Yolların Ağır Abisi

Yolların Ağır Abisi
Chrysler ile yaptığı ortaklığın ilk meyvelerinden olan Fiat Freemont daha önce Dodge Journey modeli ile aynı platform üzerinde üretilmiş bir SUV aracı olarak karşımıza çıkıyor. Fiat markasına ait modeller arasında alışık olmadığımız bir fiyat etiketine sahip olan Freemont, sert hatlara sahip ve 5 metre uzunluğunda tam bir dev olarak görünüyor. 540 litrelik bagaj hacminin arka koltuklarının yatırılması ile 1461 litre gibi bir devasa boyuta ulaşabildiğini de hatırlatmak gerek. Urban ve Lounge olmak üzere iki farklı donanım seçeneği ile satışa sunulan Freemont Lounge seçeneğinde 7 koltuklu bir oturma kapasitesi sunuyor. Arka iki koltuk ise istenildiğinde katlanarak bagaj zeminine gizlenebiliyor. Gösterişli kokpitini süsleyen ve yine aynı donanım paketinde sunulan 8.4 inçlik dokunmatik ekranlı multimedya sistemi oldukça kullanışlı. Rahat bir baş ve diz mesafesi ile geniş bir iç mekan sunan Fiat Freemont, hafif arazi koşullarına uygun olarak da makul seviyede yerden yüksek olarak konumlandırılmış. 6 ileri manuel şanzıman ve önden çekişli standart motor seçeneği dışında sunulan 4 tekerden çekişli motor sistemi ise sportif bir sürüş özelliği sunmasa da konforunu da ekleyecek olusak zorlu yol koşulları için biçilmiş bir kaftan. Alışkanlık isteyen araç kumanda kollarının kullanımı ve zahmet isteyen üçüncü sıra koltukların katlanması ve bu sıraya geçiş sıkıntı yaratabilir. Rakiplerinin gerisinde kalmış hantal sürüş yapısını da göz önünde bulundurmak gerek. 2.0 litrelik turbo dizel motorunun iç mekanda hissedilen gürültüsü ise üzerinde daha fazla mesai harcanması gereken bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Tüm bunlara rağmen ideal yakıt tüketimi, heybetli duruşu, geniş iç mekanı, sunduğu konforlu yapısı, standart donanım çeşitliliği, pratik sürüş hissi, kokpit tasarımı ve üst paketinde sunulan 7 kişilik oturma kapasitesi ile segmentinde aranan özellikleri de içinde barındırmayı başarıyor.

02.04.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
mutlu 07.04.2013 16:55

Bu araba 2008 den beri "Dodge Jounery" olarak yollarda. Fiat amlemi koyunca mı ağır abi oldu. Yeni arabaymış gibi şişirmiyorlar mı. İnanmayan baksın. Fiat'ta araba mı var binilecek. Bari yeni birşeyler yap.

ali 06.04.2013 21:14

stoplar vw'e benzemiş