Mercedes GLA

Mercedes GLA
Mercedes ezeli rakibi BMW'nin X1 modeline karşı ismi GLA olması beklenen kompakt bir crossover model çıkaracak. GLA, Mercedes'in önden çekişli modeller için hazırladığı MFA platformu üzerine inşa edilecek. Model A serisi ile aynı aks mesafesine sahip olacak ve uzunluğunun 4.4 metre civarında olması bekleniyor. Dört silindirli dizel ve benzinli motorların kullanılması beklenen model, BMW X1'in yanında Audi Q3 için de ciddi bir rakip olacak.

11.05.2012 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
nyavuz 11.05.2012 20:46

Bu yılın ikinci yarısından itibaren tüm markalar peşpeşe 4.20 - 4.40 mt. arasında kompact SUV denen yeni modellerini pazarlara sürecekler. Bu sınıfta adeta arz patlaması yaşanacak.
Araçlar kullanıldıkça ortaya nelerin çıkacağını hep birlikte göreceğiz. Bu küçümenler hangi fiyatlarla arz-ı endam edecek? Ve nasıl bir performans gösterecekler? Ve ne derece talep görecekler? Tüm kurt üreticilerin bu alana boşuna yönelmiş olmalarını düşünmemek gerekse de bazı kuşkuları da kafamda taşımıyor değilim.