Mitsubishi'den SUV Atağı

Mitsubishi'den SUV Atağı
Japon otomobil üreticisi Mitsubishi, geçtiğimiz ayın ilk günlerinde yayınladığı bu fotoğraf ile hazırladığı 3 konsept SUV ve MPV model ile Tokyo Otomobil Fuarı'nda şov yapacak. Markadan yapılan açıklamaya göre yeni tasarım ve teknolojilere sahip bu 3 çalışma, “Mitsubishi'nin gelecek modelleri için geliştirme ve üretim aşamalarında yön gösterici” olacak. Resimde görülen gri renkli Mitsubishi Concept GC-PHEV modeli, markanın gelecek jenerasyon sürekli 4 çeker SUV'sini temsil ediyor. 3.0 litrelik V6 süper şarjlı MIVEC motoru şarjlı hibrit sistemi (PHEV) ile düşünen Mitsubishi, yüksek verimli motor ve bataryaya gücün, 8 vitesli otomatik şanzıman ile aktarılmasını düşünmüş. Mitsubishi'ye göre Concept GC-PHEV konsepti tüm yol şartlarında başarılı gerçek bir SUV. Görseldeki kırmızı renkli ikinci konsept SUV ise, markanın gelecek jenerasyon kompakt SUV modellerine yön verecek ve tamamen sürüş keyfi odaklı olacak modeli Mitsubishi Concept XR-PHEV. Önden motorlu olan bu konsept model, hacmi küçültülmüş 1.1 litrelik direkt enjeksiyonlu turbo şarjlı MIVEC motoru, PHEV (Şarjlı Hibrit ve EV Güvenli Sürüş) ile bir araya getirecek. Mitsubishi'nin düşük hacimli bu yeni motoru, hafifliği, yüksek verimliliği ve uzun batarya süresi ile yeni bir boyut açacak. Mitsubishi tarafından yayınlanan görseldeki son model olan yeşil otomobil ise, markanın SUV özelliklerini ve MPV iç mekan avantajlarını sunan gelecek jenerasyon kompakt MPV modeli COncept AR. Ultra hafif bir hibrit motor tercih edilen bu model de, Concept XR-PHEV modelinde kullanılan 1.1 litrelik direkt enjeksiyonlu turbo şarjlı MIVEC benzinli motora sahip Her üç konsept modelin de markanın son teknoloji aktif güvenlik sistemi olan “e-Assist” ve “Connected Car” otomobiller arası iletişim teknolojisine sahip olacağını açıklayan Japon Mitsubishi, Tokyo Otomobil Fuarı'nda toplam 17 model sergileyecek.

05.11.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
FİKO 12.11.2013 10:59

mitsubishi alanlar evo sevgisi yüzünden alır ki, tork 154 lerde, çok düşük, hiç gelişim yok.

mert 07.11.2013 10:29

bu araçların hepsi konsept reelde piyasaya çıkana kadar bu araçlar düdük gibi olmaz inşallah .. bakalım bekleyip göreceğiz

Rauf ANDIRINLI 06.11.2013 23:46

asx az yakıyor ama performans çok düşük, ayrıca konfor da pek yeterli değil WW bu işi iyi yapıyor.

ceku 05.11.2013 20:11

Mitsubishi'nin araçları nedense hep çift kabinli pick up havasında. özellikle iç dizayn ve malzeme veya motor ızgarası hep sanki idareten konmuş önemsenmemiş gibi. önemli olan arabanın gitmesiymiş de bunlar önemsiz detaymış gibi hissettiriyor. motoruna birşey diyemiyorum . Umarım bu modellerle tasarım ve işçilik açısından düzeltirler de piyasaya rekabet getirirler. bunu canı gönülden istiyorum. rekabet ucuzluğu doğurur ;)

AHMET 05.11.2013 19:15

japonlarda en yakışlı araçları mitsubishi üretiyor. lancer ve asx kendi sınıflarında çok karizma araçlar. Bu araçlar ilerde piyasaya girerse kesin bütçeme uygun bir tane alırım..

Metin 05.11.2013 13:01

mitsubishi şu güzellikleri konsept olarak sergilemek yerine şuan piyasaya sürse ne jeep'in ne range rover'ın hükmü kalmaz herhalde.

Ercan BOZBOLA 05.11.2013 10:54

Anlaşıldı Mitsubishi SUV'daki başarısını perçinleyip pazara hükmetmeye çalışcak:)