Mercedes Modelleri

Yeni CLA Serisi Tanıtıldı

Yeni Mercedes-Benz CLA Serisi artık tam bir küçük CLS modeli olarak görünüyor...

AMG Nedir?

AMG (Aufrecht, Melcher, Grossaspach) 1960 yılında Daimler-Benz fabrikasında çalışan mühendislerin soyisimleri ve bir kasabanın baş harflerinden oluşan bir terimdir. ...

Mercedes'ten Yeni Pick-up

Yeni Mercedes Pick-Up prototipi geçtiğimiz günlerde test sürüşünde görüntülendi...

Yeni Mercedes-Benz E Serisi

Yeni Mercedes-Benz E Serisi, 11 Ocak'ta Detroit Otomobil Fuarı'ndan 1 hafta önce ilk resmi görselleri ile karşımızda...

1926 yılında Karl Benz ve Gottlieb Daimler ortaklığıyla Almanya'da kuruldu. 1884 yılında Wilhelm Maybach ile birlikte yeni motorlar üzerinde çalışan Daimler 1901 yılında 35 beygir gücündeki ilk modern otomobili üretir. Avusturyalı bir tüccar Daimler fabrikasından satın aldığı otomobil ile Fransa'da bir yarışa katılır. Yarışmada aracına büyük kızının ismi olan "Mercedes" adını verir. Yarışmada birinci olunca Daimler fabrikasına 36 araç siparişi daha verir. Fabrikadan kendisi için üretilecek otomobillerde Mercedes adının kullanılmasını talep eder. Yarışlarda devam eden başarının ardından daha fazla tanınmaya başlayan şirket 1901 yılında ismini Mercedes olarak değiştirir. Karl Benz ise 1878 yılından itibaren benzinli motorlar üzerinde çalışan bir makine mühendisidir. Projelerini ilerletmek için Mercedes ile kuracağı ortak firmaya kendi soyadını da ekler ve Mercedes-Benz firması kurulmuş olur.

Kurulduğu günden bu yana birçok yeniliğe imza atmış olan Mercedes-Benz 1886 yılında üretilen ve Motorwagen adı verilen tek silindirli, 3 tekerli, ilk içten yanmalı motora sahip taşıt ile ilk otomobili üretmiş olarak kabul edilmektedir. Mercedes-Benz ilk petek radyatör (1901), ilk elektrikli araç (1906), dört tekerden bağımsız süspansiyon sistemi (1931), ilk dizel motora sahip araç (1936), ilk çarpışma testi denemeleri (1958), ABS (1978), Hava yastıkları (1981), AWD (1985), ESP (1995), akıllı kontak anahtarı (1997), Pre-Safe çarpışma önleyici sistem (2006) ve sürücü yorgunluk tespit sistemi (2010) gibi günümüz otomobillerinde kullanılan birçok teknolojiyi otomotiv endüstrisine kazandırmıştır. Halen ülkemizde satış, servis ve yedek parça faaliyetlerini devam ettiren Mercedes-Benz, ayrıca Türkiye'de Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Aksaray Kamyon Fabrikası ile üretime devam eden yatırımları da bulunmaktadır.

Ülkemizde adı premium sınıf ile eş tutulan Mercedes-Benz özellikle 80'li yıllarda yurtdışında çalışan Türk işçilerinin de tercih etmesiyle Türkiye pazarında sayıları da artarak oldukça ünlendi. Adı ile birlikte konfor, güvenlik ve teknoloji terimleri eş anlamlı tutuldu. Halen en çok satın alınmak istenen markaların başında gelen Mrcedes-Benz, ülke piyasasında premium otomobil sınıfının liderliği konumunu devam ettirmektedir. 

Mercedes Modelleri sayfamızdan A Serisi, B Serisi, E Serisi, S Serisi, C Serisi, CLA Serisi, CLS, SLC, GLA Serisi, GLC, GLE, GLS, GLK, Vito, GL Serisi, Vaneo, Viano, Citan, ML, SL, SLK, 190 Serisi, 200 Serisi, 300 Serisi, 500 Serisi, CL, CLC, CLK, G Serisi, R Serisi modelleri fiyatları ve teknik özelliklerine ulaşabilrisiniz.