Zoe ve Twizy Yeni Donanımlarla Geliyor

Zoe ve Twizy Yeni Donanımlarla Geliyor

Renault, süper mini Zoe ve şehir odaklı Twizy modellerine yeni donanım seviyeleri ekliyor. Her ikisi de tamamen elektrikli üniteye sahip olan bu iki yenilikçi model, yeni donanım seviyeleri ile artık daha farklı sınıflandırma yapsına kavuşuyor.

Renault, Zoe modelinde kendi geliştirdiği daha fazla menzil kapasitesine sahip R240 elektrikli motora Expression Nav ve Dynamique Nav versiyonlarında yer verecek. Bu modellerin Rapid Charge versiyonları ise daha hızlı şarj edilebilir batarya özelliğine sahip olacak.

Giriş seviyesi olan Expression Nav modelinde: R-Link ses kontrollü navigasyon sistemi, 7” tablet dokunmatik ekran, klima kontrolleri, Renault anahtar kart, Bluetooth, dört hoparlörlü 4x20W radyo, USB ve AUX girişleri, hız sabitleme, elektrikli ön cam ve karartılmış arka camlar standart olarak gelecek.

Bir üst donanım seviyesi olan Dynamique Nav versiyonunda ise anahtarsız çalıştırma, geri görüş kamerası, Z.E Interactive (sökülebilir batarya şarjı, uzaktan şarj planlama ve uzaktan iç mekan ısısı ayarlama), Arkamys 3D dijital ses sistemi, elektrikli arka camlar, özel iç tasarım, deri direksiyon ve vites topuzu, 16” jantlar ve otomatik yağmur ve far sensörü, Expression Nav paketine ek olarak gelecek.

Dynamique Nav Rapid Charge modelinde ise 43kW’luk şarj noktasından 30 dakikada aracı %80 şarj etmek mümkün olacak

Tıpkı dizel ve benzinli motora sahip otomobillerin verilerinde olduğu gibi fabrika verisi olan tam şarj ile 239 km yol katetmek ise gerçek yol şartlarında zor görünüyor.

Renault’dan yapılan açıklamaya göre bu yeni ünite, ZOE’ya ekstra 114 ile 170 km arasında menzil kazandıracak. Klima ve diğer elektronik ekipmanların kullanımı, sürüş stili ve hava koşulları menzile direk etki edecek.

Kapalı kabin bir motoru andıran ancak artık Türkiye’de B sınıfı ehliyet ile de kullanılmasının önü açılan Renault Twizy’nin yeni Expression versiyonu ise Urban versiyonunun yerini alacak. Sürücüye baz standart özellikler sunacak bu versiyon, üst donanım seviyesi Dynamique modelindeki 13” jantlara, 14 renk seçeneğine ve koltuk kılıfları gibi özelliklere sahip olmayacak.

Cargo modeli de satın alınabilecek Twizy’nin bu versiyonunda arka koltuğun yerini 180 litrelik kilitlenebilir saklama alanı alacak.

18.07.2015 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
Bu habere ilk yorumu siz yapın!