Yeni Volvo S60

Yeni Volvo S60
Volvo'nun 2000 yılından bu yana üretimde olan orta üst sınıf aile otomobili S60, daha dinamik tasarım çizgileri, belirgin hatları ile yenileniyor. Volvo Tasarım Direktörü Fedde Talsma yenilenen S60 ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yeni ön tasarım ile S60'ın yol tutuşunu arttırırken, yuvarlak hatları ile daha şık görünmesini sağladık. Artık daha kararlı ve odaklı farlar sayesinde anlamlı bir görüntü yarattık, ki bu tasarımda doğadan, kurtların gözlerinden esinlendik. Ön ve arka tasarımda yatay çizgiler ile yeni S60'ın görünümünü zenginleştirdik. Daha geniş ön ızgara, gündüz farları ve yeni LED stop lambaları ile daha gizemli bir S60 yarattık.” İç tasarımında ise yeni döşeme renkleri, kaplama desenleri ve metal çerçeveli hava çıkışları gibi yenilikler geçiren yeni S60, Volvo Renk ve Döşeme Bölümü Tasarım Şefi Lena Jiseborn'un tabirine göre soğuk bir gecede sıcak bir İsveç evindeymiş hissi vaat ediyor. Dinamik sürüş deneyimini geniş şasi seçenekleri ile sunan Volvo, yeni S60'ı müşterilerin kişisel gereksinimlerini göz önünde bulundurarak Touring, Dinamik, 4 C (Sürekli Kontrol Edilen Şasi Konsepti) ve yalnızca R-Design versiyon ile sunulan Alçak Spor Şasi olmak üzere 4 farklı şasi ayar kullanılmış. En çok tercih edilen motor seçeneği olan 115 beygirlik D2 dizel motoru ile Volvo, karma yakıt tüketimini de 4,0 litre /100km'ye düşürmeyi başarmış. Ayrıca otomobil sektöründe yolcu ve yaya güvenliğine verdiği önemle tanınan şirket, 2000 yılından bu yana bir Volvo'nun içerisinde kaza geçirip yaralanma ve ölme riskini V40 ve yeni S60 başta olmak üzere %50 azaltmış. Yeni Volvo S60 ile şirket bir Volvo'nun içerisinde bulunan hiç kimsenin trafik kazası yüzünden hayatını kaybetmemesi ya da yaralanmaması hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

19.08.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
Ahnk 26.08.2013 11:18

Kalite düşmesi diye bir durum tabiki olamaz İşveçteki fabrikalar durmakta ve artık çinli holdingin keseyi açmasıyla yeni gelişmeler yaşanmakta.Çinde bir çok araba markasının fabrikası var zaten bizim anlayamadığımız nokta şu gerçek marka adı altında üretilen çakma diye tabilir edilen ürünler kalitesiz onların dışında markalar kalitesizlik yaftasını yemek istemez bu yüzdende çindeki üretimlerinde daha dikkatli davranıyorlar.Sanırım bu aradaki farkı anlatmamız lazım.

Coşkun 21.08.2013 19:05

Volvo logosu olmasa aston martin sanardım ön kısım baya bi aston martin çizgilerine benzemiş

Levent 20.08.2013 19:37

Mühendis kesinlikle haklısın hocam keşke bizim olsaydı Volvo.

Sinan 20.08.2013 13:41

Mühendis arkadaşım evet haklısın biz alsak adımız Türklerin adı yükselirdi Çinliler zaten adlarının yükselmesi bakın Çinliler bile Volvo kalitesi Volvo sağlamlıgı kullanıyor diye gözükmesi için Volvo'yu aldı emin olun kalitesinde Sağlamlıgında hiçbir bozulma olmayacak :)

kürşat 19.08.2013 22:09

güzel olmuş, Volvo zaten farklı bir klasman !

mühendis 19.08.2013 10:51

şu volvo yu bizim alamamız lazımdı boşuna çin lilere kaptırdık. hem milletimiz adam gibi bir arabaya binerdi hemde otomtivde gücümüzü göstreceğimiz bir dünya markamız olurdu.ayrıca çinliler aldığı için kalitesi düşer endişesi bizde olmazdı. ülkemiz ithal araçta ciddi ihracat açığı veriyor. bunları bir düşünün..