 21:12

katip bey toyota 97 den beri ne kadar hibrid satmis soylermisiniz önemli olan gunun sartlarina uygun hareket etmek toyota turkiyede kaç çeşit motor sunuyo vw ne kadar sunuyor mesela avensise 1.6 dizel koyabilirler değil mi ?

Erdinç 22.01.2015 19:44

vw eniyi halk arası değildir; bu ancak sizin görüşünüzdür (mesela bence hyundai daha iyidir). Ayrıca neden avrupayı baz almak zorunda olalım ki, ben Amerikaya bakıyorum, dünyanın her yerinden araba var Amerika pazarında ve Japon_Kore arabaları en çok satanlar.Her markanın premiumu var. Honda-Acura,Nissan-Infiniti, Toyota-Lexus.....Ufkunuzu genişletin bence.

Mehmet Kosova 22.01.2015 18:17

Sn. Katip,
Motoru bulan Alman dizeli yapan Alman .Tum termodinamik yasalari gaz kanunlari bulan Avrupalilar. Japon neyi bulmus onu soyle ltf? Taklitte uzerlerine yok kabul.

katip 22.01.2015 17:57

sizin yerinize cevap vereyim sayın ww, Toyota 1997'den beri hibrit ( elektirikli motor) üretirken sizin öncü!!!! dediğiniz ww, ilk hibrit tanıtımını 2 kasım 2012 jetta hibrit geliyor diye yapmıştır. kim öncü acaba?

katip 22.01.2015 17:43

sayın ww, Toyota 1997'den beri hibrit motor kullanıyor. sizin öncü dediğiniz ww ne zaman hibrite geçti acaba?

vw 22.01.2015 16:31

evet vw siradan halk için yapilan en iyi arabadir zaten en buyuk kitle bu degil midir fakat vw lüks kesim icin de en iyi markalara sahiptir ayrıca neden amerikayi ornek gosteriyorsunuz ...avrupadada elantra civic avensis accord az satiyor vw elektrik hbyrid ve hidrojen konusunda da öncüdür merak etmeyin :)

Erdinç 22.01.2015 15:18

Sn.vw, Acura-Lexus-Infiniti'yi duydunuz mu hiç?...NSX ve LFA'yı, bu sitede haberlerdeki Ford GT'yi bilirmisiniz?Nihayet vw'nin toyota-hyundai-renault-fo
rd-opel gibi sıradan, normal bir halk arabası olduğunu anladınız. Bizde sıraya yazınılan Meksika malı jetta ameriaknın en basit , en ucuz , en dandik arabalarındandır ve Elantradan daha az tercih edilir. Alman malı tercih etmek kişisel tercihtir, kimi Fransız, kimi amerikan, kimi de japon sever...

Rönocu 22.01.2015 12:10

Evet Sn.vw, tıpkı Mercedesin Fransız Renault'tan aldığı 1.5 ve 1.6 dizeller gibi ve Opel'in italyan Fiatttan aldığı 1.3 dizeller gibi :-) :-) :-)

katip 22.01.2015 11:34

ww, Toyota'nın dizelleri kendi üretimi d4d'dir. üstelik alman dizelleri gibi çevre katili ve traktör sesli değildir. bilmiyorsanız Google'a d4d yazın cevabını bulun. ayrıca Toyota fosilleşmiş dizellleri aştı. geleceğin teknolojisi hibrid ve hidrojene geçti. darısı geriden gelen almanların başına.

vw 22.01.2015 11:20

dunyada araba gibi arabalarin %70 i almandir vw halk arabasidir evet peki toyota nissan honda ne arabasi elit kesim arabasimi oluyor peki vw grup bünyesindeki porshe audi lamborghini bentley bugatti ne arabasi acaba ?

vw 21.01.2015 22:41

katip bey toyota 1.6 dizelleri kimden alıyo bi araştır bakalım almanlardan olabilir mi acaba ?

Erdinç 21.01.2015 21:57

Dünyanın en büyük otomotiv firmaları:1.Toyota(Japan), 2.GMGroup(USA), 3.VW Group(Germany), 4. Nissan-Renault(Japan-France), 5. Hyundai-Kia(S.Korea), 6.Ford(USA), 7.Fiat-Chrysler(Itly-USA), 8.Honda(Japan), 9. Peugot-Citroen(France-China), 10.BMW group(Germany). Gördüğünüz gibi dünynın %70'inin almanların elinde olduğu doğru değil ! vw dünya genelinde sıradan-ucuz araçlar satar, o kadar!

