Mercedes'ten Yeni Pick-up

Mercedes'ten Yeni Pick-up
Geçtiğimiz yıllardan bu yana süregelen Mercedes Benz'in pick-up model üzerinde çalıştığı iddiaları, geçtiğimiz yıl Daimler tarafından yayınlanan taslak çizimler ile doğrulanmıştı.

Bu iddiaların ilk somut örneği ise geçtiğimiz günlerde test sürüşünde görüntülenen Nissan Navara pick-up şasisine gizlenen Mercedes Benz pick-up prototipi ile ortaya çıktı. Bu geliştirme aşamasına yalnız çıkmak istemeyen Mercedes Benz, Renault Nissan işbirliği ile süreçte kendisine destek buldu. Renault Nissan işbirliğinin ürünü olan yeni Infiniti Q30 modelinde, Mercedes Benz A Serisi'nin altyapısı kullanılmıştı.

Mercedes Benz geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada 1 ton dolaylarında olacak yeni pick-up modelinin mimarisinin, yeni Nissan NP300 Navara ile ortak elementleri paylaşacağını belirtmişti.

Test prototipini Nissan Navara'dan ayıran özelliğin ise, ilk bakışta daha geniş görünen çamurluklar oldu. Bu da Mercedes Benz pick-up'ın daha geniş bir yapıya sahip olacağını işaret ediyor.

 Bu detayın dışında Nissan Navara görünümünde teste çıkan modelin tasarım detaylarını belirtmek imkansız. Öyle ki Mercedes Benz, yeni pick-up modelinin Almanya'da tasarlanacağını ve tamamen özgün bir görünüme sahip olacağını açıkladı. Yıldız logolu pick-up, çift kabinli ve ticari olarak iki farklı seçenek ile sunulacak.

GLT olarak adlandırılacağı söylenen yeni pick-up modelin ismi henüz belli olmasa da, Nissan Navara ve yeni Renault Alaskan pick-up modeli ile aynı fabrikada üretilecek. Güney Amerika için Renault'un Cordoba, Arjantin'deki fabrikasında üretilecek Mercedes Benz pick-up, Avrupa için ise Barselona, İspanya'daki Nissan fabrikasında üretilecek.

22.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-2254 22.10.2016 23:33

Mercedes bunu yapmamalıydı bence. Mercedes adıyla, kalıtesiyle kalmalı, piyasaya girmek için kaliteden ödün vermemeli, şimdi bu pikap yapacak. Mercedes pikapını adını, şanını ve tarihine yakışır bir pikap yapmalı. Citan gibi bu pikapta ellerinde patlamamalı. Mercedes maliyeti düşürerek kalitesinden ödün verdi ve çok yanlış yaptı. Navara bazlı pikap 25 Ekim'de tanıtılacak

Misafir-4738 26.01.2016 00:02

Yollarda artık gördüğümüzde dönüp bakacağımız bir kamyonet de olacak.

Misafir-3229 25.01.2016 10:34

1 ton dediği yükleme kapasitesidir. yoksa 1 tonluk pic-up mı olur.
Mesela yeni Hilux, 1.240 kg'lık yükleme ve 3.500 kg2lık çekme kapasitesine sahip.

Misafir-2724 24.01.2016 19:18

Dünyada pikaplar konusunda Japonlar liderdir. Almanlar ne anlar Pikap yapmaktan. Mercedes yönetimi de artık ne içiyorsa nasıl her zaman böyle kafaları güzel dolaşıyorlar gerçekten hiç anlamıyorlar. Sen Mercedes'sin her segmente araç üretmek zorunda değilsin ama nerede dinleyen kim. Gelde bunu Mercedes yönetimine anlat. Anlamaz ki. Mercedes madem pikap yapacaksın Cadillac Escalade EXT gibi lüks bir pikap ürette bare prestijini devam ettir. Pikap konusunda dünya da bir numara Toyota Hilux'dur. Onu da Nissan Navara takip etmektedir. Mercedes ve VW Amarok sadece içi boş bir pikaptırlar. Amarok testlerde zaten arazide dökülüyor. Hilux'un pikap sınıfında bir numara olduğunu herkes gayet iyi bilir. Hilux varken Amarok'a ödül veriyorlar ki tüketiciler Amarok'u birşey sansın diye göz boyamaya çalışıyorlar.

Misafir-8724 24.01.2016 13:28

Mercedes Navara :-) Mercedesi çok severim ama Pick-up'ın efendisi Japonlardır.

Misafir-7579 24.01.2016 12:49

Toyota hilux, pick-up'da dünyada 1 numaradır. hilux'ün sağlamlığı ve sorunsuzluğu bbc belgeseline konu olmuştur. akıllara zarar testlere tabi tutulan hilux'ün bu sağlamlığına ancak şapka çıkarılır. Mercedes ve wv amarok hikaye kalır. mutlaka testi izleyin:(bakınız: google: Toyota hilux top gear)

Misafir-5304 24.01.2016 07:16

1 ton ağırlık nasıl oluyor plastiktenmi üretmişler motoruda 999 cc sanırım:))))

Misafir-7496 22.01.2016 23:17

Japon takviyeli alaman :-)