Ford Taunus Geri Dönüyor

Ford Taunus Geri Dönüyor
Ford Taunus, 2006 yılına kadar 21 yıl boyunca ürettiği, kimi zaman satış lideri olan, kimi zaman da sorunları nedeniyle firmanın sıkça adının anılmasını sağlayan bir modeldi. Ford Motor Company'nin başına gelen Alan Mulally'nin verdiği "devrim" niteliğindeki kararlardan biri olan "yeni Taunus" projesi, otomotiv çevreleri tarafından bu nedenle hayli eleştiri almıştı. İşte, neredeyse "yüzde 100 Mulally projesi" denilebilecek olan bu model, Detroit Otomobil Fuarı'nda gün ışığına çıkarıldı. 2010 model olarak satışa sunulacak yeni Taunus, Ford'un Amerika'daki satışlarını düzeltebilmek amacıyla kullanacağı silahlarından biri olacak. Tamamen yepyeni bir platform üzerine inşa edilen ve daha ekonomik tüketim değerlerine sahip ancak 3.5 lt gibi mütevazı hacimli (!) motorla donatılacak yeni Taunus'ta Avrupa'da popüler olmuş pek çok teknolojik güvenlik donanımına da yer verilmiş.

06.08.2009 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
murat 27.10.2012 12:05

HADİ ARTIK EFSANE GERİ DÖNSÜN...

Efsaneprens 22.02.2010 16:04

Bu karara aracın sahibi olarak sevindim. Türkiyede buna ilişkin girişimlerimiz oldu ama kimse sesimizi duymadı diye üzülüyorduk. Ford Motor company firmasını bu kararından dolayı kutluyorum.