Kronik Golf Arızaları

VW Golf, 1973 yılından bu yana üretilen bir otomobil olarak kesinlikle tanıtıma ihtiyacı olmayan, sınıf lideri bir küçük aile hatchback’i. Kullanılan kaliteli malzemeler, verimli motor, ferah iç mekan, rekabetçi fiyat ve en önemlisi de fantastik tarihi değerleri ile Golf, adeta bir efsane.

Alman Volkswagen’in rakipleri farklı klasmanlarda birçok kaliteli otomobil üretmelerine rağmen hiçbir üretici VW Golf gibi birçok kesime hitap eden uygun fiyatlı, yüksek kaliteli bir araç sunmayı başaramadı. Ancak Volkswagen Golf de hiçbir araç gibi kuısursuz olamadı. İşte Golf’lerin çıkardığı bazı sıkıntılar:

Volkswagen Golf emniyet kemeri problemi (1997-2004 model arası)Temmuz ve Aralık 1998 arasında üretilen bazı Golf’lerde emniyet kemeri problemleri yaşandı. Bu problem, şöför ve yolcu emniyet kemerlerinin gergi kısmı ile ilgili. Kemer serbest bırakıldığında gerektiğinden fazla ısı üreterek, yan direklerdeki plastik kaplamanın erimesine neden olabiliyor.

Volkswagen Golf Isofix sorunu (1997-2004 Station model)

Mayıs ve Haziran 2000 yılları arasında üretilen bazı Volkswagen Golf’lerde ise isofix şikayetleri alındı. Isofix montaj barlarının üzerindeki kaynak hataları, kaza anında çocuk koltuğunun yeterince güvende olmasını sağlamıyordu.

Volkswagen Golf yolcu hava yastığı sorunu (1997-2004 model arası)

Ekim ve Kasım 2000 tarihleri arasında üretilen Golf’lerde ise yolcu hava yastığı sorunluydu. Gaz jeneratörünün basınç haznesindeki kaçak nedeniyle Ekim ve Kasım 2000 arasında üretilen Golf’ler kaza anında yolcu hava yastığını açmayabiliyor.

Volkswagen Golf arka aks sorunu (1997-2004 model arası)

1997 Şubat ayından 2000 Şubata ayına kadar üretilen Volkswagen Golf’lerde ise arka aks problemi bulunuyor. Bilyaların arasına giren nem korozyona neden olarak arka aksın tutukluk yapmasına sebebiyet verebiliyor.

Volkswagen Golf ABS sorunu (1997-2004 model arası)

Mart ve Eylül 2001 ayları arasında üretilen Volkswagen Golf’ler ile ilgili birçok ABS şikayeti alınmış. Fazla ısınma yüzünden elektrik hatası verebilen ABS, bazı Golf’lerde tamamen yanarak devre dışı kalabiliyor

Volkswagen Golf fren sorunu (1997-2004 model arası)

Şubat 1998 ile Aralık 1999 tarihleri ​​arasında üretilen bazı Golf’lerde ise fren sistemi sorunu bulunuyor. Kırık veya çatlak fren servo borusu, sürücünün frenden güç almak için fren pedalına normalden daha fazla güç uygulaması gerekiyor.

Volkswagen Golf elektrik sorunları (1997-2004 model arası)

Mk4 kodlu Golf’lerde ise elektrikli camlar ve merkezi kilit sorunlarına rastlanıyordu. Aracın oldukça problemli olan beyni, ufak çaplı yangınlara ve teklemelere neden olabiliyor.

Volkswagen Golf yakıt pompası sorunu (2004-2009 dizel modeller)

Mart ve Ağustos 2008 tarihleri ​​arasında üretilen araçlarda yakıt pompası sorunları rapor ediliyor. Pompayı çevreleyen civataların yeterince iyi sıkılmamasından kaynaklanan bu sorun yakıt kaçağına neden olabiliyor.

Volkswagen Golf ısıtma sorunu (2004-2009 model arası)

Kasım 2006 ve Ocak 2007 tarihleri ​​arasında üretilen modellerde ise ısıtma sistemi ile ilgili problemler yaşanıyor. Bu problem doğrultusunda aşırı ısınan kablolar, yangına sebebiyet verebiliyor.

SON EKLENENLER