Mercedes S Serisi Cabrio

Mercedes S Serisi Cabrio
Mercedes Benz, S Serisi ailesinin yeni üyesi S Serisi Cabriolet'in perdesini kaldırarak resmi olarak tanıttı.

14 Eylül'de Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak yeni Mercedes Benz S Serisi Cabriolet, 1971 yılından bu yana Alman markanın ilk 4 koltuklu lüks cabrio modeli olma özelliğini taşıyor. Aircap adı verilen otomatikleştirilmiş rüzgar koruma sistemi, Airscarf boyun bölgesi ısıtma sistemi, kol dayama ısıtma özelliği, koltuk ısıtma ve Thermotronik akıllı klima kontrol sistemi gibi özelliklerle yeni S Serisi Cabriolet, tavan açıkken dahi tam konfor vaat ediyor.

Tamamen otomatik sağlanan klima ve diğer ayarlar, sürücünün tavanı açtığında yada kapattığında tekrar müdahale etmesine gerek olmadan tüm bu özellikleri adapte edecek.

Mercedes Benz'in yaptığı açıklamaya göre yeni S Serisi Cabriolet, "Sıradışı Sertlikte" olacak. Bagaj kompartımanı aluminyum ve magnezyum birleşiminden üretilen ve arka zemini de aluminyum ile desteklenen S Serisi Cabriolet'in ağırlığı, bu sayede S Serisi Coupe seviyesini düşürülürken sağlamlığı da arttırılmış.

Bagaj kısmına da önem veren Mercedes Benz tasarımcıları, S Serisi Convertible modelinin uzunluğundan da faydalanarak kumaş tavanı, bagaj kapağından uzağa katlanacak şekilde konumlandırmış. Bu sayede yükleme alanı arttırılmış.

Siyah, lacivert, bej ve kırmızı renklerde tercih edilebilecek 3 katmalı akustik kumaş tavan, 60km/s hıza kadar açılıp kapanabilecek. Kumaş tavanın açılma süresi ise 20 saniye olarak belirtilmiş.

Aralık ayında satışa sunulacak S Serisi Cabriolet, 2016 yılında teslim edilecek. Yeni Mercedes Benz S Serisi Cabriolet, 455 beygr güç üreten 4.7 litrelik V8 motora sahip olan S 500 Cabriolet ve 585 beygir güç üreten 5.5 litrelik çift turbolu V8 S63 AMG 4 MATIC Cabriolet seçenekleriyle satışa sunulacak.S63 AMG 4MATIC Cabriolet, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3.9 saniyede tamamlayacak.

03.09.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!