Türk 21.01.2015 19:36

Katip Bey boşunayormayın kendinizi. vw amigolarına laf anlatamazsınız. Onlara göre vw'den başka marka yok. Ama bir amerikalıya, japona, kanadalıya.... göre de vw basit bir halk arabası...

katip 21.01.2015 17:52

ww, ihss'nin güvenlik testlerinde ww'in lüks sınıf aracı passat'ın japonların orta sınıfı araçları civic ve corolla karşısında nasıl madara olduğunu defalarca izledim. bence siz bir daha izleyin. ayrıca dünyanın en çok satılan aracı toyota corolla'dır. yine abd ve arabistan'da almanların esamesi okunmaz. çünkü almanların nefesi çöl rallisi ve çöl sıcağına dayanamaz. o toyota'nın işi.

vw 21.01.2015 11:58

ben size ülkemizi ornek göstermedim vw avrupa da en çok satan marka diyorum ...kardeşim asil biseyleri arastirmasi gereken ...sizsiniz ayrıca vw basit bir marka ise diğerleri marka bile değil !!!

tabiya 20.01.2015 10:01

abd liler araç konusunda cahil miş bizim ülkemizdeki vw ciler biliyor işi sadece:) esprili bi yorum olmuş arkadaşı tbr ederim..

Akıllı sürücü 19.01.2015 23:28

sahibi akıllıysa
her marka aracı
sürücüsüz kullanabilirsiniz
japıon alman kavgasına gerek var mı :)

Veli 19.01.2015 22:38

Nissan Qashqai, Tiguan ile aynı fiyatta olmasına rağmen hem bizde, hem Avrupa'da SUV'da liderdir, daha çok tercih edilmektedir. Bu da NISSAN'ın üstünlüğünü gösterir. Qashqai, Navara segmentlerinde hep 1 numaradır. Tüm dünyada Nıssan denince akla SUV-Pickup uzmanlığı gelir !

mehmet 19.01.2015 20:15

Vw hastalarını ben anlamıyorum ya neden öve öve bitiremiyolar . Oysa basit bir marka nerede bir vw görsem kış ayları sis farları su dolu :) . Biraz araştırın bakalım arıza açan arabalarını yağ yakan motorları davalık olan bayileri davayı kaybeden bayileri. He bide o sis farı su alan arabalarına servisin verdiği yanıt " Derin sulara girersiniz sis farınız su alır " inanmayan varsa hangi il hangi bayi söylerim. DSG sorunlarınada bi açıklık getiremiyolar he vay yanlış yağ vay su kaçmış vay hava girmiş . He illede japon arabaları demiyorum. Alman arabasıysa mercedes - bmw

porsche 19.01.2015 20:11

nissanci arkadas sizin mantiginiza gore ilk otomobil 1885 te alman muhendis Karl benz tarafından uretilmistir buna gore almanlar bu isin piridir derim ve konu kapanir:)

vw 19.01.2015 19:56

ahmet bey demek vw 3.dünya ulkelerinde satilir vw avrupa da acik ara önde demek ki avrupa en geri medeniyet ayrica Amerika da BMW ve mercedes hariç avrupa markası goremezsiniz bunun nedeni japon arabaların ABD de üretim yapmasi ve Amerikanların araba cahilligidir yani ABD kesinlikle bir ölçüt değil !!!

Serdar 19.01.2015 19:12

Ağzınıza elinize sağlık nissancı kardeş.

ihsan 19.01.2015 16:05

cem bey ancak bu kadar güze bir cümle kurulabilirdi. Sonuna kadar katılıyorum :)

Nissancı 19.01.2015 12:17

1898 yılında kurulan Renault ve 1933 yılında kurulan Nissan, tosbağadan daha köklü, eski firmalardır. Onlar varken vs vos diye bir şey yoktu. Biraz mantıklı konuşun. Parayı basarak onu bunu alarak büyük olunmaz.Önce iyi araba yapabilmek önemlidir.Renault-Nissan-Mercedes stratejik ortaktır ve bu sayede insanlar adam gibi 1.6 dizel 130-136 bg/320Nm motorlar kullanabilmektedir. Bozuk DSG ile 250Nm'lik dizel motorla olmaz bu işler. Ve emin olun NASA sizden daha iyi anlar bu işlerden.

