Yeni Transit İngiltere'de

Yeni Transit İngiltere'de
Ford yeni ticari aracı Transit Courier modelini, İngiltere'nin Birmingham kentinde düzenlenen 2013 Birmingham Ticari Otomobil Fuarı'nda tanıttı. Ford logosu mavi ovalin evrimini tamamlayıcı parça konumunda olan Transit Courier modeli, baz versiyonu olacak Transit Courier Van ile 2016 yılına kadar ticari araç satış grafiklerindeki ivmenin artmasını sağlayacak. Amerikalı otomobil üreticisinin Avrupa ayağında Ürün Geliştirme Yöneticisi olan Barb Samardzich: “Ford, artık Transit Courier modelini ticari araç yelpazesine ekleyerek bu bölümdeki değişimi tamamlamış bulunuyor. Tourneo Connect ve Transit Connect modellerinin yerini alacak olan Transit Courier, Avrupalı müşterilerimize sunduğumuz 4. tamamen yenilenmiş ticari model olacak. Tamamen yenilediğimiz Transit serisi ile birlikte satışlarımızı 2016 yılına kadar 400.000 ticari otomobil arttırarak bugün sattığımızın %50 daha fazlasını satmayı planlıyoruz.” dedi. 2014 yılının bahar ayında satışa sunulması düşünülen Ford Transit Courier, diğer Ford modellerinden alışık olduğumuz dizel ve benzinli motorlar ile donatılacak. 100 beygirlik güç üreten 1.0 litrelik EcoBoost seçeneği benzinliden vazgeçmeyen kullanıcıların tercihi olacak iken, 74 beygir ile 94 beygir arasında değişen güç üreten dizel motor seçenekleri de ticaret yaparken ekonomiden vazgeçmeyenlerin ilk tercihi olacak. Sunduğu yüksek donanım seviyesinden de ödün vermeyen Ford, diğer yeni Transit modellerinde olduğu gibi Transit Courier modelinde de ses tanıma sistemine sahip araç bağlantı teknolojisi, Ford SYNC, geri görüş kamerası ve ESC gibi teknolojik donanımlar sunacak. Ticaret için yaratılan Transit Courier, 660 kilogram yükleme kapasitesine sahip. Ayrıca Transit Courier yüksek tavanı ile 2.59 metre boyundaki eşyaları da rahatça taşıyabiliyor.

10.04.2013 | Bu Haberi Paylaş

Bir yoruma cevap yazmak için lütfen yorumun altındaki "Cevapla" butonunu kullanınız. Konu ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmaz...
YORUMLAR
gvnyldrm 03.07.2013 15:41

daha önce 6 yıl boyunca kullandığım 2004 model mercedes vaneoya çok benziyor, bu araçtan aldığım zevki anlatamam, bu da ona kasa olarak çok benziyor umarım donanım ve yakıt tasarrufunda onu yakalayabilir, şayet bunu başarırsa hiç kuşkum yok çok satar.