Yeni Volvo S60 Geliyor

Yeni Volvo S60 Geliyor
BMW 5 Serisi sedan modelinin rakibi olacak yeni S90'ı tanıtan İsveçli otomobil üreticisi Volvo, şimdi de tüm dikkatini yeni jenerasyon S60 sedana çevirdi.

Mercedes Benz C Serisi, BMW 3 Serisi be Audi A4'e rakip olacak yeni sedan model, Motor Trend sitesinde verilen bilgiye göre tasarım ve teknolojisini büyük akrabası S90 ve XC90 SUV'den alacak.

İlk olarak, mevcut S60'da bulunan 7 inçlik bilgi ve medya sistemi değişecek. Bu ekranın yerini, yeni S90 ve XC90'da kullanılan 9.3 inçlik ekran alacak. Bu da sistemin, markanın en güncel işletim sistemi versiyonu olan Sensus bilgi ve medya sisteminin yeni S60'da yer alacağı anlamına geliyor.

Bu muhtemel donanımdan daha önemlisi ise, abisi yeni S90 modelinde de kullanılan yarı otonom sürüş teknolojisinin yeni Volvo S60 modelinde de kullanılacak olması.

Bu sistemin, Volvo'nun giriş seviyesi sedan modeline entegre edilecek olması markanın uzun vadeli planlarında da etkili olacak. Volvo, 2020 yılı itibariyle sattığı otomobillerde kimsenin yaralanmayacağı ya da ölmeyeceğini hedeflediğini belirtmişti.

Yeni Volvo S60 modeli ile gelmesi beklenen en popüler motor seçeneği ise 2.0 litrelik 4 silindirli benzinli turbo motor olacak. 250 beygir güç üretecek bu motorun ardından ise plug-in hybrit üniteye sahip motor gelecek. Süper şarj ve turbo şarjlı benzinli motor ile elektrikli motoru bir araya getirecek bu seçenek, 300 beygir güç üretecek.

Dizel motor seçenekleri ise henüz açıklanmayan yeni Volvo S60'ın, daha geniş bir kitleye hitap etmesi için uzun kasalı versiyonu da satışa sunulacak.

17.01.2016 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Misafir-4512 17.01.2016 20:44

Zaten volvo uzun zamandan beri hep dizel üniteleri tıpkı toyota firmasının üretimini gerçekleştirdiği D-4D teknolojisine benzer ancak daha fazla güc ve daha fazla tork gücü sunmayı başarabilen volvo modelleri hatchback sedan stationwagon coupe cabrio convertible ve jeep versiyonları övgüyü hep hakeden modelleriyle iş yapar hale geldi.Toyotasa ancak güçsüz dizeli 90 PS üretirken volvo sadece ford firması tarafından çinlilerin elinde oyuncak gibi oynatılmasının ardından ford kendisini lincoln hissedarlığını general motors tarafından sekteye uğrayarak hem ford kendi bünyesinde hem de general motors kendi bünyesinde buick chevrolet opel ford lincoln firmalarını hezimet uğratrak daha soğukkanlı bir duruma kendini (general motors) zarara sokarak daha fazla üretici firmayı zora sokmayı da nasıl başarmış ...

cmrnymn 22.01.2017 22:11

ideoloji karmaşası yaşayan ergen gibi hissettim bir an kendimi ??? ne olmuş efendim ford volvoyu mu almış ? açar mısınız biraz