Ahmet 19.01.2015 12:05

Amerikada jetta-passat Linea değerindedir... bir de Nissan'ınneler sattığına bakın Amerikada isterseniz. Gidin bir amerikalıya vw çok iyidir falan deyin bakalım, size nasıl gülecek :-) :-) :-) Ancak 3. dünya ülkelerinde satar vw. DSG rezaleti-araç toplatmalar daha unutlmadı

vw 18.01.2015 22:04

bildiğiniz yoldan gidin katip bey ne diyeyim...sitelerde avutun kendinizi :)

porsche 18.01.2015 22:02

ben nissanci arkadaşa çok sasirdim vw tosbağa 1938 yilinda ferdinand Porsche tarafından tasarlandiginda halk için yapilmis en ileri otomobildir ve 21 milyon satmistir nissanin hangi modeli bu kadar satmis ayrica herkese satassan vw grubuna satasamazsin vw istese bir günde saatin alir nissani renault un elinden biraz arastirin lütfen!!!

vw 18.01.2015 12:58

en iyisi siz bildiğiniz yoldan gidin bana göre orta sınıfta hiç bir firma ne teknoloji ne konfor nede güvenlik bakımından volkswagen ile yarışamaz son sözüm budur !!!

Mehmet 18.01.2015 08:03

Sayın aydın, aydınlanın biraz renault motor kötü olsaydı mercedes A,CLA ve GLA serilerinde bu motoru kullanma riskine girer miydi.Kulandığınız aracın markasını yazar mısınız çok merak ettim.

serdar 17.01.2015 22:57

Neden renault motora takılmış durumdasınız anlamış değilim.Babanızın yada dedenizin ranault marka aracı yokmuydu.Yayla yollarında neden en çok renault marka araçlar tercih edilir. Hiç merak etmediniz mi. Mercedes maliyeti düşürmek için değil bu motorun performanslı olmasına rağmen yakıt açısından tasarruflu olmasından dolayı tercih ettiğini bilmeniz gerekir.Renault marka araçlara binenler çok memnun araçlarından.Renault marka maliyeti düşürmek için kendi araçlarında iç mekanı çok kaliteli yapmıyor olabilir.Ama motoruna bir şey diyemezsiniz. İnatla derseniz o zaman TSI motorların neden fazla yağ yaktığını sorarım.Sonrada DSG şanzıman arızalarından bahsedelim derim.

vw 17.01.2015 18:54

katip bey güvenlik testlerine bir daha bakın ayrıca bırakın artık şu Japon işlerini adamlarda ne dış dizayn var ne iç ne motor çeşidi ve yığınla para istiyorlar 2015 corolla ve civicle vw modellerini kıyaslıyorsan tek kelimeyle pes diyorum bildiğiniz yoldan gidin umarım birgün vw sahibi olursunuz ve ne demek istediğimi anlarsınız...

Aydın 17.01.2015 16:36

Nissan araçlarında renault motorları var ne diyelim.nasa araba üretirse binmem

udi 17.01.2015 12:10

Bu tipte bir araba ancak uzayda kullanılır herhalde :)

katip 17.01.2015 11:39

oövdüğünüz ww'in dünyaca ünlü amerikan güvenlik testi iihs'de nasıl madara olduğunu bakın da izleyin: bakınız: google: japonlardan almanlara güvenlik dersi. bu testte ww passat, civic ve corolla'nın bile gerisinde kalmıştır. ( yan hava yastığı açılmamamış, sürücünün kafası ön göğse çarpmıştır. asıl ilginç olan passat d sınıfı, civic ve corolla ise c sınıfı araç olmalarıdır. demek ki japonların orta sınıfı almanların lüks sınıfından daha güvenilir. bu arada hatırlatayım. euro n'cap 5 yıldız alan araçlar iihs'nin testlerinde dökülüyor.

vw 17.01.2015 10:37

sabri bey bir markanin abd de rağbet görmemesi onun kotu olduğununu mu gösterir o yönden bakarsaniz avrupa pazarinda VW acik ara öndedir ayrica amerikalilarin arabadan anladigini düşünmüyorum dörtte biri pick-up kullanıyor.
serdar beye gelecek olursak bana gore mercedes sirf maliyeti düşürmek için büyük bir hata yapti.

Serdar 17.01.2015 10:15

vw marka araçların türkiyede tutulmasının tek nedeni var.Araç yok deniyor ve sıraya gir deniyor.Beklemek istemeyen az kilometre yapmış ikinci el araç alıyor.O yüzden ikinci el araçların değeri yüksek seyrediyor. Özellikle ticaret le uğraşan yani paraya ihtiyaç duyulduğunda hemen satıp parayı kullanmak isteyen kişiler tercih ediyor.Başka hiç bir espirisi yok bu araçların.

katip 17.01.2015 10:02

toyota'nın dizelleri d4d kendi üretimidir. yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.

