Yeni Yaris Test Sürüşünde

Yeni Yaris Test Sürüşünde
Toyota'nın süper mini modeli Yaris, Avrupa'da bir türlü umduğu başarıyı yakalayamadı. Yaris, segmentinde daha şık görünen, daha süratli ve daha ucuz otomobiller ile sürdürdüğü yarışta da bir hayli geri kalıyor. Önceki kasası şirin görünümüyle daha şanslı olan Yaris'in güncel kasasına pek şans tanınmıyor. Yenilenmesinin üzerinden neredeyse 2 yıl geçen Toyota Yaris'in, yeni Ford Fiesta, Peugeot 208 ve Renault Clio tercih eden süper mini müşterilerinden pay alamadığı ve mevcut modelin makyajlanması gerekliliği, satış rakamları tarafından ortaya konuyor. Bu rekabet ortamında diğer rakipleri artık yakalamak isteyen Toyota, Yaris modelinin makyajlı prototipini test ederken görüntülendi. Prototip makyajlı Yaris modelinde ilk göze çarpan, süper mini sınıfındaki birçok otomobilin sahip olmadığı xenon ön farlar oluyor. Bakımı ve opsiyonel olarak satın alması oldukça maliyetli olan xenon farların yer aldığı Yaris prototipinin üst versiyon olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Bunun dışında bal peteği desenli siyah ön ızgara Yaris'in karakteri ile pek de uyuşmuyor. İki farklı test versiyonu görüntülenen Yaris'in, sportif ve yüksek performanslı bir versiyon ile de üretilmesi bekleniyor. Öyle ki 2002 yılında Toyota, Corolla hatchback modelini Auris ile değiştirmeden önce Clio RS ve Civic Type-R gibi modellere rakip olan Corolla TS modelini satışa sunmuş ve büyük beğeni kazanmıştı.

22.11.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
arifffff 26.11.2013 01:52

bir yaris sahibi olarak:
bence alıcılar ilk önce aradıklarını bulmak istiyor. japonlar bu konuda pek bonkör değiller. honda jazz da öyle toyota yaris te öyle.
örn:opel almak isteseniz her şeyi siz ilave edebiliyorsunuz.
auris te güvenlik full o da çok güzel bir araç değil ama iyi satıyor. yaris sınıfındaki en kullanışlı araçlardan biri. esp-vsc-hız sabitleme olmayınca satış rakamları haliyle düşüyor üstüne birde çirkinlik ekleyince haliyle satamıyosun. ben yaris almak istiyom neden esp yükleyemiyorum. farkını verip esp almak istiyorum, ama öyle bir seçenek yok. işte bundandırki toyota-honda pek satamıyor.

Şerif YILMAZ 23.11.2013 23:16

Ertan beyin yorumu çok acımasız olmuş. Toyota sahibiyim ve gerçekten alındım. Neden soğuk ve ruhsuz olsunki Toyota otomobil?. Ülke olarak uluslararası hiç bir markamız yok ama herşeyi o kadar güzel eleştiryoruz ki sanırsınız dünyadaki en iyi otomobilleri biz yapıyoruz. Biraz insaflı eleştirelim lütfen.

Nadir 23.11.2013 14:27

En çok almayı istediğim bir araç engelli aracım olmasından dolayı beklemek zorundayım ama bu araca kafayı da fena şekilde takmış biriyim. Sanırım benim kendi aracımın süresi dolana kadar bu araçta satışa sunulur ki o zaman ilk işim bu araçtan almak olacak.

ahmet 22.11.2013 23:07

Bence kamuflaja gerek yok, zaten kimse kopya almaz bu aracı :)

Enigma 22.11.2013 19:53

Toyota bu fiyat politikasıyla giderse daha çoook kaybeder. İşin özü doğru fiyatlandırma. Büyük firmayım, adım yeter! mantığıyla hareket ederek bir yere varılmıyor artık. O eskidendi. Artık tüm firmalar kalite olarak birbirine yaklaşmaya başladı. Yıl 2013 sattığı araçların standart donanımında ESP bile yok...

Ertan ALTAN 22.11.2013 09:53

Yeni Yaris eskisinden bence kötü. Toyota markalı otomobiller zaten ruhsuz ve soğuk. İnsanda sahiplenme duygusu uyandırmıyor. Eski Yaris en azından dış ve iç görünüm olarak daha iyiydi. Ama iç konsolda kullanılan plastik kalitasi her zaman kötüydü.