Serdar 17.01.2015 10:00

Sayın vw, Renault Nissan için özel motor üretiyor olabilir.Ama aynı motoru Mercedes; A, CLA, ve GLA serilerinde kullanıyor. Buna ne diyeceksiniz?

reelankes 17.01.2015 01:33

Konu başlığı Nissan ve Nasa! Tartışma konusu vw! Aşağı yukarı her başlıkta da durum böyle. Amazonlardaki anakondalardan bahsedilse, konu vw ye geliyor. Bu bile aslında ne kadar başarılı olduğunu ispatliyor. Önce Vw bayisine gidip 3 ay sıra beklemeyi göze alamayip başka markalara yönelenler ölümüne düşman oluyor. Sessizlikleriyle meşhur araçlara traktör sesi çıkarıyor diyen mi ararsın, hele teknolojide geri denilmis ya gül gül öldüm. Vw kullananlar da hayalini kuranlar da hem Türkiye de hem de avrupada gayet mutlular. Kimse dert etmesin :)

cem 16.01.2015 22:47

sayın ibrahim, bu kadar güzel bir cümle kurulabilirdi. Sonuna kadar katılıyorum :)

sabri 16.01.2015 20:24

Amerikada Nissan vw'dençok daha saygın ve kaliteli bir araçtır. İnanmayan usa web sitelerine baksın. Bilhassa SUV ve Pick-up'ta NISSAN otoritedir. vw ise basit bir halk arabasıdır(adı üstünde zaten), ancaakbizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde rağbet görür.

vw 16.01.2015 19:46

...ovdugunuz nissanin çoğunluk hisseleri Renault gibi bir firmaya ait piyasada 20 marka varsa yarisi VW grubunun bünyesinde kiyaslama yaparken biraz arastirin ayrıca motor konusuna girmeyin nisanda Renault motoru var Toyota 1.6 dizeleri bmw den aliyor sizin anlayacaginiz teknolojide asil geri kalan japonlar almanlarla hic kimse yarisamaz!!!

Serdar 16.01.2015 16:52

Nissan ın araçlara koyduğu bazı donanımlar ne yazık ki vw marka araçlar da yok.Ama bizim halkımız inatla vw diyor ya hiç anlamış değilim.Qashqai deki donanımları yazdım.Volkswagen ciler hemen sen bayisin dediler.Bu ülkede BMW marka araçları beğenmeyen insanlar da var.O yüzden Nissan sever insanların görüşlerine saygı duyulmasını rica ediyorum.Qashqai marka aracımdan çok memnunum.

sİNAN 16.01.2015 16:51

ww önce park sensörü yapmayı öğrensin herşeyleri lafta

bilal 16.01.2015 15:37

sayın katip, ancak bu kadar kötü bir yorum yapılabilirdi. sizi şiddetle kınıyorum...

ibrahim 16.01.2015 14:13

sayın fatih, bu kadar güzel bir cümle kurulabilirdi. Sonuna kadar katılıyorum :)

katip 16.01.2015 10:22

ww, almanların en kötü arabasıdır. maalesef bizim ülkemizde değer görüyor. bence ww, audi'nin taklitidir. ww, ayrıca teknolojide de çok geridir. misal yıllardır fosilleşmiş çevre düşmanı traktör sesli dizel kullanıyor. oysa japonlar toyota 1997'den beri hibrid üretiyor. şimdi de hidrojene geçti.

Tayfun 15.01.2015 22:26

Arkadaşlar dünyanın sayılı markalarından olan wv ile nissanıda kıyaslıyorsunuz ya diyecek birşey bulamıyorum wv senelerdir sürücüsüz otomobil için calışıyor nissan çok geç kalmış.

fatih 15.01.2015 18:14

sayın erkut ancak bu kadar güzel bir cümle kurulabilirdi. sonuna kadar katılıyorum :)

erkut 15.01.2015 16:48

Sayin " nissanci " bu kadar güzel bir cümle kurulabilirdi . Sonuna kadar katılıyorum :)

Nissancı 15.01.2015 09:56

Allah allah biz de olsa herhalde "alaman malı" tosbağa ile çalşırlardı, çünkü bize göre dünyanın en iyi arbası o :-) :-) :-)